Пошук і знищення техніки та живої сили ворога з повітря. На Донеччині екіпажі гелікоптерів відпрацьовували взаємодію з наземними авіанавідниками. За маневрами вертольотів спостерігала і кореспондент “5 каналу”.

Мі-24 – бойовий гелікоптер. Військовослужбовці називають його “крокодил”. Кажуть, у повітрі він дуже схожий на цю тварину. Довжина вертольота – понад 17 м. Обслуговує такого велетня бортовий технік Олег Холод.

Перераховує: “Перед польотом ми перевіряємо наявність масел на вертольоті, рівні їхньої заправки, надійність усіх агрегатів, двигуни. Щоб усе було справне і на відповідному рівні”.

Та на цьому місія техніка не завершується. Під час польоту він контролює параметри роботи двигунів та електричного обладнання гелікоптера. Після команди навідника пілоти бойових вертольотів МІ-24 піднімають машини в повітря.

З висоти польоту, в умовах обмеженої видимості, розгледіти місцевість та виявити ворога буває вкрай складно. Саме тому дії екіпажів координують авіанавідники. Їх називають “вухами та очима” пілотів на землі.

“Мета нашої роботи полягає в тому, щоб більш точно і детально вказати вертольоту ціль, яку він повинен знищити. Тому що ті цілі, які видно з землі, вони більш дрібні, більш непомітні”, – пояснює навідник армійської авіації сухопутних військ ЗСУ Андрій.

Навідники передають пілотам координати цілей, які необхідно знищити: “Курс 200, видалення 1800, КСП противника, майданчикова ціль. Як прийняли? Прийняв. Бойові дії дозволив”.

Андрій зазначає: “Специфіка нашої роботи в тому, що ми повинні допомагати льотчикам і вертольотам знаходити потрібні цілі. Ми повинні проводити первинне відпрацювання, початковий аналіз на місці, після цього взаємодіяти з вертольотом”.

Завдання бойового пілота не лише знищувати техніку та десант ворога, а й дбати про власну безпеку. Щоб ухилятися від снарядів і ракет, випущених супротивником, треба вправно маневрувати машиною в повітрі.

“Ворог має дуже багато комплексів, які мають можливість збивати наші вертольоти. Складність – це вихід на бойовий шлях і стрільба. Це складність. І відхід з бойового шляху для того, щоб вижити після ураження цілей”, – акцентує командир екіпажу Мі-24 Микола Жданюк.

За маневрами бойових машин спостерігали представники командування ООС. Із поставленими завданнями пілоти впоралися. Всі умовні цілі знищені влучними пострілами.

Олена Уланова, Олег Корінний, Донецька область, “5 канал”

5.ua