Зв'яжіться з нами

НАТО

Як перевіряють балістичні шоломи на протиосколкову стійкість за стандартами НАТО

Опубліковано

від

У місті Вупперталь, що на північному заході Німеччини, облаштовано спеціалізовану балістичну лабораторію Teijin Twaron. Її сертифіковано за стандартами НАТО й оснащено надсучасним обладнанням, яке дозволяє проводити випробування та отримувати результати, точність яких визнається в будь-якій країні
світу, що входить до Альянсу.

Перевірка балістичного шолома на протиосколкову стійкість (визначення параметра V 50 за STANAG 2920) — процес непростий, адже для отримання точного результату необхідно здійснити не менше 20 пострілів. Як вражаючий елемент використовується імітатор осколка (FSP) масою 1,1 г, детальний опис якого є у STANAG 2920.

Параметр V 50— це середнє значення швидкостей імітатора осколка, які відповідають шести заліковим влучанням. Для його обчислення беруть до уваги три найнижчі швидкості, яких вистачило для повного пробиття зразка, і три найвищі — потрібні для часткового проникнення. Важливо, щоб розбіжність швидкостей становила не більше, ніж 40 м/с. Підсумковий параметр протиосколкової стійкості вказується у вигляді V 50    000  м/с, де 000 — показник швидкості, який гарантує 50% непробиття бронешолома стандартним імітатором осколка масою 1,1 г за STANAG 2920. Надійнішим вважається матеріал балістичного шолома, який має більший показник швидкості в параметрі V50. Наразі сучасні бронешоломи мають параметр V50 у межах 600 —750 м/с.

 

Андрій ЛИСЕНКО  “Народна Армія”

na.mil.gov.ua

Реклама
Коментарі
Реклама

Зараз обговорюють