Зв'яжіться з нами

Блоги

Як діють, коли зникає субмарина

Опубліковано

від

Підводний човен з командою з 44 чоловік на борту зник біля узбережжя Аргентини у минулу середу.

Під час останнього сеансу зв’язку капітан човна повідомляв про пошкодження, пов’язане з “коротким замиканням” в акумуляторах.

Чому субмарину не можуть знайти?

Підводні човни будують так, щоб їх було важко знайти. Дуже часто їхня місія полягає саме в таємному спостереженні.

Доктор Роберт Фарлі, викладач в університеті Кентуккі, який досліджує цю тему, каже, що субмарину важко простежити на дні моря, оскільки там вона не видає жодного шуму.

То як знаходять підводні човни?

У разі небезпеки є кілька способів, як капітан або команда можуть повідомити про своє місцеперебування.

З підводного човна можуть відправити сигнал, який вловлять судна або бази ВМФ. Також можуть випустити пристрій, який плаватиме на поверхні моря, але залишатиметься прив’язаним до човна.

Як довго команда може вижити на зануреному човні?

Скільки екіпаж може протриматися під водою, залежить від того, як довго вони вже перебувають там і наскільки вони підготовлені до втрати електрики.

Якщо батареї були заряджені і є свіже повітря, то надія є, каже доктор Фарлі.

Що стосується аргентинської субмарини, то його найбільший прогноз – це десять днів, якщо вони добре підготовлені.

Як до такого готують команду?

Коли люди перебувають у зануреній субмарині, одне з найважливіших завдань для членів команди – це повільно дихати, щоб зберегти кисень.

Доктор Фарлі каже, що дуже важко навчити людей робити таке. Він припускає, що члени команди обмежать активність, розмови, щоб зекономити повітря.

Такі умови, як холод та вологість можуть також негативно вплинути на моральний дух команди.

Що могло піти не так?

У випадку підводного човна San Juan ситуація залишається незрозумілою.

Але, за словами доктора Фарлі, можливо, виникли проблеми з електрикою, про що можна судити з повідомлень про несправність акумуляторів підводного човна.

Ця поломка могла призвести до того, що обидва двигуни і система комунікацій вийшла з ладу.

Чи є план для таких випадків?

У випадку, якщо підводний човен має механічні проблеми і не може піднятися на поверхню, можуть задіяти інші механізми, щоб підняти його.

Щоб контролювати плавучість підводного човна, можуть спустошити резервуари з пальним, яке є додатковою вагою. Порожній простір заповнюють повітрям. Це може субмарині піднятись.

Субмарини також мають невеликі гідролітаки, чиї крила налаштовують так, щоб вода мала можливість рухатись у різних напрямках і сприяти руху субмарини.

Що є найбільш небезпечним?

Нестача кисню – це ризик номер один.

Кисень можуть подавати через генератори, які виконують процес, який називається “електроліз” – коли відокремлюється компоненти, такі як вода та кисень. Проте через відсутність електроенергії з цим можуть виникнути проблеми, і постачання кисню може поступово зупинитися.

Існують й інші небезпеки.

Д-р Фарлі вказує, що якщо вода затоплює відділення субмарини всередині, це може призвести до “пожежі та інших неприємностей”.

bbc.com

Реклама
Коментарі
Реклама

Зараз обговорюють