Зв'яжіться з нами

Новини України

Виробництво бронемашини “Гекон” у цехах інженерної групи “АРЕЙ”. Відео

Опубліковано

від

На відміну від колишніх радянських БРДМ-2, “Гекон” має модульний принцип виконання й компонування бронекузова. Це дає змогу в найкоротший час створювати машини різного призначення на базі стандартного шасі. На думку конструкторів, бронемашина може бути корисною і розвідникам, і десантникам, і операторам БПЛА.

Досі модернізацію БРДМів здійснювали традиційно: замінювали силовий агрегат, установлювали додаткові двері по бортах для безпечної посадки-висадки екіпажу (десанту), удосконалювали захист тощо.

“Гекон” – значно глибша модернізація бронемашини. На БКМ замість класичної механічної трансмісії встановили гідростатичні приводи, тому водій машини оперуватиме лише двома педалями – акселератора та гальма.

“Гекон” має потужний силовий агрегат. Базовий у 140 кінських сил ГАЗівський двигун замінено на General Motors потужністю 215 кінських сил, водночас машина стала динамічнішою, та й економія пального за інтенсивної експлуатації є суттєвою. За рахунок гідростатичної трансмісії бронемашина має високі динамічні характеристики, це довели результати заводських випробувань.

Бронемашина, як і раніше, здатна долати вплав водні перешкоди. Для цього установлено два італійські водомети оригінальної конструкції.

Як стверджують конструктори, у модернізованої бронемашини підвищили рівень бронезахисту за рахунок нового протимінного й модульного захисту корпусу.

За словами розробників, за всіма стандартами базовий рівень захисту в БКМ “Гекон” відповідає класу ПЗСА-6. Цей клас захисту убезпечує екіпаж від ураження кулями типу Б-32 7,62 мм із гвинтівки типу СГД на відстані 15 м зі швидкістю польоту 850 м/с, а також від ураження боєприпасу 5,45 із термозміцненим сердечником автомата АК-74. За потреби на БКМ можна встановити додаткові елементи модульного захисту до 800 кг. Це забезпечить захищеність екіпажу від бронебійної кулі типу Б-32 калібру 12,7 мм на відстані не менше як 33 м.

У базовій комплектації бойову машину призначено для транспортування особового складу, його вогневої підтримки, бойових дій механізованими та високомобільними десантними підрозділами.

Загальна вага БКМ у стандартній комплектації становить 8 тонн і близько 9 тонн – у разі використання додаткових комплектів бронювання. Водночас запас ходу бронемашини – близько 650 км. Максимальна швидкість руху дорогами загального призначення становить 110 км/год, а на воді – 10-12 км/год.

З урахуванням вищезгаданих удосконалень і новацій орієнтовна вартість серійної бойової машини, за попередніми розрахунками, може становити близько 3,1 млн грн, а це значно дешевше за аналоги.

defence-ua.com

Реклама
Коментарі

Новини України

Рада ухвалила закон про реінтеграцію Донбасу

Опубліковано

від

Від

Верховна Рада у четвер схвалила в цілому законопроект №7163 “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях”.

За ухвалення відповідного законопроекту № 7163 в цілому проголосували 280 депутатів при мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Перед ухваленням рішення секретар Комітету ВР з питань національної безпеки і оборони Іван Вінник зачитав під стенограму ряд поправок до тексту законопроекту. Окрім того, за його словами, комітет рекомендував повернутися до ряду поправок, які раніше не були підтримані депутатами.

Голова парламенту Андрій Парубій поставив на голосування законопроект з урахуванням цих озвучених пропозицій і депутати його підтримали.

У преамбулі закону депутати визначити, що “Російська Федерація чинить злочин агресії проти України та здійснює тимчасову окупацію частини її території за допомогою збройних формувань Російської Федерації”.

При цьому в преамбулі визначається, що дата початку окупації частини України, зокрема Криму та Севастополя, визначається законом “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України”. Згідно із цим законом, датою початку тимчасової окупації є 20 лютого 2014 року.

Законом про реінтеграцію Донбасу визначаються особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

Передбачено, що межі та перелік районів, міст, селищ і сіл, частин їх територій тимчасово окупованих у Донецькій та Луганській областях визначаються Президентом за поданням Міністерства оборони України, підготовленим на основі пропозицій Генерального штабу Збройних сил України.

Згідно з законом, відповідальність за матеріальну чи моральну шкоду, завдану Україні внаслідок агресії Російської Федерації, покладається на Росію відповідно до загальновизнаних принципів і норм міжнародного права.

Окрім того, депутати встановити, що особи, які беруть участь у збройній агресії Російської Федерації або залучені до участі в окупаційній адміністрації РФ, несуть кримінальну відповідальність за порушення законодавства України та норм міжнародного гуманітарного права.

Парламент також визначив систему розподілу повноважень щодо заходів із забезпечення нацбезпеки.

Як повідомлялось, Президент Петро Порошенко 4 жовтня 2017 року вніс до Верховної Ради законопроект № 7163 “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях”.

Парламент 6 жовтня 2017 року проголосував за нього у першому читанні.

Продовжити читання

Новини України

Порошенко приказал закончить в 2018 году испытания и приступить к строительству ракетного комплекса «Ольха»

Опубліковано

від

Від

Президент Петр Порошенко приказал закончить в 2018 году испытания и приступить к строительству ракетного комплекса «Ольха». Об этом он заявил во время заседания СНБО, сообщает пресс-служба главы государства.

Как отметил президент, этот ракетный комплекс нужен, чтобы резко повысить точность и расстояние нанесения ударов.

Напомним, 22 декабря 2017 года прошло успешное испытание украинского ракетного комплекса «Ольха».

Тогда во время испытаний проверялась высокоточная система наведения, уточнения баллистических характеристик, эффективность нового твердого ракетного топлива и надежность поражения цели боевой частью ракеты.

inforesist

Продовжити читання

Новини України

Украина и Хорватия запланировали проведение совместных военных учений, – Полторак

Опубліковано

від

Від

Министр обороны Украины Степан Полторак и премьер-министр Хорватии Андрей Пленкович обсудили вопросы дальнейшего сотрудничества двух стран, в том числе проведение учений с привлечением хорватских военных.

Как сообщает пресс-служба Минобороны Украины, встреча состоялась во время официального визита С.Полторака в Республику Хорватия.

Министр обороны Украины выразил благодарность премьеру Хорватии за его бескомпромиссную позицию по поддержке украинского народа.

“В дальнейшей перспективе мы запланировали проведение совместных военных учений с привлечением хорватских военных и надеемся на вашу поддержку. В Украине работает много инструкторов от стран Альянса, на полигонах учат наших военнослужащих, и мы очень бы хотели изучать опыт Хорватии, которой также пришлось вести боевые действия на территории страны, ведь считаем этот опыт уникальным”, – отметил во время встречи С.Полторак.

Также С.Полторак встретился с вице-премьером – министром обороны Хорватии Дамиром Крстичевичем.

В ходе переговоров стороны рассмотрели дальнейшие перспективы сотрудничества между оборонными ведомствами стран.

“Мы готовы делиться своим опытом построения армии и реформ. Мы и сейчас находимся в состоянии модернизации и трансформации накопленного опыта, ведь не имеем права стоять на месте и работаем над бытовой современной мощной армии, которая всегда должна быть готова реагировать на все вызовы и угрозы, чтобы защитить нашу страну, если возникнет такая необходимость”,- сказал Д.Крстичевич.

censor.net.ua

Продовжити читання

Зараз обговорюють