Зв'яжіться з нами

Новини України

ВІДБУЛИСЯ ЧЕРГОВІ ВИПРОБУВАННЯ БЕРЕГОВОЇ ВЕРСІЇ ПРОТИКОРАБЕЛЬНОГО РАКЕТНОГО КОМПЛЕКСУ РК-360МЦ «НЕПТУН» (ВІДЕО)

Опубліковано

від

Учора, 24 травня, на Одещині відбувся черговий етап заводських випробувань берегової версії протикорабельного ракетного комплексу РК-360МЦ «Нептун».

На випробуваннях новітнього вітчизняного комплексу, що проходили на Державному випробувальному полігоні Збройних сил України «Алібей», побував директор Defense Express Сергій Згурець.

«За весь час випробувань комплекс суттєво вдосконалився, хоча ми цього візуально і не помічаємо», – відзначив військовий експерт.

Також він розповів, що саме змінилося в новій ракеті Р-360, яка була розроблена ДККБ «Луч», що входить до складу ДК «Укроборонпром».

«Насамперед йдеться про те, що в ракеті встановлено новий стартовий двигун. Раніше це був двигун з ракети С-125 (мається на увазі стартовий прискорювач з радянського зенітно-ракетного комплексу малого радіуса дії, значна кількість ракет якого є на українських складах – прим. ДЕ). Зараз це власне новий стартовик, який розроблений і виготовлений українськими підприємствами саме з новими вимогами», – повідомив Сергій Згурець.

190525 Neptun 1

«Другий показник це те, що на ракеті стоять інші крила і інші рулі. Вони є більшої площі та забезпечують кращу керованість та маневреність ракети насамперед на термальному етапі», – додав директор Defense Express.

190525 Neptun 2

Крім того, зазнали значних змін й електронні «мізки» української ПКР.

«Третя складова, яка так само зазнала змін, це власне новий радіовисотомір, який забезпечує політ над поверхнею землі або води. Він став досконалішим та забезпечує значно менші висоти на яких може літати наша крилата ракета», – повідомив експерт.

190525 Neptun 3

«Четверта відмінність це новий блок гіроскопів, який отримав інші можливості. П’ята  це нова система приймачів систем супутникової навігації. Вона така, що дозволяє діяти в більш складних умовах», – зазначив він.

За словами Сергія Згурця, в цьому році запланований вихід вітчизняного комплексу на державні випробування. При цьому він відзначив, що роботи над українським комплексом ведуться з 2014 (тобто 5 років), тоді як радянсько-російський аналог Х-35 розроблявся понад 20 років (з 1983 по 2003 роки – прим. ДЕ) й модернізується до цього часу.

190525 Neptun 4

«Ми цей шлях (розробку комплексу) пройшли значно швидше саме за рахунок того, що були поєднані і політична підтримка цього проекту і тісний зв’язок між міністерством оборони та власне розробником ДККБ «Луч», – наголосив Сергій Згурець.

Нагадаємо, минулі випробування українського комплексу РК-360МЦ «Нептун» пройшли 5 квітня ц.р. Тоді ракета Р-360 провела у повітрі 13 хв 55 с, та подолала відстань 225 км при цьому 4 рази змінивши траєкторію польоту.

190525 Neptun 5

Реклама
Коментарі

Зараз обговорюють