Зв'яжіться з нами

АТО

Від мін і вибухівки в Україні загинуло понад 600 осіб – МЗС України

Опубліковано

від

За оцінками міжнародних експертів, на розмінування окупованих територій України після їх звільнення знадобиться приблизно 10–15 років, заявив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар.

В Україні через розрив мін та інших вибухонебезпечних предметів загинуло понад 600 осіб. Про це заявив журналістам 4 квітня заступник глави Міністерства закордонних справ України Василь Боднар, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

“Сьогодні ми знаємо, що понад 1800 людей постраждало від мін і вибухонебезпечних предметів. Понад 600 із них загинуло, серед них також є діти”, – зазначив Боднар.

Про який період часу йдеться, заступник глави МЗС не уточнив.

Він додав, що, за оцінками міжнародних експертів, на розмінування окупованих територій після їх звільнення знадобиться приблизно 10–15 років.

“На сході агресором встановлюються міни та вибухонебезпечні предмети в житлових районах, на автошляхах, у полях, і це створює додаткову небезпеку для цивільного населення”, – підкреслив Боднар.

Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.

Помічник генсека ООН із гуманітарних питань Урсула Мюллер у жовтні 2017 року заявила, що Донбас стає одним із найбільш замінованих регіонів світу.

Гуманітарний координатор системи Організації Об’єднаних Націй в Україні Ніл Вокер розповів, що Україна посідає перше місце у світі за кількістю людей, які загинули внаслідок вибухів мін.

У грудні 2017 року в ЮНІСЕФ заявили, що міни на Донбасі загрожують життю приблизно 220 тис. дітей.

2 квітня в Міноборони України зазначили, що на Донбасі необхідно розмінувати приблизно 7 тис. км² території, підконтрольній Україні, і 9 тис. км², захоплених проросійськими бойовиками.

gordonua.com

Реклама

Зараз обговорюють