Зв'яжіться з нами

Новини України

В УКРАЇНІ РОЗРОБЛЯЮТЬ ПЕРСПЕКТИВНИЙ МОБІЛЬНИЙ ЗЕНІТНО-РАКЕТНИЙ КОМПЛЕКС БЛИЖНЬОГО РАДІУСА ДІЇ «МИСЛИВЕЦЬ»

Опубліковано

від

Кілька оборонних підприємств України створили альянс для створення перспективного модульного зенітно-ракетного комплексу ближнього радіуса дії «Мисливець».

Про це в інтерв’ю Оборонно-промисловому кур’єру розповів заступник директора Казенного підприємства спеціального приладобудування «Арсенал» Олександр Клочко, повідомляє Defense Express.

За зенітно-ракетну частину відповідає КП СПБ «Арсенал», яким вже розроблено озброєний двома зенітними керованими ракетами бойовий модуль «Дует». Він може бути укомплектований різними ракетами ПЗРК – як старими модифікаціями радянських часів, так і перспективними зразками.

Своєю чергою «Дует» базується на станції дистанційного керування зброєю «Ахиллес» від приватної компанії Diamond Defense Systems. Також в розробці збираються використовувати оптоелектронну комп’ютеризовану мультифункціональну систему вогневого контролю від ТОВ «Рода-комп’ютер», яка займається виготовленням захищеної комп’ютерної техніки для забезпечення військових потреб.

Базовим боєприпасам для «Дуету» має стати модернізована зенітна ракета «Ігла-1V1», діапазон дії якої на 25-30% більший в порівняні зі старими «Ігла» та «Ігла-1» й має захист від інфрачервоних пасток.

За задумом, «Мисливець» матиме два блоки «Дуетів» (4 ракети) на турелі «Ахиллес», яка буде встановлена на легку броньовану машину (наприклад «Тритон» чи «Козак-2М»). Для збільшення радіусу дії виявлення цілей комплекс може бути оснащений додатковими оптичними станціями та РЛС.

Подібне компонування дозволить отримати добре захищений, невеликий за розмірами й високомобільний комплекс боротьби з низьковисотними цілями (гелікоптери, БПЛА, штурмові літаки та ін.).

За потреби вогнева частина комплексу може бути встановлена й стаціонарно.

Крім того, станції дистанційного керування зброєю «Ахиллес» має модульну структуру, що дозволяє ставити на нього й інше озброєння (кулемети чи ПТРК).

Варто додати, що в подальших планах «Арсенала» розробка на базі «Мисливця» мобільного інноваційного протитанкового (чи гібридного ПТРК+ПЗРК) комплексу з радіусом дії 7-8 км.

За задумом фахівців, така мобільна ПТРК буде мати до 4 пускових та до 8 ракет для перезаряджання й зможе стріляти по цілях не перебуваючи на передовій по нависній траєкторії, використовуючи принцип «вистрілів та забув». Попереднє виявлення потенційних цілей буде здійснюватися за допомогою БПЛА суміжних підрозділів чи власним важким коптером, який буде «підскоком» запускатися з позиції «Мисливця» на 100-200 метрів висоти та за допомогою апаратури зможе виявити потенційні цілі на дистанції до 10 км.

Сама протитанкова ракета буде мати невелику бойову частину (3-4 кг) й запускатися у заданому розвідкою напрямку (азимуту). Її наведення на кінцевому етапі (при висоті 1- 1,5 км та дальності до цілі 3 км) зможе здійснюватися за допомогою модернізованої інфрачервоної головки самонаведення по тепловому випромінюванню, яка сама вибере ціль. Для пріоритетності вибору цілей та більшої точності головка буде мати систему розпізнавання образів. Також розглядається додаткове оснащення ракети системою теленаведення.

defence-ua.com

Реклама
Коментарі

Зараз обговорюють