Зв'яжіться з нами

НАТО

“Укроборонпром” у 2017 році: співпраця з НАТО та спільні розробки

Опубліковано

від

Протягом 2017 року ДК “Укроборонпром” постійно розширював співпрацю з НАТО та країнами-членами Альянсу, розвиваючи вже існуючи та створюючи нові проекти.

Враховуючи те, що зараз підприємства-учасники “Укроборонпрому” активно переводять виробничі потужності на натівські стандарти, така співпраця є однією з головних умов розвитку вітчизняного оборонно-промислового комплексу.

Саме завдяки цьому переходу в Україні вже створюється озброєння, яке максимально адаптоване до прийнятих у Альянсі критеріїв. Вже зараз максимальна кількість бронетехніки та ракетного озброєння вже робиться на підприємствах “Укроборонпрому” за стандартами НАТО. Українські військово-транспортні літаки вже випускаються з широким використанням комплектуючих світових лідерів, які стоять на техніці країн-члені НАТО.

На сьогодні велика кількість підприємств “Укроборонпрому” також наполегливо працює у напрямку сертифікації підприємств за стандартом AQAP (Allied Quality Assurance Publications) 2000 серії. Розвивається і пряма участь підприємств “Укроборонпрому” у програмах НАТО, починаючи від досліджень у рамках NIAG та приєднання до бази постачальників NSPA, до отримання сертифікатів НАТО з модернізації бойових літаків та гелікоптерів.

А окрему позицію у цілому ряді спільних програм займе реалізація авіатранспортних перевезеннях за програмою SALIS, яка виконується силами ДП “Антонов”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”.
Саме у 2017 році вперше була публічно продемонстрована нова стрілецька зброя, яка була створена саме для українських військових – автоматичний карабін M4 – WAC-47.

M4 – WAC-47 є результатом спільного міжнародного проекту ДП “Укроборонсервіс”, що входить до складу “Укроборонпрому” та американською компанії Aeroscraft.

Зараз українські бійці беруть участь у спільних з НАТО навчаннях, існує спільна з Литвою та Польщею бригада, запропоновано створення аналогічного підрозділу з іншими країнами НАТО – Румунією та Болгарією. Україна на постійній основі проводить спільні миротворчі операції. Саме тому, використання єдиного калібру у стрілецькому озброєнні є критично важливим питанням.Автоматичний карабін M4 побудований за модульним принципом та дозволяє адаптувати його під різноманітні калібри. Основаною версією M4 – WAC-47 є варіант під калібр 7,62х39, який зараз активно використовуються у Збройних Силах України, але завдяки заміні модулів, що можливо здійснити навіть у польових умовах за 20 секунд, M4 – WAC-47 адаптується до 5.56х45 NАТО – який є основним патроном у країнах Альянсу для цього типу зброї.

І перша партія M4 – WAC-47 вже передана представникам Збройних Сил України, Національної Гвардії та інших силових структур, для проведення всебічних випробувань, які є обов‘язковою умовою для прийняття на озброєння.

Важливою складовою поглиблення партнерства з США стала, вперше в історії, участь “Укроборонпрому” у міжнародній виставці озброєння AUSA (Association of the US Army) у Вашингтоні. Саме ця виставка є однією з найбільш впливових світових оборонних заходів, на якому представляють новітні високотехнологічні розробки військової техніки та зброї.Завдяки участі “Укроборонпрому” в AUSA відбувся пошук нових можливостей для кооперації з американським бізнесом, реалізація нових спільних проектів з виробництва засобів оборони, а також пошук готових високотехнологічних рішень для їх швидкої інтеграції в українські зразки озброєнь. Саме завдяки таким крокам, вже вдалось оперативно розгорнути інтеграцію у вітчизняну техніку автоматичних трансмісій від Allison та авіоники від Honeywell.

Також у 2017 році значно розширилась співпраця оборонних комплексів України з ще однією країною НАТО – Польщею. Цього року були створені та продемонстровані одразу два спільних україньсько-польских проекти: основний бойовий танк PT-17 та система залпового вогню ZRN-01 Stokrotka.

Танк PT-17, який вперше представили на міжнародній виставці MSPO-2017, є глибокою модернізацією Т-72 за передовими стандартами НАТО та створений підприємствами ДК “Укроборонпром” та польською компанією Zaklady Mechaniczne “Bumar – Labedy” S.A.PT-17 був створений для демонстрації можливостей перед потенційним замовником – Міністерством оборони Польщі. А всі роботи були профінансовані польською стороною. В цей же час, досвід, який отримали українські зброярі під час створення цієї машини, дозволяє говорити про повну готовність “Укроборонпорму” до модернізації, у відповідності до стандартів НАТО, танків Збройних Сил України. Яка включає повний комплекс робіт, починаючи від встановлення танкових гармат 120-мм калібру НАТО зі збереженням автоматичного заряджання, до інтеграції сучасних цифрових систем управління вогнем та зв‘язку західного виробництва.

У свою чергу ZRN-01 Stokrotka є результатом співпраці підприємств “Укроборонпрому” з WB Group, яке є одним з найбільших приватних об’єднань польського оборонно-промислового комплексу.Ця система залпового вогню призначена для виявлення та ураження наземних цілей, від піхоти до захищених укриттів, а також для знищення повітряних цілей, в першу чергу – безпілотних літальних апаратів. Для цього система залпового вогню обладнана сучасною системою виявлення цілей, яка включає український радар, оптичні прилади та цифрову систему керування вогнем польського виробництва.

Система виявлення цілей дозволяє виявляти навіть малі безпілотні апарати, в тому числі з композитних “прозорих” матеріалів, на відстані біля 10 км. А за знищення цілей відповідають українські некеровані ракети РС-80ПО від ДАХК “Артем”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”.

Окрім того, у 2017 році значно зміцнилась співпраця “Укроборонпрому” з польською компанією PGZ, з якою були поглиблені взаємовигідні партнерські відносини, покликані поглибити обмін досвідом, технологіями та спільне ведення новітніх розробок.

Варто зазначити, що протягом 2017 року були досягнуті аналогічні домовленості і з провідними оборонними компаніями з інших країн НАТО, в тому числі і з США. Наприклад, домовленостей досягнули ДП “410 Завод Цивільної Авіації”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”, та провідна американська корпорація Rockwell Collins, яка спеціалізується на виготовленні та розробці цифрових та електронних систем для авіації.

 

ukroboronprom

НАТО

До Латвії їдуть півтисячі канадських військових

Опубліковано

від

Від

До Латвії із Канади вирушили 450 військових, які заступлять до виконання завдань із оборони східного флангу НАТО в рамках операції НАТО «REASSURANCE».

Про це повідомили Укрінформу в міністерстві оборони Канади.

«Після місяців тренувань та підготовки близько 450 членів Збройних сил Канади вирушили до Латвії, аби замінити канадських військових, які беруть участь в операції REASSURANCE», – заявили у Міноборони.

У відомстві додали, що цей крок підтверджує «готовність Канади долучитися до зусиль НАТО із стримування та оборони від потенційних супротивників заради підтримки глобальної стабільності».

«Бойова група НАТО є складовою оборонної та пропорційної реакції на чинну безпекову ситуацію у регіоні», – наголосили у Міністерстві оборони.

Зазначимо, що очолювана Канадою бойова група НАТО у Латвії складається із тисячі військовослужбовців та техніки із Албанії, Італії, Польщі, Словенії та Іспанії.

Нагадаємо: під час саміту НАТО у 2016-ому Канада погодилася надіслати свої війська разом із технікою до Латвії та очолити багатонаціональний батальйон, який перебуватиме у Прибалтиці з метою стримування можливої російської агресії. По батальйону виділили також США, Німеччина та Великобританія, які розгорнули свої війська у інших прикордонних із Росією державах-членах Північноатлантичного альянсу.

ukrinform.ua

Продовжити читання

НАТО

Батальйон НАТО в Литві посилюється французьким підрозділом

Опубліковано

від

Від

На військову базу Рукла у Литві в рамках ротації у багатонаціональному батальйоні НАТО приєднаються 250 французьких солдатів з танками Leclerc та бронетранспортери VBCI у січні, повідомило у понеділок Міністерство оборони Литви.

Командування цим підрозділом здійснює Німеччина, також там знаходяться військові з Бельгії, Нідерландів, Люксембургу та Норвегії. На початку грудня до служби у батальйоні долучився підрозділ з Хорватії.

З Хорватії прибуло 181 війсковослужбовців та 13 БТР Patria зі складу 1 гвардійської механізованої бригади “Тигри”.

Після приєднання французів, міжнародний батальйон НАТО в Литві нараховуватиме понад 1200 солдатів.

mil.in.ua

Продовжити читання

НАТО

НАТО показало запис перехоплення російських винищувачів над Балтією

Опубліковано

від

Від

Місія НАТО, що бере участь в охороні повітряного простору Балтії, опублікувала відео двох перехоплень російських винищувачів Су-30.

Про це повідомляє “112.ua”.

“Перехоплення – це звичайне явище, і пілоти ВПС США регулярно проводять їх безпечно і професійно”, – йдеться у публікації.

На відео на позначці 1 хв 39 сек. знято перехоплення двох російських літаків Су-30 в міжнародному повітряному просторі близько Балтії, яке відбулося 23 листопада 2017 року. Перехоплення було розпочато, оскільки російський літак не передавав відповідні коди, необхідні для контролю руху в повітрі, і не мав плану польоту.
Читайте також: Пентагон звинуватив РФ у свідомому порушенні угоди про польоти над Сирією

З другої хвилини на відеозаписі можна побачити ще одне перехоплення російських винищувачів у міжнародному повітряному просторі над Балтією, яке відбулося 13 грудня 2017 року. Перехоплення відбулося з тієї ж причини, що і попереднє.

ukrinform

Продовжити читання

Зараз обговорюють