Зв'яжіться з нами

НАТО

“Укроборонпром” у 2017 році: співпраця з НАТО та спільні розробки

Опубліковано

від

Протягом 2017 року ДК “Укроборонпром” постійно розширював співпрацю з НАТО та країнами-членами Альянсу, розвиваючи вже існуючи та створюючи нові проекти.

Враховуючи те, що зараз підприємства-учасники “Укроборонпрому” активно переводять виробничі потужності на натівські стандарти, така співпраця є однією з головних умов розвитку вітчизняного оборонно-промислового комплексу.

Саме завдяки цьому переходу в Україні вже створюється озброєння, яке максимально адаптоване до прийнятих у Альянсі критеріїв. Вже зараз максимальна кількість бронетехніки та ракетного озброєння вже робиться на підприємствах “Укроборонпрому” за стандартами НАТО. Українські військово-транспортні літаки вже випускаються з широким використанням комплектуючих світових лідерів, які стоять на техніці країн-члені НАТО.

На сьогодні велика кількість підприємств “Укроборонпрому” також наполегливо працює у напрямку сертифікації підприємств за стандартом AQAP (Allied Quality Assurance Publications) 2000 серії. Розвивається і пряма участь підприємств “Укроборонпрому” у програмах НАТО, починаючи від досліджень у рамках NIAG та приєднання до бази постачальників NSPA, до отримання сертифікатів НАТО з модернізації бойових літаків та гелікоптерів.

А окрему позицію у цілому ряді спільних програм займе реалізація авіатранспортних перевезеннях за програмою SALIS, яка виконується силами ДП “Антонов”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”.
Саме у 2017 році вперше була публічно продемонстрована нова стрілецька зброя, яка була створена саме для українських військових – автоматичний карабін M4 – WAC-47.

M4 – WAC-47 є результатом спільного міжнародного проекту ДП “Укроборонсервіс”, що входить до складу “Укроборонпрому” та американською компанії Aeroscraft.

Зараз українські бійці беруть участь у спільних з НАТО навчаннях, існує спільна з Литвою та Польщею бригада, запропоновано створення аналогічного підрозділу з іншими країнами НАТО – Румунією та Болгарією. Україна на постійній основі проводить спільні миротворчі операції. Саме тому, використання єдиного калібру у стрілецькому озброєнні є критично важливим питанням.Автоматичний карабін M4 побудований за модульним принципом та дозволяє адаптувати його під різноманітні калібри. Основаною версією M4 – WAC-47 є варіант під калібр 7,62х39, який зараз активно використовуються у Збройних Силах України, але завдяки заміні модулів, що можливо здійснити навіть у польових умовах за 20 секунд, M4 – WAC-47 адаптується до 5.56х45 NАТО – який є основним патроном у країнах Альянсу для цього типу зброї.

І перша партія M4 – WAC-47 вже передана представникам Збройних Сил України, Національної Гвардії та інших силових структур, для проведення всебічних випробувань, які є обов‘язковою умовою для прийняття на озброєння.

Важливою складовою поглиблення партнерства з США стала, вперше в історії, участь “Укроборонпрому” у міжнародній виставці озброєння AUSA (Association of the US Army) у Вашингтоні. Саме ця виставка є однією з найбільш впливових світових оборонних заходів, на якому представляють новітні високотехнологічні розробки військової техніки та зброї.Завдяки участі “Укроборонпрому” в AUSA відбувся пошук нових можливостей для кооперації з американським бізнесом, реалізація нових спільних проектів з виробництва засобів оборони, а також пошук готових високотехнологічних рішень для їх швидкої інтеграції в українські зразки озброєнь. Саме завдяки таким крокам, вже вдалось оперативно розгорнути інтеграцію у вітчизняну техніку автоматичних трансмісій від Allison та авіоники від Honeywell.

Також у 2017 році значно розширилась співпраця оборонних комплексів України з ще однією країною НАТО – Польщею. Цього року були створені та продемонстровані одразу два спільних україньсько-польских проекти: основний бойовий танк PT-17 та система залпового вогню ZRN-01 Stokrotka.

Танк PT-17, який вперше представили на міжнародній виставці MSPO-2017, є глибокою модернізацією Т-72 за передовими стандартами НАТО та створений підприємствами ДК “Укроборонпром” та польською компанією Zaklady Mechaniczne “Bumar – Labedy” S.A.PT-17 був створений для демонстрації можливостей перед потенційним замовником – Міністерством оборони Польщі. А всі роботи були профінансовані польською стороною. В цей же час, досвід, який отримали українські зброярі під час створення цієї машини, дозволяє говорити про повну готовність “Укроборонпорму” до модернізації, у відповідності до стандартів НАТО, танків Збройних Сил України. Яка включає повний комплекс робіт, починаючи від встановлення танкових гармат 120-мм калібру НАТО зі збереженням автоматичного заряджання, до інтеграції сучасних цифрових систем управління вогнем та зв‘язку західного виробництва.

У свою чергу ZRN-01 Stokrotka є результатом співпраці підприємств “Укроборонпрому” з WB Group, яке є одним з найбільших приватних об’єднань польського оборонно-промислового комплексу.Ця система залпового вогню призначена для виявлення та ураження наземних цілей, від піхоти до захищених укриттів, а також для знищення повітряних цілей, в першу чергу – безпілотних літальних апаратів. Для цього система залпового вогню обладнана сучасною системою виявлення цілей, яка включає український радар, оптичні прилади та цифрову систему керування вогнем польського виробництва.

Система виявлення цілей дозволяє виявляти навіть малі безпілотні апарати, в тому числі з композитних “прозорих” матеріалів, на відстані біля 10 км. А за знищення цілей відповідають українські некеровані ракети РС-80ПО від ДАХК “Артем”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”.

Окрім того, у 2017 році значно зміцнилась співпраця “Укроборонпрому” з польською компанією PGZ, з якою були поглиблені взаємовигідні партнерські відносини, покликані поглибити обмін досвідом, технологіями та спільне ведення новітніх розробок.

Варто зазначити, що протягом 2017 року були досягнуті аналогічні домовленості і з провідними оборонними компаніями з інших країн НАТО, в тому числі і з США. Наприклад, домовленостей досягнули ДП “410 Завод Цивільної Авіації”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”, та провідна американська корпорація Rockwell Collins, яка спеціалізується на виготовленні та розробці цифрових та електронних систем для авіації.

 

ukroboronprom

НАТО

“Силы специальных операций Вооруженных Сил Украины будут совместимыми с ССО НАТО”, – Муженко

Опубліковано

від

Від

Силы специальных операций Вооруженных сил Украины будут совместимы с ССО Североатлантического альянса (НАТО).

“Силы специальных операций Вооруженных Сил Украины будут совместимыми с ССО НАТО. С командующим ССО Североатлантического альянса вице-адмиралом Коленом Килрейном договорились активизировать деятельность по дальнейшему развитию отечественных ССО”, – написал он.

censor.net.ua

Продовжити читання

НАТО

НАТО зарахував Україну до держав, що прагнуть членства

Опубліковано

від

Від

Україна увійшла до переліку країн, за якими визнається прагнення до членства. Повідомлення про це з’явилося на офіційному сайті альянсу.

Зокрема, у розділі “Розширення” йдеться про те, що “на даний момент чотири країни-партнери заявили про своє прагнення на членство у НАТО: Боснія і Герцеговина, Грузія, колишня Югославська республіка Македонія та Україна”.

Президент України Петро Порошенко назвав це рішення “довгоочікуваним і логічним”.

“Це стало визнанням реального стану наших відносин з НАТО”, – написав президент у Facebook.

Він додав, що “про це йшлося під час моєї останньої зустрічі з Генеральним Секретарем НАТО у Мюнхені, а також нещодавньої телефонної бесіди з Віце-Президентом США”.

Петро Поршенко також назвав “наступною амбіцією” отримати План дій щодо членства у НАТО.

“Нові можливості”?

Зміни на сайті НАТО відбулися 9 березня.

У цей же день в Брюсселі відбулася зустріч віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе із заступником Генсека НАТО Роуз Гьотемюллер.

“За результатами Саміту Альянсу у липні перед Україною можуть відкритися нові можливості”, – написала пані Климпуш-Цинцадзе на своїй сторінці у Facebook. Вона також повідомила, що Київ розраховує “на проведення Комісії Україна-НАТО на рівні глав держав та урядів країн Альянсу”.

“Гарна новина! Вітаю всіх! Україні надано статус країни-аспіранта на вступ у НАТО! Щиро радий і гордий тим, що ініційоване мною рішення Верховної Ради від 8 червня 2017 року щодо членства України в НАТО як стратегічної мети України, стало для цього ключовим імпульсом”, – написав у своєму Facebook cпікер парламенту Андрій Парубій.

Його заступниця, віце-спікер Ірина Геращенко назвала зміни у ставленні НАТО дуже важливими:

“Це дуже важливо. НАТО визнало статус країни – аспіранта для України! Крок за кроком наближаємося до повноцінного членства в Альянсі”

Раніше на офіційному сайті НАТО йшлося про те, що від Бухарестського саміту 2008 року союзники погодилися, що Грузія і Україна можуть у майбутньому приєднатися до альянсу, проте “від 2010 року Україна не виявляла формального бажання отримати членство”.

8 червня 2017 року Верховна Рада ухвалила закон щодо зовнішньополітичного курсу України, де пріоритетом вказано вступ України до НАТО.

Разом із тим, спеціальний представник Державного департаменту США у справах України, посол Курт Волкер назвав появу України у переліку країн-аспірантів на сайті НАТО “технічним питанням, а не великою справою”.

“Це не те, що вирішує НАТО, це вирішує країна – чи вона хоче бути членом НАТО чи ні. Це – технічне питання, це не велика справа”, – цитує американського дипломата УНІАН із посиланням на власного кореспондента у Брюсселі.

Курт Волкер був постійним представником США в НАТО у 2008-2009 роках.
На що спирається НАТО

У розділі про Розширення НАТО на офіційному сайті також нагадується, що

• політика “відкритих дверей” зафіксована у 10 розділі установчої Угоди альянсу. Рішення про запрошення країни до членства має бути ухвалене за згодою усіх країн-членів. Жодна третя сторона не має голосу у цьому питанні.

• розширення НАТО не є загрозою жодній країні. Воно має на меті забезпечення стабільності і співпраці у розбудові єдиної вільної Європи на принципах миру, демократії і спільних цінностей.

• після отримання запрошення до переговорів про членство у 2015, найновішим членом НАТО 5 червня 2017 стала Чорногорія.

• колишня Югославська республіка Македонія отримала запевнення, що отримає запрошення на членство, щойно буде знайдено згоду із Грецією щодо назви країни.

• Боснія і Герцеговина отримали запрошення до Плану дій щодо членства (Membership Action Plan (MAP) у квітні 2010, проте остаточне рішення залежить від розв’язання проблеми нерухомої військової власності.

• на Бухарестському саміті у 2008 році члени альянсу погодилися, що у майбутньому Грузія та Україна можуть стати членами НАТО.

В офіційних матеріалах НАТО також йдеться про те, що “країни, які задекларували інтерес до приєднання до альянсу отримують запрошення до Інтенсифікованого діалогу щодо своїх прагнень та пов’язаних із цим реформ”.

Після цього “країни-аспіранти” можуть бути запрошені до Плану дій щодо членства (MAP), проте це не гарантує самого членства, а лише використовується як ключовий механізм його підготовки.

 

bbc.com

Продовжити читання

НАТО

Россия опережает НАТО в наращивании сил у границ, – отчет RAND

Опубліковано

від

Від

Американский аналитический центр RAND опубликовал отчет, в котором говорится о том, что сейчас Российская Федерация имеет лучшую подготовку к наземной операции у своих границ, чем НАТО.

Об этом пишет издание The Economist.

“Америка и ее европейские союзники по НАТО потратили на оборону в 2015 году 871 миллиард долларов, в то время как Россия – 52 миллиарда. Однако недавний отчет американского аналитического центра RAND свидетельствует о том, что сейчас реальность несколько иная”, – отмечается в статье.

Как пишет издание, справиться со скрытыми силами НАТО, в случае их применения, было бы для России слишком сложно. Но на ранних стадиях конфликта, по крайней мере, в течение первого месяца а, возможно, и значительно дольше, Альянс будет проигрывать по количеству военных и техники, а также радиусу поражения. Командующие НАТО опасаются, что Россия сможет в течение короткого промежутка времени сосредоточить огромное количество боевой силы в Балтийском регионе.

Так, аналитики RAND установили, что по количеству танков Россия будет опережать НАТО в соотношении 5,9 к 1, в боевых машинах пехоты – 4,6 к 1 в ракетной артиллерии 270 к 0.

“А когда НАТО решит воспользоваться значительным преимуществом в боевых самолетах, их эффективность существенно снизится, как только русские задействуют мощную интегрированную систему противовоздушной обороны”, – говорится в материале.

По словам Бена Барри из Международного института стратегических исследований, Россия имеет преимущество над НАТО благодаря возможности использовать свои внутренние сообщения для быстрой переброски подкрепления, в то время как НАТО не позаботилось о сохранении своей военно-транспортной инфраструктуры времен холодной войны: мосты не могут выдержать вес танков, а железнодорожные системы не предназначены для платформ с тяжелой техникой.

censor.net.ua

Продовжити читання

Зараз обговорюють