Зв'яжіться з нами

НАТО

“Укроборонпром” у 2017 році: співпраця з НАТО та спільні розробки

Опубліковано

від

Протягом 2017 року ДК “Укроборонпром” постійно розширював співпрацю з НАТО та країнами-членами Альянсу, розвиваючи вже існуючи та створюючи нові проекти.

Враховуючи те, що зараз підприємства-учасники “Укроборонпрому” активно переводять виробничі потужності на натівські стандарти, така співпраця є однією з головних умов розвитку вітчизняного оборонно-промислового комплексу.

Саме завдяки цьому переходу в Україні вже створюється озброєння, яке максимально адаптоване до прийнятих у Альянсі критеріїв. Вже зараз максимальна кількість бронетехніки та ракетного озброєння вже робиться на підприємствах “Укроборонпрому” за стандартами НАТО. Українські військово-транспортні літаки вже випускаються з широким використанням комплектуючих світових лідерів, які стоять на техніці країн-члені НАТО.

На сьогодні велика кількість підприємств “Укроборонпрому” також наполегливо працює у напрямку сертифікації підприємств за стандартом AQAP (Allied Quality Assurance Publications) 2000 серії. Розвивається і пряма участь підприємств “Укроборонпрому” у програмах НАТО, починаючи від досліджень у рамках NIAG та приєднання до бази постачальників NSPA, до отримання сертифікатів НАТО з модернізації бойових літаків та гелікоптерів.

А окрему позицію у цілому ряді спільних програм займе реалізація авіатранспортних перевезеннях за програмою SALIS, яка виконується силами ДП “Антонов”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”.
Саме у 2017 році вперше була публічно продемонстрована нова стрілецька зброя, яка була створена саме для українських військових – автоматичний карабін M4 – WAC-47.

M4 – WAC-47 є результатом спільного міжнародного проекту ДП “Укроборонсервіс”, що входить до складу “Укроборонпрому” та американською компанії Aeroscraft.

Зараз українські бійці беруть участь у спільних з НАТО навчаннях, існує спільна з Литвою та Польщею бригада, запропоновано створення аналогічного підрозділу з іншими країнами НАТО – Румунією та Болгарією. Україна на постійній основі проводить спільні миротворчі операції. Саме тому, використання єдиного калібру у стрілецькому озброєнні є критично важливим питанням.Автоматичний карабін M4 побудований за модульним принципом та дозволяє адаптувати його під різноманітні калібри. Основаною версією M4 – WAC-47 є варіант під калібр 7,62х39, який зараз активно використовуються у Збройних Силах України, але завдяки заміні модулів, що можливо здійснити навіть у польових умовах за 20 секунд, M4 – WAC-47 адаптується до 5.56х45 NАТО – який є основним патроном у країнах Альянсу для цього типу зброї.

І перша партія M4 – WAC-47 вже передана представникам Збройних Сил України, Національної Гвардії та інших силових структур, для проведення всебічних випробувань, які є обов‘язковою умовою для прийняття на озброєння.

Важливою складовою поглиблення партнерства з США стала, вперше в історії, участь “Укроборонпрому” у міжнародній виставці озброєння AUSA (Association of the US Army) у Вашингтоні. Саме ця виставка є однією з найбільш впливових світових оборонних заходів, на якому представляють новітні високотехнологічні розробки військової техніки та зброї.Завдяки участі “Укроборонпрому” в AUSA відбувся пошук нових можливостей для кооперації з американським бізнесом, реалізація нових спільних проектів з виробництва засобів оборони, а також пошук готових високотехнологічних рішень для їх швидкої інтеграції в українські зразки озброєнь. Саме завдяки таким крокам, вже вдалось оперативно розгорнути інтеграцію у вітчизняну техніку автоматичних трансмісій від Allison та авіоники від Honeywell.

Також у 2017 році значно розширилась співпраця оборонних комплексів України з ще однією країною НАТО – Польщею. Цього року були створені та продемонстровані одразу два спільних україньсько-польских проекти: основний бойовий танк PT-17 та система залпового вогню ZRN-01 Stokrotka.

Танк PT-17, який вперше представили на міжнародній виставці MSPO-2017, є глибокою модернізацією Т-72 за передовими стандартами НАТО та створений підприємствами ДК “Укроборонпром” та польською компанією Zaklady Mechaniczne “Bumar – Labedy” S.A.PT-17 був створений для демонстрації можливостей перед потенційним замовником – Міністерством оборони Польщі. А всі роботи були профінансовані польською стороною. В цей же час, досвід, який отримали українські зброярі під час створення цієї машини, дозволяє говорити про повну готовність “Укроборонпорму” до модернізації, у відповідності до стандартів НАТО, танків Збройних Сил України. Яка включає повний комплекс робіт, починаючи від встановлення танкових гармат 120-мм калібру НАТО зі збереженням автоматичного заряджання, до інтеграції сучасних цифрових систем управління вогнем та зв‘язку західного виробництва.

У свою чергу ZRN-01 Stokrotka є результатом співпраці підприємств “Укроборонпрому” з WB Group, яке є одним з найбільших приватних об’єднань польського оборонно-промислового комплексу.Ця система залпового вогню призначена для виявлення та ураження наземних цілей, від піхоти до захищених укриттів, а також для знищення повітряних цілей, в першу чергу – безпілотних літальних апаратів. Для цього система залпового вогню обладнана сучасною системою виявлення цілей, яка включає український радар, оптичні прилади та цифрову систему керування вогнем польського виробництва.

Система виявлення цілей дозволяє виявляти навіть малі безпілотні апарати, в тому числі з композитних “прозорих” матеріалів, на відстані біля 10 км. А за знищення цілей відповідають українські некеровані ракети РС-80ПО від ДАХК “Артем”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”.

Окрім того, у 2017 році значно зміцнилась співпраця “Укроборонпрому” з польською компанією PGZ, з якою були поглиблені взаємовигідні партнерські відносини, покликані поглибити обмін досвідом, технологіями та спільне ведення новітніх розробок.

Варто зазначити, що протягом 2017 року були досягнуті аналогічні домовленості і з провідними оборонними компаніями з інших країн НАТО, в тому числі і з США. Наприклад, домовленостей досягнули ДП “410 Завод Цивільної Авіації”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”, та провідна американська корпорація Rockwell Collins, яка спеціалізується на виготовленні та розробці цифрових та електронних систем для авіації.

 

ukroboronprom

НАТО

Шведские танкисты отметили опыт ВСУ в боях с бронетехникой РФ

Опубліковано

від

Від

Военнослужащие Швеции, которые на недавнем турнире Tank Challenge уступили только немцам, довольны тем, что на соревнования приехала “сборная Украины”

Шведские танкисты, серебряные призеры недавно завершившегося международного турнира в Германии, отметили у себя в Facebook, насколько ценно выступать на одном полигоне с бойцами украинской армии, которая воюет в Донбассе против оккупантов из РФ.

“Украина с ее Т-84 была очень интересной особенностью турнира. Особенно полезным было знакомство с недавним опытом борьбы украинцев против современных вражеских танков (на востоке Украины)”, – говорится в сообщении пресс-службы танковых войск Швеции.

Шведы также отметили, что важнейшей частью турнира является общение и обмен опытом между военными стран-союзников.

3-8 июня 2018 года в немецком городе Графенвер проходили соревнования по танковому бою Strong Europe Tank Challenge 2018. В этом году лучшими стали немецкие танкисты. На учения приехали экипажи из восьми стран – Украины, США, ФРГ, Австрии, Франции, Британии, Польши и Швеции. ВСУ выступали на Т-84.

news.liga.net

Продовжити читання

НАТО

У НАТО продовжать політику збільшення військових витрати

Опубліковано

від

Від

Міністрам оборони Альянсу належить продовжити неприємний для європейських держав-членів НАТО розмову про збільшення їх військових витрат до позначки у 2% ВВП. Про це розповів в середу генсек Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг на прес-конференції в Брюсселі напередодні цієї зустрічі, передає УНН.

На даний момент вищезазначену вимогу США виконали лише 4 з 28 (29 членів альянсу мінус США) країн альянсу, процес збільшення військових витрат залишається вкрай повільним.

Дискусію про гроші для НАТО, значна частина яких має піти на придбання європейськими союзниками нової американської військової техніки, загрожує ускладнити швидко зростаючий спектр розбіжностей між США та їх європейськими партнерами, зокрема, з приводу Ірану або навколо введення імпортних мит із боку США.

При цьому Столтенберг висловив упевненість, що стратегічній єдності альянсу ці негаразди не загрожують, оскільки у НАТО і раніше траплялися розбіжності, наприклад, після вторгнення США до Іраку в 2003 році, яке не підтримав альянс через опозицію з боку своїх провідних європейських країн-членів, зокрема, Німеччини та Франції.

mil.in.ua

Продовжити читання

НАТО

НАТО помогает создать в Украине киберполигон ВСУ, – Генштаб

Опубліковано

від

Від

Представитель Генштаба заявил о существенном прогрессе в достижении стандартов Альянса.

В Генеральном штабе Вооруженных сил Украины выразили готовность к получению Украиной Плана действий относительно членства в НАТО и заявили о существенном прогрессе в достижении стандартов Альянса. Об этом на брифинге сказал и.о. начальника главного управления военного сотрудничества и миротворческих операций Генштаба Валентин Левчик.

“Что касается возможности предоставления ПДЧ и готовы ли к этому в Генеральном штабе Украины? … Основной целью Годовой национальной программы (сотрудничества под эгидой комиссии Украина – НАТО. – Ред.) в части, касающейся Минобороны и ВСУ, является то, чтобы мы соответствовали критериям членства в НАТО. По сути, Годовая национальная программа по своей структуре соответствует ПДЧ”, – заявил он.

По словам Левчик, ВСУ уже очень долго работают над достижением совместимости с вооруженными силами стран Альянса.

“Я вас уверяю, что есть реальный прогресс, и мы продвигаемся в нужном направлении, и мы в случае предоставления ПДЧ будем готовы плавно перейти из формата ГНП в ПДЧ и продолжить подготовку как ВСУ, так и всех государственных (органов), потому, что не только ВСУ вступают в НАТО, а государство вступает в НАТО. Мы будем к этому готовы”, – сказал Левчик.

На уточняющий вопрос о возможности для украинской армии достичь стандартов Альянса до 2020 года, как об этом заявил украинское руководство, он ответил: “Мы упорно работаем над этим, поставлена задача по достижению совместимости с государствами-членами НАТО. Это процесс, который не может быть приостановлен, даже в государствах-членах НАТО, которые существуют, этот процесс непрерывный. Он постоянно идет и постоянно совершенствуется. Прогресс есть, и мы работаем над этим вопросом”.

В Украине в рамках трастового фонда Североатлантического альянса по киберзащите создается киберполигон Вооруженных сил Украины, сообщил Левчик, пишет Главком.

“Трастовый фонд НАТО по кибернетической защите. Здесь я хочу заметить, что ответственным органом государственной власти за реализацию проекта этого трастового фонда является СБУ, но в рамках этого трастового фонда Вооруженными силами реализуется пилотный проект по созданию киберполигона ВСУ. Интересный проект”, – отметил Левчик.

По его словам, трастовые фонды НАТО используются для развития оперативных возможностей и содействию общей трансформации ВСУ.

“Сейчас работают восемь таких фондов, шесть из которых были основаны на выполнение решений саммита НАТО в Уэльсе, в сентябре 2014 года, на фоне агрессии России против Украины”, – заявил он.

censor.net.ua

Продовжити читання

Зараз обговорюють