Зв'яжіться з нами

Озброєння України

Українські протидиверсійні гідроакустичні станції «Олімп-3К», «Олімп-1», «Тронка»

Опубліковано

від

— Україна має сучасні розробки у сфері радіо- та гідроакустики, зокрема станцій спеціального й протидиверсійного призначення «Олімп-3К», «Олімп-1», «Тронка», які мають міжнародний попит — розповідає Ігор Фалєєв, представник державного підприємства «Київський науково-дослідний інститут гідроприладів», що входить до ДК «Укроборонпром».

— Ці станції може бути використано для потреб технічного переоснащення Військово-Морських Сил України та Морської охорони ДПСУ. Напрямок швидко розвивається за рахунок упровадження нової елементної бази та принципів управління й контролю, що дає змогу в рази зменшити масу станцій і надати їм принципово нові бойові можливості, зокрема за рахунок прихованого транспортування до заданого району підводними роботами.

Гідроакустична станція «Олімп 3К» призначена для виявлення рухомих об’єктів та здійснення автоматичної класифікації їх шумів за критеріями надводний / підводний об’єкт.

Результати обробки відображаються на моніторі оператора в круговій діаграмі 360º і таблиця цілей яка показує: пеленги, частоти, рівні сигналів кожної дискрети, спектр, можлива сонограмма і режим прослуховування шумів.

Ukrainian Military Pages

Імовірність правильної класифікації надводний / підводний об’єкт ≈ 95%, навіть в присутності в заданій акваторії підводного човна і декількох (3-4) надводних кораблів або суден. У разі наявності бібліотеки цілей на береговому посту, можливо порівняння виявлених шумів відомими шумами. Дальність виявлення від 4 до 10 км, залежить від гідрологічних умов в заданому районі і глибини місця станції. Точність пеленгування не більше 5º. Маса станції 40 кг. Термін служби складає 24 місяця.

Корабельна гідроакустична станція виявлення плавців «Тронка-МК» призначена для виявлення підводних плавців (диверсантів) в інтересах захисту кораблів на рейді і на стоянці, морських об’єктів, портів, гаваней та ін.

ГАС «Тронка-МК» забезпечує:

  • автоматизоване виявлення та супроводження підводних об’єктів;
  • вимірювання параметрів виявлених об’єктів (дальність, пеленг, швидкість) та видачу даних для прийняття рішення;
  • надання інформації на дисплеї ПК панорамному вигляді;
  • вимір розподілу швидкості звуку по глибині і прогнозування дальності;
  • документування інформації про підводної обстановки;
  • контроль працездатності ГАС

Ukrainian Military Pages

Станція здатна виявити в секторі огляду 360º плавця без спорядження або з аквалангом закритого типу на відстані понад 800 м, з аквалангом відкритого типу — понад 1000 м. Точність пеленгування 0,8º.

Підводна частина станції важить близько 30 кг та занурюється від 2 до 50 м. Гідроакустична станція «Тронка-МК» забезпечує роботу в умовах від 0° до +35°С, в тому числі під час хвилювання моря до 3 балів.

Ukrainian Military Pages

На сьогодні лише один корабель флоту оснащено гідроакустичною апаратурою для пошуку підводних об’єктів – фрегат «Гетьман Сагайдачний» може повноцінно здійснювати протичовновий пошук. До окупації Автономної Республіки Крим, висвітлювали підводну обстановку могли також мисливці за підводними човнами — корвети «Тернопіль», «Луцьк» і «Хмельницький».

Нагадаємо, що раніше Ukrainian Military Pages повідомлялось про плани розроблення «Укроборонпромом» мобільного сонару для виявлення підводних диверсантів. Вірогідно це й будуть станції Київськго НДІ гідроприладів. Принаймні офіційний веб-сайт Міністерства оборони повідомляє про очікуване у цьому році надходження ГАС «Тронка» на озброєння ВМСУ.

У перспективі система висвітлення підводного простору ввійде до новоствореної Єдиної національної системи відображення морської обстановки, робота над якою вже триває. Саме туди надходитиме весь потік інформації як із корабельних гідроакустичних засобів, так і з гідроакустичних станцій, які працюватимуть поблизу берегової лінії.

 

ukrmilitary

Реклама
Коментарі

НАТО

Шведские танкисты отметили опыт ВСУ в боях с бронетехникой РФ

Опубліковано

від

Від

Военнослужащие Швеции, которые на недавнем турнире Tank Challenge уступили только немцам, довольны тем, что на соревнования приехала “сборная Украины”

Шведские танкисты, серебряные призеры недавно завершившегося международного турнира в Германии, отметили у себя в Facebook, насколько ценно выступать на одном полигоне с бойцами украинской армии, которая воюет в Донбассе против оккупантов из РФ.

“Украина с ее Т-84 была очень интересной особенностью турнира. Особенно полезным было знакомство с недавним опытом борьбы украинцев против современных вражеских танков (на востоке Украины)”, – говорится в сообщении пресс-службы танковых войск Швеции.

Шведы также отметили, что важнейшей частью турнира является общение и обмен опытом между военными стран-союзников.

3-8 июня 2018 года в немецком городе Графенвер проходили соревнования по танковому бою Strong Europe Tank Challenge 2018. В этом году лучшими стали немецкие танкисты. На учения приехали экипажи из восьми стран – Украины, США, ФРГ, Австрии, Франции, Британии, Польши и Швеции. ВСУ выступали на Т-84.

news.liga.net

Продовжити читання

Озброєння

Україна відновлює мобільні пункти управління Повітряними Силами

Опубліковано

від

Від

Командування Повітряних сил Збройних Сил України оголосило тендер на поточний ремонт типових елементів заміни автоматизована система управління командного пункту 5С99М “Сенеж-М”, що призначена для автоматизованого управління бойовими діями угрупування зенітно-ракетних військ, радіо-технічних військ та авіації.

5С99М “Сенеж”

Автоматизована система управління командного пункту 5С99М “Сенеж-М” була прийнята на озброєння військ протиповітряної оборони та використовується в наш час для централізованого автоматичного та автоматизованого управління бойовими діями угрупування зенітно-ракетних військ змішаного складу, що включають системи та комплекси різних версій С-300, С-200, С-75 та С-125.

Вигляд командного пункту

Даною системою вирішуються задачі приведення угрупування протиповітряної оборони в бойову готовність, цілерозподілу та цілевказання комплексам та системам ЗРК по аеродинамічним цілям, встановлювачам перешкод, координації бойових дій вогневими засобами; автоматизованим наведенням винищувачів по повітряним цілям, контролю за безпекою польотів наведеним винищувачам та їх супровід на аеродроми базування; комплексного тренування бойових розрахунків.

Місце операторів командного пункту

Основні тактико-технічні характеристики:

Радіус дії, км – до 1600

Кількість одночасно оброблюваних повітряних об’єктів – до 120

Кількість керованих вогневих засобів:

  • ЗРК та ЗРС – до 17 (до 77 пострільних каналів)
  • винищувачів – до 6

Можливість отримання радіолокаційної інформації від всіх видів радіолокаційних засобів та АСУ ППО (автоматизованих систем ППО)

Час розгортання, хв:

  • повного складу – до 120
  • скороченого складу – до 15

mil.in.ua

Продовжити читання

Новини України

Азербайджан і Україна планують спільне виробництво ПТРК “Корсар”

Опубліковано

від

Від

Баку і Київ проводять переговори про спільне виробництво українського переносного протитанкового ракетного комплексу (ПТРК) “Корсар”, повідомляє азербайджанське видання AzeriDefence з посиланням на представника держконцерну “Укроборонпром”.

Передає Інтерфакс-Україна.

“Переговори з цього питання почалися в 2016 році. Україна завжди готова до трансферу технологій до Азербайджану”.

Згідно з інформацією, в “Укроборонпромі” зазначили, що Збройні сили Азербайджану зацікавлені в придбанні комплексу “Корсар” і українсько-білоруського ПТРК “Скіф”. У 2016 році “Скіфи” були оснащені новими ракетами.

У ПТРК “Корсар” застосована напівавтоматична система наведення за променем лазера. Виявлення цілі і наведення забезпечується за допомогою оптичного та інфрачервоного прицілів, що дозволяє вести стрілянину в складних погодних умовах. Бронепробиваємість ПТУР Р-3 становить не менше 550 мм за динамічним захистом (ДЗ). Тип бойової частини (БЧ) – кумулятивна тандемна. Дальність стрільби – 100-2500 м.

ПТРК “Скіф” оснащений напівавтоматичною системою наведення за променем лазера. Дальність виявлення цілі комплексом становить 7 тис. метрів. Бронепробиваємість – не менше 800 мм. Тип БЧ – кумулятивна тандемна. Дальність стрільби – удень 100-5000 м, вночі: 100-3000 м.

ПТРК “Скіф” прийнято на озброєння Збройних сил Азербайджану в 2010 році.

defence-ua

Продовжити читання

Зараз обговорюють