Зв'яжіться з нами

Озброєння України

Українські протидиверсійні гідроакустичні станції «Олімп-3К», «Олімп-1», «Тронка»

Опубліковано

від

— Україна має сучасні розробки у сфері радіо- та гідроакустики, зокрема станцій спеціального й протидиверсійного призначення «Олімп-3К», «Олімп-1», «Тронка», які мають міжнародний попит — розповідає Ігор Фалєєв, представник державного підприємства «Київський науково-дослідний інститут гідроприладів», що входить до ДК «Укроборонпром».

— Ці станції може бути використано для потреб технічного переоснащення Військово-Морських Сил України та Морської охорони ДПСУ. Напрямок швидко розвивається за рахунок упровадження нової елементної бази та принципів управління й контролю, що дає змогу в рази зменшити масу станцій і надати їм принципово нові бойові можливості, зокрема за рахунок прихованого транспортування до заданого району підводними роботами.

Гідроакустична станція «Олімп 3К» призначена для виявлення рухомих об’єктів та здійснення автоматичної класифікації їх шумів за критеріями надводний / підводний об’єкт.

Результати обробки відображаються на моніторі оператора в круговій діаграмі 360º і таблиця цілей яка показує: пеленги, частоти, рівні сигналів кожної дискрети, спектр, можлива сонограмма і режим прослуховування шумів.

Ukrainian Military Pages

Імовірність правильної класифікації надводний / підводний об’єкт ≈ 95%, навіть в присутності в заданій акваторії підводного човна і декількох (3-4) надводних кораблів або суден. У разі наявності бібліотеки цілей на береговому посту, можливо порівняння виявлених шумів відомими шумами. Дальність виявлення від 4 до 10 км, залежить від гідрологічних умов в заданому районі і глибини місця станції. Точність пеленгування не більше 5º. Маса станції 40 кг. Термін служби складає 24 місяця.

Корабельна гідроакустична станція виявлення плавців «Тронка-МК» призначена для виявлення підводних плавців (диверсантів) в інтересах захисту кораблів на рейді і на стоянці, морських об’єктів, портів, гаваней та ін.

ГАС «Тронка-МК» забезпечує:

  • автоматизоване виявлення та супроводження підводних об’єктів;
  • вимірювання параметрів виявлених об’єктів (дальність, пеленг, швидкість) та видачу даних для прийняття рішення;
  • надання інформації на дисплеї ПК панорамному вигляді;
  • вимір розподілу швидкості звуку по глибині і прогнозування дальності;
  • документування інформації про підводної обстановки;
  • контроль працездатності ГАС

Ukrainian Military Pages

Станція здатна виявити в секторі огляду 360º плавця без спорядження або з аквалангом закритого типу на відстані понад 800 м, з аквалангом відкритого типу — понад 1000 м. Точність пеленгування 0,8º.

Підводна частина станції важить близько 30 кг та занурюється від 2 до 50 м. Гідроакустична станція «Тронка-МК» забезпечує роботу в умовах від 0° до +35°С, в тому числі під час хвилювання моря до 3 балів.

Ukrainian Military Pages

На сьогодні лише один корабель флоту оснащено гідроакустичною апаратурою для пошуку підводних об’єктів – фрегат «Гетьман Сагайдачний» може повноцінно здійснювати протичовновий пошук. До окупації Автономної Республіки Крим, висвітлювали підводну обстановку могли також мисливці за підводними човнами — корвети «Тернопіль», «Луцьк» і «Хмельницький».

Нагадаємо, що раніше Ukrainian Military Pages повідомлялось про плани розроблення «Укроборонпромом» мобільного сонару для виявлення підводних диверсантів. Вірогідно це й будуть станції Київськго НДІ гідроприладів. Принаймні офіційний веб-сайт Міністерства оборони повідомляє про очікуване у цьому році надходження ГАС «Тронка» на озброєння ВМСУ.

У перспективі система висвітлення підводного простору ввійде до новоствореної Єдиної національної системи відображення морської обстановки, робота над якою вже триває. Саме туди надходитиме весь потік інформації як із корабельних гідроакустичних засобів, так і з гідроакустичних станцій, які працюватимуть поблизу берегової лінії.

 

ukrmilitary

Реклама
Коментарі

Новини України

Створений волонтерами для ЗСУ глушник вражає результатами

Опубліковано

від

Від

Білоцерківська волонтерська група створила глушник для кулемета Калашникова модернізованого – ПКМ.
Серійний глушник ПБС – пристрій для безшумної стрільби зразка 1956 року — був розроблений лише для зброї сімейства АКМ (автомат калашникова модернізований зразка 1947-го) і працює він лише зі спеціальним набоєм, за словами волонтерів.

“Війна змусила шукати вирішення проблеми “глушіння” пострілу і засвічення вогневої точки кулеметника”, – розповідає координатор волонтерської організації Юрій Москаленко.

На порівняльному відео видно, що звук пострілу гаситься практично повністю. До створення виробу долучився практично весь авторський колектив групи.

“Конструкція глушника наша, але заснована на конусному типі. Їх багато хто робить. Ретельний розрахунок та підбір матеріалів дав необхідний результат”, – пояснює Юрій Москаленко.

За словами білоцерківських волонтерів, їхній глушник довговічний і витримує стрільбу чергами. На сьогодні потреба фронту, за існуючими у волонтерів заявками, – 135 штук. Найближчу партію планують у 30-35 штук.

“У всьому виробничому циклі зайняті два токаря і фрезерувальник, – говорить Москаленко. – Достовірну вартість ми не знаємо досі, бо різна вартість матеріалів. А деякі з них нам дають безкоштовно”.

За його словами, якщо вдасться відремонтувати спеціальний штамп, волонтери зможуть повністю закрити потребу фронту на всі види автоматів і легких кулеметів.

 

gazeta.ua

Продовжити читання

Озброєння

Військова прокуратура через суд домоглася відновлення чотирьох ЗГРК «Тунгуска»

Опубліковано

від

Від

Судом задоволено позов військової прокуратури Білоцерківського гарнізону Центрального регіону України — відновлено чотири зенітних гарматно-ракетних комплекси.

Військовою прокуратурою Білоцерківського гарнізону Центрального регіону, забезпечене виконання постанови Одеського апеляційного господарського суду по справі за позовом військової прокуратури в інтересах 72-ї окремої механізованої бригади щодо зобов’язання одного з держпідприємств оборонної промисловості провести ремонт бойової техніки.

Вироком Білоцерківського міськрайонного суду Київської області, встановлено факт неналежного виконання своїх обов’язків військовослужбовцем, який відповідав за контроль виконання ремонтних робіт бойової техніки.

В результаті недбалості вказаного військовослужбовця, до підписаних актів технічного приймання чотирьох зразків бойової техніки ППО були безпідставно включені роботи, які фактично ремонтним підприємством не виконувались, у зв’язку з чим державі завдано збитків на загальну суму 266 тис. грн. При цьому бойова техніка належним чином відновлена не була.

На виконання рішення суду одним з державних підприємств проведено ремонт та повністю відновлено боєздатність чотирьох зенітних гарматно-ракетних комплексів «Тунгуска», які наразі повернуті до військової частини.

ukrmilitary

Продовжити читання

Озброєння України

ВСУ получила на вооружение современную снайперскую винтовку

Опубліковано

від

Від

На вооружение ВСУ начала поступать мощная снайперская винтовка UR-10, которая придет на смену устаревшей советской СВД. Об этом сообщает официальная газета Министерства обороны Украина «Народная армия».

Сообщается, что на данный момент украинская армия преимущественно оснащена СВД-7,62 мм, которая эффективно работает на расстоянии до 800 метров. Многие считают эту снайперскую винтовку морально и физически устаревшей, поэтому ей на замену и предложена украинская винтовка UR-10.

sprotyv.info

Продовжити читання

Зараз обговорюють