Зв'яжіться з нами

Озброєння

Українські міномети: що Маяк показав на виставці Зброя та безпека-2017

Опубліковано

від

Нещодавно наш кореспондент відвідав виставку «Зброя та безпека-2017», де взяв інтерв’ю у представників заводу «Маяк», що представив на заході два міномети свого виробництва: М120-15 «Молот» та М60-16 «Камертон».

М120-15 «Молот»

Хоча і новинка для України – 60-мм міномет, все ж доволі нова зброя, представник MIL.IN.UA не міг не задати декілька запитань по вже відомим у військах 120-мм мінометом «Молот» і попросив прокоментувати випадки пов’язаних з ним:

Кореспондент: як відомо «Молот» має сумнозвісну славу, це пов’язано з випадками загибелі людей в наслідок розриву міномета, з чим це пов’язано на вашу думку?

Представник заводу: насправді той образ, який отримав наш міномет не відповідає дійсності. Є ряд міфів про наш виріб, що сформовані під впливом російських ЗМІ та частини українського суспільства – яка керується емоціями а не фактами.

Механізм запобігання подвійного заряджання на мінометі М120-15 «Молот»

Кореспондент(К): які саме міфи?

Представник заводу(П): найрозповсюджених декілька:

Міф 1 – «Молот» постійно виходить з ладу, через недосконалий міномет загинуло багато людей.

Насправді: було всього три відомих підприємству випадків про розриви міномета М120-15. Один випадок стався через використання некондиційних (прострочених або невідповідної якості, – редакція) підривників мін. Причиною інших двох випадків стало подвійне заряджання(можливе при знятті механізму запобіганню подвійного заряджання яким обладнаний міномет, на жаль таку практика у військах має місце, – редакція).

Міф 2 – радянські міномети надійні, а українські конструктори не змогли створити якісну копію.

Насправді: «Молот» справді є вдосконаленою копією радянського 120-мм, проте і радянські міномети також вибухали, що приводило до численних жертв. Так, наприклад, в наказі першого заступника народного комісара оборони СРСР маршала Г.К Жукова, №0330 від 26 вересня 1944 року, приведені такі данні:

«за последнее время вновь отмечен ряд случаев грубого нарушения правил эксплуатации минометов в войсках. Вследствие этого в течение 1944 года зарегистрировано только по Ленинградскому фронту 64 случая разрывов 120-мм минометов с человеческими жертвами, в частях 4-го Украинского фронта — 25 случаев, бывш. Отдельной Приморской армии — 17, Карельского фронта — 6, 3-го Белорусского — 5 и т. д. Кроме того, часть разрывов минометов относилась за счет потерь от огня противника и донесений на них, как об аварийных случаях, по команде не представлялось», – джерело

Міф 3 – всі технічні несправності міномета «Молот» були викликані його конструкційною недосконалістю, та низькою якістю виробництва.

Насправді: крім випадків розриву ствола (причини яких описані вище), основні несправності були пов’язані з порушенням правил експлуатації міномету, окремими недоліками, які були виявлені та усунені в ході проведення державних випробувань та дослідної експлуатації міномету у військах та недосконалістю колісного ходу міномета. За підсумками аналізу виявлених несправностей, до конструкції виробу були внесені суттєві зміни(саме для виявлення конструкційних і проводять дослідну експлуатацію у військах, – редакція).

М60-16 «Камертон»

Оскільки з’явилась можливість дізнатись за 60-мм міномет, про який ми вже писали, деталі безпосередньо у виробника, кореспондент Мілітарного порталу поставив деякі запитання про особливості міномету «Камертон»(за назвою дослідно-конструкторської роботи):

К: розкажіть детальніше про новий міномет?

П: «Камертон» – це полегшений міномет розроблений спеціально для підрозділів та з’єднань високомобільних десантних військ, підрозділів та частин ССО. Його вага складає всього 20 кг, а дальність стрільби 3500 метрів.

Зовнішній вигляд 60 мм міномету “Камертон”

К: чи стояли раніше на озброєнні міномети такого калібру?

П: міномети такого калібру ніколи не стояли на озброєнні української армії, проте мають широке розповсюдження в країнах блоку НАТО.

К: в чому переваги такого калібру?

П: перевага в його вазі, що дозволяє транспортувати його без використання транспортних засобів.

К: які вдосконалення має «Камертон»?

П: особливістю міномета «Камертон» є електронний мінометний приціл EMS-1 українського підприємства «Прецизійні артилерійські системи». Він значно полегшує і пришвидшує роботу навідника.

Зовнішній вигляд електронного мінометного прицілу EMS-1Зовнішній вигляд електронного мінометного прицілу EMS-1

К: чи пройшов цей міномет випробування, і чи є плани у військового відомства що до закупівлі цієї зброї?

П: на даний момент «Камертон» пройшов визначальні випробування і готується до державних. Міністерство оборони України замовило дослідну партію, за результатами випробування якої буде прийнято рішення про перспективу закупівлі даного міномету.

К: як буде вирішуватись питання боєприпасів? Адже мінометних мін калібру 60-мм на озброєнні ЗСУ не було.

П: випуск 60-мм мінометних мін для цього міномету освоєне одним з українських підприємств.

*текст інтерв’ю приведений не дослівно.

mil.in.ua

Реклама
Коментарі

Новини України

Національний авіаційний університет представив концепт легкого конвертоплана

Опубліковано

від

Від

На міжнародній виставці «Зброя та безпека – 2017» Національний авіаційний університет представив декілька своїх розробок, однією з яких став багатоцільовий двомоторний конвертоплан НАУ-КМ 3 «Кубок».

Проектно-технічні характеристики конвертоплану дозволяють йому здійснювати вертикальний взліт і посадку, виконувати польоти у важкодоступних географічних та кліматичних зонах, використовуватися у георозвідці, патрулюванні нафтових платформ, газопроводів та інших об’єктів, – повідомляє Національний промисловий портал.

Конвертоплан може використовуватися у миротворчих місіях, доставляти гуманітарну допомогу, евакуювати поранених та виконувати інші спектри різноманітних робіт.

Злітна вага конвертоплана сягає 3500 кілограм, що робить його унікальним на світовому ринку, оскільки вага машини має свою вільну нішу, що не зайнята жодною іншою розробкою. Найближчим конкурентом конвертоплану НАУ-КМ 3 «Кубок» може стати лише BA.609, який має злітну масу у 7500 кілограмів.

ОСНОВНІ ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ КОНВЕРТОПЛАНУ:

Максимальна злітна вага: 3500 кг
Вага корисного навантаження: 850 кг
Максимальна швидкість: 500 км/год
Тривалість польоту: 5 годин
Технічна дальність польоту: 2100 км
Пасажири: 1 пілот + 5 пасажирів
Перегінна дальність польоту: 2900 км
Максимальна висота польоту: До 6000 метрів

Потреба ринку у подібних конвертопланах вже зараз оцінюється від 500 до 700 одиниць для потреб місцевих авіаліній і цивільної авіації.

Варто зазначити, що розробники вже отримали один патент України на корисну модель. Наразі проект знаходиться на стадії «технічної пропозиції» згідно ДСТУ 3972-2000. Крім того у розробників вже є бізнес-план з отримання перших зразків КМ-3 «Кубок» та його сертифікації як типу повітряних суден в ДАС України.

defence-ua

Продовжити читання

Військово-морські сили

Корабельна артилерійська установка КАУ-30М

Опубліковано

від

Від

Корабельна артилерійська установка КАУ-30М – дистанційно керований універсальний бойовий модуль.

Бойовий модуль КАУ-30М призначений для ураження кораблів (катерів), а також розташованих на березі рухомих та нерухомих броньованих цілей, легкоброньованих об’єктів, живої сили, берегових вогневих укріплених точок та вертольотів.

Розробник та виробник: ПрАТ «Завод «Кузня на Рибальському», Київ

Озброєння КАУ-30М складається з 30-мм автоматичної гармати, 30-мм автоматичного гранатомету, кулемету калібру 7,62-мм та двох ПТРК «Бар’єр».У версії КАУ-30, бойовий модуль озброєний лише 30-мм автоматичної гарматою ЗТМ-1, що має боєзапас у 320 пострілів.Тактико-технічні характеристики
Загальні:
Тип: стабілізований, дистанційно-керований з винесеним озброєнням
Бойовий розрахунок: 1 чол (оператор)
Температурний режим: від мінус 20 до +55 ˚С

Озброєння:
30-мм автоматична гармата ЗТМ-1 (2х150 пострілів)
30-мм автоматичний гранатомет АГ-17 / КБА-117 (29 пострілів)
7.62-мм кулемет КТ-7.62 (400 набоїв)
2 ПТРК «Бар’єр» (2 ракети Р-2В)

Система управління вогнем:
Прицільний комплекс: оптико-електроний
Кути наведення блоку озброєння:
• за горизонтом: 360˚
• за вертикаллю: від –16˚ до +60˚
Швидкість прицілювання:
• за горизонтом: від 0,05˚/с до 36˚/с
• за вертикаллю: від 0,05˚/с до 36˚/с
Телевізійна камера:
• дальність виявлення: 10 км
• дальність впізнавання: 4 км
Тепловізійна камера:
• диапазон виявлення людини: 4,2 км
• дальність виявлення транспортного засобу: 10 км
• дальність впізнавання людини: 1,5 км
• дальність впізнавання транспортного засобу: 3,6 км
Дальність, що вимірюється: 8000 м
Ефективна дальність стрільби:
при використанні осколково-фугасних снарядів: 4 км та більше
при використанні бронебійно-запалювальних снарядів: 2 км та більше
по повітряним цілям: на висоті 2,5 км

На озброєнні (використання)

КАУ-30М встановлюється на малі броньовані артилерійські катери проекту 58155, шифр «МБАК» (Гюрза-М) виробництва київського суднобудівного заводу «Кузня на Рибальському» (носовий та кормовий бойові модулі).

ukrmilitary

Продовжити читання

Новини США

Конгресмен закликав ВМФ США продовжити термін служби старіших крейсерів

Опубліковано

від

Від

План може врятувати 11 крейсерів класу Тікондерога, які мають почати списувати у 2020 році

Керівник Підкомітету із питань морської сили Комітету із питань збройних сил Палати представників США Роберт Вітмен виступив із ідеєю запровадження програми продовження терміну служби 11 старіших крейсерів класу Тікондерога. Про це повідомляє ресурс Defense News.

На сьогодні дані кораблі після завершення 35-річного терміну служби передбачається списати. Починаючи із 2020 року по плану мають списувати по 2 крейсери. В той же час 11 новіших крейсерів зараз модернізують для того, щоб продовжити термін їх служби до кінця 2030-х років.

Однак за словами конгресмена Роберта Вітмена замість розмов про виведення крейсерів із складу флоту, треба більше говорити про їх утримання, модернізацію і продовження терміну служби. Це в тому числі, за словами керівника Підкомітету із питань морської сили, допоможе ВМФ США вийти на необхідні 355 кораблів. Саме стільки кораблів за підрахунками 2016 року повинен мати американських флот для успішного виконання всіх можливих завдань.

Із ідею щодо необхідності продовження терміну служби старіших американських крейсерів погоджуються і американські експерти. Оскільки мова йде про клас корабля, який має 122 комірки для ракет різних типів. При цьому, якщо таки буде прийнято рішення про початок програми продовження терміну служби для 11 старіших крейсерів класу Тікондерога, то ВМФ США має бути дуже обачним щодо їх використання.

glavcom.ua

Продовжити читання

Зараз обговорюють