Зв'яжіться з нами

Озброєння

Українські міномети: що Маяк показав на виставці Зброя та безпека-2017

Опубліковано

від

Нещодавно наш кореспондент відвідав виставку «Зброя та безпека-2017», де взяв інтерв’ю у представників заводу «Маяк», що представив на заході два міномети свого виробництва: М120-15 «Молот» та М60-16 «Камертон».

М120-15 «Молот»

Хоча і новинка для України – 60-мм міномет, все ж доволі нова зброя, представник MIL.IN.UA не міг не задати декілька запитань по вже відомим у військах 120-мм мінометом «Молот» і попросив прокоментувати випадки пов’язаних з ним:

Кореспондент: як відомо «Молот» має сумнозвісну славу, це пов’язано з випадками загибелі людей в наслідок розриву міномета, з чим це пов’язано на вашу думку?

Представник заводу: насправді той образ, який отримав наш міномет не відповідає дійсності. Є ряд міфів про наш виріб, що сформовані під впливом російських ЗМІ та частини українського суспільства – яка керується емоціями а не фактами.

Механізм запобігання подвійного заряджання на мінометі М120-15 «Молот»

Кореспондент(К): які саме міфи?

Представник заводу(П): найрозповсюджених декілька:

Міф 1 – «Молот» постійно виходить з ладу, через недосконалий міномет загинуло багато людей.

Насправді: було всього три відомих підприємству випадків про розриви міномета М120-15. Один випадок стався через використання некондиційних (прострочених або невідповідної якості, – редакція) підривників мін. Причиною інших двох випадків стало подвійне заряджання(можливе при знятті механізму запобіганню подвійного заряджання яким обладнаний міномет, на жаль таку практика у військах має місце, – редакція).

Міф 2 – радянські міномети надійні, а українські конструктори не змогли створити якісну копію.

Насправді: «Молот» справді є вдосконаленою копією радянського 120-мм, проте і радянські міномети також вибухали, що приводило до численних жертв. Так, наприклад, в наказі першого заступника народного комісара оборони СРСР маршала Г.К Жукова, №0330 від 26 вересня 1944 року, приведені такі данні:

«за последнее время вновь отмечен ряд случаев грубого нарушения правил эксплуатации минометов в войсках. Вследствие этого в течение 1944 года зарегистрировано только по Ленинградскому фронту 64 случая разрывов 120-мм минометов с человеческими жертвами, в частях 4-го Украинского фронта — 25 случаев, бывш. Отдельной Приморской армии — 17, Карельского фронта — 6, 3-го Белорусского — 5 и т. д. Кроме того, часть разрывов минометов относилась за счет потерь от огня противника и донесений на них, как об аварийных случаях, по команде не представлялось», – джерело

Міф 3 – всі технічні несправності міномета «Молот» були викликані його конструкційною недосконалістю, та низькою якістю виробництва.

Насправді: крім випадків розриву ствола (причини яких описані вище), основні несправності були пов’язані з порушенням правил експлуатації міномету, окремими недоліками, які були виявлені та усунені в ході проведення державних випробувань та дослідної експлуатації міномету у військах та недосконалістю колісного ходу міномета. За підсумками аналізу виявлених несправностей, до конструкції виробу були внесені суттєві зміни(саме для виявлення конструкційних і проводять дослідну експлуатацію у військах, – редакція).

М60-16 «Камертон»

Оскільки з’явилась можливість дізнатись за 60-мм міномет, про який ми вже писали, деталі безпосередньо у виробника, кореспондент Мілітарного порталу поставив деякі запитання про особливості міномету «Камертон»(за назвою дослідно-конструкторської роботи):

К: розкажіть детальніше про новий міномет?

П: «Камертон» – це полегшений міномет розроблений спеціально для підрозділів та з’єднань високомобільних десантних військ, підрозділів та частин ССО. Його вага складає всього 20 кг, а дальність стрільби 3500 метрів.

Зовнішній вигляд 60 мм міномету “Камертон”

К: чи стояли раніше на озброєнні міномети такого калібру?

П: міномети такого калібру ніколи не стояли на озброєнні української армії, проте мають широке розповсюдження в країнах блоку НАТО.

К: в чому переваги такого калібру?

П: перевага в його вазі, що дозволяє транспортувати його без використання транспортних засобів.

К: які вдосконалення має «Камертон»?

П: особливістю міномета «Камертон» є електронний мінометний приціл EMS-1 українського підприємства «Прецизійні артилерійські системи». Він значно полегшує і пришвидшує роботу навідника.

Зовнішній вигляд електронного мінометного прицілу EMS-1Зовнішній вигляд електронного мінометного прицілу EMS-1

К: чи пройшов цей міномет випробування, і чи є плани у військового відомства що до закупівлі цієї зброї?

П: на даний момент «Камертон» пройшов визначальні випробування і готується до державних. Міністерство оборони України замовило дослідну партію, за результатами випробування якої буде прийнято рішення про перспективу закупівлі даного міномету.

К: як буде вирішуватись питання боєприпасів? Адже мінометних мін калібру 60-мм на озброєнні ЗСУ не було.

П: випуск 60-мм мінометних мін для цього міномету освоєне одним з українських підприємств.

*текст інтерв’ю приведений не дослівно.

mil.in.ua

Реклама
Коментарі

Новини України

Кримінальне провадження проти осіб “Росавіації” і “Волга-Дніпро” за підробку сертифікатів Ан-124 порушено в Україні

Опубліковано

від

Від

Національна поліція України порушила кримінальне провадження щодо посадових осіб “Росавіації” і групи “Волга-Дніпро” (РФ) за підробку сертифікатів льотної придатності літаків Ан-124-100 “Руслан”, повідомляє юридична фірма “Ільяшев і Партнери” , що захищає інтереси держпідприємства “Антонов”.

“17 липня 2018 року Національною поліцією України внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про вчинення кримінального правопорушення .. за фактом зловживання службовим становищем та підробки документів при продовженні льотної придатності літаків Ан-124-100 “Руслан” посадовими особами “Росавіації” і німецької компанії AMTES GmbH, що входить до групи компаній “Волга-Дніпро”, – повідомили в прес-службі юрфірми.

У ній уточнили, що йдеться про кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.364 КК України – зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки, за яке передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років.

У юрфірмі нагадали, що правоохоронні органи за заявою ДП “Антонов” як власника сертифіката типу літака розслідують факт сертифікації “Росавіації” компанії AMTES GmbH як розробника модифікації літака Ан-124-100 і видачу додаткового сертифіката на зміну типової конструкції “Підтримка льотної придатності щодо підтвердження ресурсу і терміну служби”.

У результаті незаконних дій “Росавіації” і AMTES GmbH літакам Ан-124-100, експлуатантом яких є авіакомпанія “Волга-Дніпро” (РФ), було продовжено льотну придатність, що ставить під загрозу безпечну експлуатацію цих літаків, наголошується в релізі.

“ДП “Антонов” відповідальним за збереження конструктивної цілісності типової конструкції всього наявного парку літаків “АН” протягом усього терміну їх експлуатації”, – пояснив старший партнер юрфірми “Ільяшев і Партнери” Роман Марченко.

За його словами, на держпідприємстві впевнені, що жодна компанія у світі, окрім “Антонова”, не має належного досвіду підтримки льотної придатності літака такого класу в умовах інтенсивної експлуатації протягом тривалого часу.

“Ми сподіваємося, що всі причетні до продовження ресурсів “Русланів” в обхід “Антонова” бдуть вже протягом найближчого часу притягнуті до кримінальної відповідальності та оголошені в розшук за лінією Інтерполу”, – наголосив Р.Марченко.

interfax.com.ua

Продовжити читання

Новини України

На “Візарі” помічена нова ракета

Опубліковано

від

Від

Під час сьогоднішнього візиту Олександра Турчинова на державне підприємство «Візар», голова РНБО ознайомився з процесом виробництва та ремонту ракетного озброєння для Збройних сил України.

В відео, яке розмістив апарат РНБО потрапив цікавий зразок ракетного озброєння:

Аналізуючи зображення можна побачити, що діаметр ракети є меншим ніж зенітна ракета 5В55

але більшим ніж авіаційна ракета повітря-повітря типу Р-27 (на скріншоті видно співвідношення розмірів ракети до розмірів людини середнього зросту):

За зовнішніми ознаками ракета з відео нагадує керовану авіаційну бомбу КБ “Луч” (але з закритою ГСН):Керована авіаційна бомба (КАБ) КБ “Луч” призначена для ураження наземних цілей типу залізничних мостів, залізобетонних сховищ, злітно-посадочних смуг, РЛС, позицій ОТР, ЗРК, а також надводних цілей в горизонтальному польоті, пікіруванні і кабрируванні носія з реалізацією принципу «скинув-забув».

КАБ оснащена телевізійною головкою самонаведення, що забезпечує захват цілей під носієм та автоматичне наведення в автономному польоті.

Тактико-технічні характеристики:


Р. S припущення, що ракета яка сьогодні потрапила на відео з заводу “Візар” є саме керованою авіаційною бомбою КБ “Луч”, є тільки версією. Підтвердження цієї інформації поки що не має.

Якщо це дійсно керована авіаційна бомба розроблена КБ “Луч”, то українська армія має шанс поповнити свій арсенал ще одним зразком високоточної зброї.

mil.in.ua

Продовжити читання

Новини України

Нова армія: Україна відновлює ракети до ЗРК С-300В1

Опубліковано

від

Від

Під час сьогоднішніх відвідин Секретарем Ради національної безпеки та оборони Олександром Турчиновим Державного підприємства «ВІЗАР» на оприлюднених фотографія були помічені ракети 9М83 до зенітно-ракетної системи С-300В1, що призначений для ураження аеродинамічних цілей на відстані до 75 км.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Український мілітарний портал.

Також ці комплекси оснащуються ракетами 9М82, які призначені для ураження балістичних та оперативно-тактичних ракет, а також всіх типів літальних апаратів зі швидкостями до 3000 м/с на дальності до 100 км:

Нещодавно повідомлялося про наміри нашої держави модернізувати комплекси протиракетної оборони С-300В1, котрі з початком російської агресії були повернуті на бойове чергування. Тому ймовірно на цьому підприємстві ведуться роботи і з ракетами 9М82.

Після розвалу Радянського Союзу в Україні базувалось дві військові частини на озброєні яких перебували комплекси С-300В1:

25-а зенітна ракетна бригада (А1181) м. Стрий, Львівської області (розформована у 2002 році)
137-а зенітна ракетна бригада (А3024) м. Умань Черкаської області (розформована у 2012 році)
В складі кожного з них знаходилось по три дивізіони.

До складу дивізіону входить:

Пункт бойового керування 9С457
Радіолокатор кругового огляду 9С15МТ(В)
Радіолокатор секторного огляду 9С19М2
Три багатоканальні станції наведення ракет 9С32
6 пускових установок 9А82
6 пускових установок 9А83
3 пуско-заряджаючих установок 9А84
3 пуско-заряджаючих установок 9А85
Відомо, що з початком російської агресії в складі Повітряних сил Збройних сил України був наново створений 210-й зенітно-ракетний полк на озброєнні якого перебувають зенітно-ракетні комплекси С-300В1
null
Комплекс почав надходити в війська з 1983 року під назвою С-300В1. Всі компоненти ЗРК самохідні, змонтовані на гусеничних шасі сімейства “Об’єкт 830”. ЗРК С-300В1 забезпечує виявлення цілей на дальностях до 300 км та одночасний обстріл до 12 цілей.

Сімейство зенітних ракетних комплексів середнього радіусу дії С-300 призначене для боротьби з літаками стратегічної і тактичної авіації, крилатими, оперативно-тактичними та балістичними ракетами на висотах від 25 м до 27 км, та відстанях до 100 км в умовах інтенсивного радіопротидії. На заході комплекс отримав позначення SA-10.

uprom.info

Продовжити читання

Зараз обговорюють