Зв'яжіться з нами

Новини України

Україна отримала запрошення до участі в новому договорі про ракети — експерт

Опубліковано

від

Україна має бути готовою як до участі в новому договорі, так і до захисту своїх інтересів поза ним.

Крім США й Росії, сторонами ДРСМД є Україна, Білорусь і Казахстан. Україна приєдналася до договору без ратифікації, але сумлінно його виконувала. Таким чином, повідомлення про вихід США з ДРСМД Україна отримала. І, як можна зрозуміти Трампа, це повідомлення може означати запрошення до роботи над новим договором про ракети середньої та меншої дальності.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Олексій Їжак, завідувач відділом Національного інституту стратегічних досліджень. За його словами, у Вашингтоні цього тижня пройшли переговори міністра закордонних справ України Павла Клімкіна з радником президента США з питань національної безпеки Джоном Болтоном, зокрема з питання ДРСМД. Наш міністр заявив, що “ми повинні використати все для того, аби себе захистити… Україні треба буде відповідати на нові виклики. І ми маємо відповісти на них достойно, оскільки в нас є досвід, у нас є необхідний інтелект, у нас є необхідність захищати нашу країну”.

“Україна має бути готовою як до участі в новому договорі, так і до захисту своїх інтересів поза ним. За великим рахунком, різниці в інструментах немає. Ракетний потенціал, достойний України, однаково важливий і для формування переговорних позицій на міжнародних майданчиках, і для стримування країни-агресора у разі провалу переговорів”, — підкреслює експерт.

Детальніше про підготовку нового договору з контролю за ракетами середньої і меншої дальності читайте у статті Олексія Їжака “Договір помер. Хай живе договір!” у тижневику “Дзеркало тижня. Україна”.

За матеріалами: DT.UA

 

Реклама
Коментарі
Реклама

Зараз обговорюють