Зв'яжіться з нами

Військово-морські сили

Учения ВМС Украины с участием артиллерийских бронекатеров и вертолетов морской авиации прошли в Черном море. ФОТОрепортаж

Опубліковано

від

Военно-Морские Силы Украины, 5 декабря, провели в Черном море тактические учения. К ним привлекались 6 малых бронированных артиллерийских катеров и 2 вертолета морской авиации.

Руководитель тактических учений капитан 2 ранга Роман Кодымский сообщил, что катера тактической группы отработали совместные действия по охране и обороне пункта базирования. По его информации, отрабатывался, в частности, такой элемент, как противокорабельная оборона пункта базирования, в ходе которого состоялось развертывание сил, тактическое маневрирование в униформе и ордерах, выход на боевой курс и непосредственное уничтожение условного противника. Воздушный компонент выполнял задачи по наведению катеров на условного противника.

censor.net.ua

Реклама
Коментарі

Військово-морські сили

Командування ВМСУ вирішує долю корвету U206 «Вінниця» за результатами обстеження

Опубліковано

від

Від

Наприкінці вересня судноверф «Україна» Одеського порту прийняла у док №4 багатоцільовий корабель Військово-Морських Сил України – корвет «Вінниця».

В ході проведення докових робіт проводилось обстеження судна щодо економічної доцільності його відновлення, ремонту та модернізації. У 2013 році піднімалося питання щодо списання корабля. Останнім часом у складі Військово-Морських Сил рахувався як навчальний корабель та не входив до бойового складу.

Як повідомляє Depo.Вінниця, за результатами обстеження корвету, наприкінці листопада, проведена узгоджувальна нараду між представниками Командування ВМС та промисловості. Наразі йде процес прийняття рішення, ще є два тижні, аби вирішити, що робити із кораблем, – повідомив перший заступник Командувача Військово-морських сил ЗСУ України Роман Гладкий.

«Нам повідомили результати огляду судна та пропозиції щодо його відновлення, ремонту, модернізації чи заміни окремих зразків озброєння, – каже Роман Гладкий. – Стан корпусу корабля зрозумілий та складний, там є проблеми. Зараз ми думаємо над тим, як будуть співвідноситися ціна робіт та результат. Бо якщо, скажімо, відновлення корвета коштуватиме півмільярда доларів, то вигідніше буде за ці кошти купити три катери. Підійти до вирішення долі корвета «Вінниця» треба виважено».

Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages

Корвет «Вінниця» (прикордонний сторожовий корабель проекту 1124П, шифр «Альбатрос») був закладений на Зеленодольському суднобудівному заводі 23 грудня 1975 року та спущений на воду 12.09.1976. У грудні 1976 введений до складу 5-ї окремої Балаклавської бригади прикордонних сторожових кораблів Західного ОК МЧ КДБ СРСР.

У червні 1992 року увійшов до складу Морських частин Державного комітету з охорони кордону України. В січні 1996 року переданий ВМС ЗСУ. Військово-морський прапор України піднято 19 січня 1996 року, корабель перекласифікований в корвет і перейменований на «Вінницю» (до цього іменувався «Дніпро»).

Як  повідомляв командувач ВМС Ігор Воронченко, обстеження з прийняттям рішень щодо подальшого використання також планувалось провести щодо тральщика «Генічеськ» і навчальних катерів.

 

ukrmilitary

Продовжити читання

Військово-морські сили

До 2020 року флот отримає 30 нових кораблів

Опубліковано

від

Від

Саме стільки катерів різного функціонального призначення поповнять корабельний склад ВМС України. Але це не єдиний шлях підсилення надводних сил сучасними корабельними платформами

Такі амбітні завдання окреслені Державною програмою розвитку озброєння і військової техніки Збройних Сил України до 2020 року. Фінансовий ресурс становитиме понад 10 млрд грн. Командування ВМС сформувало оперативно-тактичні вимоги до платформ катерів «москітного флоту». Вони мають повністю відповідати технічним стандартам НАТО й бути сумісними за технічними якостями побудови та характеристиками ефективного застосування озброєння з кораблями та катерами Альянсу

Як розповів заступник начальника штабу командування ВМС ЗС України з євроатлантичної інтеграції капітан 1 рангу Андрій Риженко, зважаючи на обмежені фінансові можливості держави, ВМС України на короткострокову перспективу розглядають створення малотоннажних, швидкісних, малопомітних, добре озброєних катерів різного призначення, які цілком органічно вписуються в концептуальну модель розвитку «москітного флоту». Вартість однієї такої корабельної платформи стартує від 1 млн доларів США і сягатиме майже 50 млн у американській валюті. Зважаючи на озброєння та оснащення, ця сума може коливатися.

Для виконання завдань у ближній морській зоні, а це 100–150 миль, захисту морегосподарського комплексу, берегової смуги, об’єктів інфраструктури і морських комунікацій, охорони морського кордону і протидії агресії РФ з приморського напряму, включаючи передусім недопущення проведення противником морських десантних операцій із висадкою морського десанту або диверсійно-розвідувальних груп, командування ВМС визначило так звані три ешелони бойового застосування новоутворених катерних угруповань.

— Перший напрям — це ударні ракетні катерні платформи, які нестимуть ударну ракетну зброю дальньої дії, матимуть торпедне і артилерійське озброєння, засоби РЕБ. Їхнє завдання — стримування кораблів агресора насамперед у виключній морській (економічній) зоні України та завдання вогневих ударів по його надводних кораблях та підводних човнах, — зазначає капітан 1 рангу Андрій Риженко.

Ці завдання виконуватимуть у майбутньому ракетні катери типу «Лань», оснащені ударними ракетними комплексами.

Другий ешелон — створення багатофункціональної патрульної протимінної платформи. Перед цими катерами стоятимуть завдання з патрулювання визначених морських ділянок, супроводження, захист та конвоювання суден, зокрема на морських шляхаx вантажоперевезення. Крім того, це проведення заходів з протимінної діяльності, обстеження і виявлення мін, їхнє знищення та протидиверсійна оборона портів. Це будуть, так би мовити, катери-захисники українських портів та морських комунікацій. Приміром, американські катери типу «Айленд» у разі їхньої передачі ВМС України займуть цю нішу бойового застосування флоту. Будуватимуть й інші катери такого призначення.

Третій ешелон включатиме амфібійні швидкісні катерні платформи. Це десантні й амфібійні катери вітчизняного або закордонного виробництва, здатні розганятися до 50 вузлів, малопомітні та маневрені. Вони доставлятимуть підрозділи морської піхоти або Сил спеціальних операцій у райони виконання завдань.

— Прикладом цієї платформи є турецькі катери типу MRTP-24 або американські Mark-5, — продовжує представник командування флоту. — Турецький катер завдовжки 24 метри, побудований з композитних матеріалів, має швидкість більше 50 вузлів, дальність плавання в 500 миль і високу маневреність. Бере на борт групу з 16 осіб (спецпризначенці, морські піхотинці, водолази, оглядова команда), має сучасне устаткування, зв’язок, бойовий ракетно-артилерійський модуль для знищення морських і повітряних цілей, а також вогневої підтримки дій сил на березі.

Зараз підприємство «Кузня на Рибальському» для потреб флоту будує десантно-штурмові катери типу «Кентавр». Також можливим та насамперед перспективним варіантом поповнення корабельного складу флоту амфібійними катерами є шведський десантний катер CombatBoat 90. Його проект виявився дуже вдалим. Багато країн узяли його за основу для розробки власної платформи. Починаючи з 1990 року для військово-морських сил семи різних країн світу побудовано понад 230 таких катерів (вартість одного — близько 5 млн євро).

5530_p_12_img_0001Начальник штабу — заступник начальника штабу зі стратегії, політики і вимог ВМС США в Європі та Африці 6-го флоту ВМС США контр-адмірал Деніел У. Дваєр:

«У тих умовах, в яких на сьогодні перебуває Україна — відсутність необхідного обсягу фінансування та гостра потреба мати хоч якийсь корабельний склад, таке рішення як «москітний флот» є досить оптимальним.

Це дозволяє забезпечити захист прибережної берегової лінії від можливих агресивних дій противника. Однак «москітний флот» обмежений у своїх можливостях і має розглядатися як початковий етап розвитку військово-морських сил. Не слід на цьому зупинятися, потрібно розвиватися далі. Для початку в пріоритеті має бути берегова охорона, а надалі — територіальні води і присутність у міжнародних водах морів та океанів».

— Розвиткок малотоннажних москітних платформ — це короткострокова перспектива розвитку надводних сил, обумовлена кількома факторами. Це складна ситуація в Чорноморському регіоні, анексія Криму, яка продовжилася агресивними діями Росії у виключній морській (економічній) зоні України, захоплення бурових установок тощо. Тож існує загроза з морського напрямку. Ми маємо відповідати належним чином. На даний момент питання ціни та якості будівництва (закупівлі) платформ для концепції «москітного флоту» і, відповідно, питання часу, необхідного для якнайшвидшої побудови нових катерів, стало вирішальним аргументом. «Москітний флот» — це не тільки початковий етап відновлення бойових і оперативних спроможностей ВМС, але й дієвий спосіб вирішення проблеми захисту національних інтересів на морі.

ВМС України в жодному разі не відмовляються від будівництва класичного флоту, який матиме кораблі значно більшої водотоннажності, сучасне корабельне озброєння, включаючи ударну ракетну зброю дальньої дії, артилерійські й торпедні установки, засоби ППО та РЕБ. Наявність цих кораблів дозволить виконувати завдання із боротьби з надводними, повітряними і підводними цілями на значній відстані від пунктів базування. Ці кораблі можуть діяти і в дальній морській зоні, за межами Чорного моря.

У перспективі ВМС має поповнитися багатоцільовими кораблями класу «корвет» власного виробництва та нарощувати спроможності вже сформованого «москітного флоту». Нещодавно Кабінет Міністрів України відновив фінансування програми будівництва чотирьох кораблів проекту 58250. Вартість будівництва корветів становитиме майже 32 млрд гривень. Будемо сподіватися, що вітчизняні кораблебудівники з цим завданням упораються.

Разом із будівництвом цих корветів ВМС України розглядає й інші шляхи підсилення надводних сил сучасними корабельними платформами. На думку капітана 1 рангу Андрія Риженка, підприємствам вітчизняного кораблебудування доцільно використати досвід, наприклад, Об’єднаних Арабських Еміратів. Нещодавно для ВМС цієї країни збудували корвет типу Baynunah — вже шостий у серії цього проекту.

— Ще 20–25 років ця країна не мала жодного досвіду з кораблебудування. Але завдяки грамотній державній політиці у співробітництві з Францією (компанією CMN) був опрацьований цей проект багатоцільового корвета. Вони стартували практично з нуля: побудували суднобудівні підприємства та підготували відповідних спеціалістів у галузі будівництва військових кораблів. Корвет типу Baynunah за своїми розмірами майже співпадає з корветом «Тернопіль». Їхній корабель завдовжки 70 метрів має водотоннажність 900 тонн. До речі, його вартість становить половину вартості корвета проекту 58250 «Володимир Великий», який втричі більший за водотоннажністю і кількістю членів екіпажу, але при цьому зброї на ньому, приміром, ударної ракетної, не менше, — проінформував капітан 1 рангу Андрій Риженко.

Віталій ПАНЧИШИН

na.mil.gov.ua

Продовжити читання

Військово-морські сили

Судостроители вернули в строй учебное судно ВМС Украины

Опубліковано

від

Від

Работники Николаевской верфи компании SMG завершили доковый ремонт учебного судна ВМС Украины U541 «Смела».

Как сообщили в компании, на воду отремонтированное судно спустил 900-тонный кран «KONE». После завершения швартовных испытаний оно совершит переход к месту постоянной дислокации, в Одессу.

«Ремонт «Смелы» производился в тесном партнерстве с ООО «Южная судоремонтная компания» (ЮСК), выигравшим тендер на проведение работ. В рамках договоренностей с компанией «ЮСК» Николаевская верфь SMG предоставила для выполнения ремонта судна свою производственную площадку, а также занималась ремонтом его металлических конструкций и донно-бортовой арматуры», — отмечается в сообщении.U541 «Смела» — учебный катер, построенный в 1985 году в Польше. С 1996 года — в составе Военно-морских сил Украины, до 2002 года использовался в качестве катера охраны рейда, потом и до самой войны был в составе отряда судов Академии ВМСУ. Сейчас базируется на Одессу, на нем проходят плавпрактику курсанты военно-морского института Одесской национальной морской академии. Водоизмещение судна — 343 тонны, длина — почти 40 метров, ширина — 8,6 м, осадка — 2,5 м, экипаж — 13 человек.

dumskaya.net

Продовжити читання

Зараз обговорюють