Зв'яжіться з нами

Новини України

У ЗСУ почали підготовку операторів ПТРК Javelin

Опубліковано

від

У Збройних Силах України розпочинають підготовку розрахунків протитанкових ракетних комплексів (ПТРК) Javelin.

Підготовка кандидатів розпочнеться з 15 січня на базі Національної академії сухопутних військ імені гетьмана П.Сагайдачного із проведення мовної підготовки з метою набуття необхідного рівня знання англійської мови.

По завершенню мовної підготовки, відібрані кандидати будуть направлені за кордон для проходження навчання щодо бойового застосування протитанкових ракетних комплексів.

Нагадаємо, що раніше Ukrainian Military Pages повідомлялось про плани США поставити до України 35 пускових установок ПТРК Javelin та 210 ракет до них.

ukrmilitary.com

Новини України

Рада ухвалила закон про реінтеграцію Донбасу

Опубліковано

від

Від

Верховна Рада у четвер схвалила в цілому законопроект №7163 “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях”.

За ухвалення відповідного законопроекту № 7163 в цілому проголосували 280 депутатів при мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Перед ухваленням рішення секретар Комітету ВР з питань національної безпеки і оборони Іван Вінник зачитав під стенограму ряд поправок до тексту законопроекту. Окрім того, за його словами, комітет рекомендував повернутися до ряду поправок, які раніше не були підтримані депутатами.

Голова парламенту Андрій Парубій поставив на голосування законопроект з урахуванням цих озвучених пропозицій і депутати його підтримали.

У преамбулі закону депутати визначити, що “Російська Федерація чинить злочин агресії проти України та здійснює тимчасову окупацію частини її території за допомогою збройних формувань Російської Федерації”.

При цьому в преамбулі визначається, що дата початку окупації частини України, зокрема Криму та Севастополя, визначається законом “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України”. Згідно із цим законом, датою початку тимчасової окупації є 20 лютого 2014 року.

Законом про реінтеграцію Донбасу визначаються особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

Передбачено, що межі та перелік районів, міст, селищ і сіл, частин їх територій тимчасово окупованих у Донецькій та Луганській областях визначаються Президентом за поданням Міністерства оборони України, підготовленим на основі пропозицій Генерального штабу Збройних сил України.

Згідно з законом, відповідальність за матеріальну чи моральну шкоду, завдану Україні внаслідок агресії Російської Федерації, покладається на Росію відповідно до загальновизнаних принципів і норм міжнародного права.

Окрім того, депутати встановити, що особи, які беруть участь у збройній агресії Російської Федерації або залучені до участі в окупаційній адміністрації РФ, несуть кримінальну відповідальність за порушення законодавства України та норм міжнародного гуманітарного права.

Парламент також визначив систему розподілу повноважень щодо заходів із забезпечення нацбезпеки.

Як повідомлялось, Президент Петро Порошенко 4 жовтня 2017 року вніс до Верховної Ради законопроект № 7163 “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях”.

Парламент 6 жовтня 2017 року проголосував за нього у першому читанні.

Продовжити читання

Новини України

Порошенко приказал закончить в 2018 году испытания и приступить к строительству ракетного комплекса «Ольха»

Опубліковано

від

Від

Президент Петр Порошенко приказал закончить в 2018 году испытания и приступить к строительству ракетного комплекса «Ольха». Об этом он заявил во время заседания СНБО, сообщает пресс-служба главы государства.

Как отметил президент, этот ракетный комплекс нужен, чтобы резко повысить точность и расстояние нанесения ударов.

Напомним, 22 декабря 2017 года прошло успешное испытание украинского ракетного комплекса «Ольха».

Тогда во время испытаний проверялась высокоточная система наведения, уточнения баллистических характеристик, эффективность нового твердого ракетного топлива и надежность поражения цели боевой частью ракеты.

inforesist

Продовжити читання

Новини України

Украина и Хорватия запланировали проведение совместных военных учений, – Полторак

Опубліковано

від

Від

Министр обороны Украины Степан Полторак и премьер-министр Хорватии Андрей Пленкович обсудили вопросы дальнейшего сотрудничества двух стран, в том числе проведение учений с привлечением хорватских военных.

Как сообщает пресс-служба Минобороны Украины, встреча состоялась во время официального визита С.Полторака в Республику Хорватия.

Министр обороны Украины выразил благодарность премьеру Хорватии за его бескомпромиссную позицию по поддержке украинского народа.

“В дальнейшей перспективе мы запланировали проведение совместных военных учений с привлечением хорватских военных и надеемся на вашу поддержку. В Украине работает много инструкторов от стран Альянса, на полигонах учат наших военнослужащих, и мы очень бы хотели изучать опыт Хорватии, которой также пришлось вести боевые действия на территории страны, ведь считаем этот опыт уникальным”, – отметил во время встречи С.Полторак.

Также С.Полторак встретился с вице-премьером – министром обороны Хорватии Дамиром Крстичевичем.

В ходе переговоров стороны рассмотрели дальнейшие перспективы сотрудничества между оборонными ведомствами стран.

“Мы готовы делиться своим опытом построения армии и реформ. Мы и сейчас находимся в состоянии модернизации и трансформации накопленного опыта, ведь не имеем права стоять на месте и работаем над бытовой современной мощной армии, которая всегда должна быть готова реагировать на все вызовы и угрозы, чтобы защитить нашу страну, если возникнет такая необходимость”,- сказал Д.Крстичевич.

censor.net.ua

Продовжити читання

Зараз обговорюють