Зв'яжіться з нами

НАТО

У НАТО продовжать політику збільшення військових витрати

Опубліковано

від

Міністрам оборони Альянсу належить продовжити неприємний для європейських держав-членів НАТО розмову про збільшення їх військових витрат до позначки у 2% ВВП. Про це розповів в середу генсек Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг на прес-конференції в Брюсселі напередодні цієї зустрічі, передає УНН.

На даний момент вищезазначену вимогу США виконали лише 4 з 28 (29 членів альянсу мінус США) країн альянсу, процес збільшення військових витрат залишається вкрай повільним.

Дискусію про гроші для НАТО, значна частина яких має піти на придбання європейськими союзниками нової американської військової техніки, загрожує ускладнити швидко зростаючий спектр розбіжностей між США та їх європейськими партнерами, зокрема, з приводу Ірану або навколо введення імпортних мит із боку США.

При цьому Столтенберг висловив упевненість, що стратегічній єдності альянсу ці негаразди не загрожують, оскільки у НАТО і раніше траплялися розбіжності, наприклад, після вторгнення США до Іраку в 2003 році, яке не підтримав альянс через опозицію з боку своїх провідних європейських країн-членів, зокрема, Німеччини та Франції.

mil.in.ua

Реклама

Зараз обговорюють