Зв'яжіться з нами

НАТО

У НАТО погодились провести свою Парламентську асамблею в Україні

Опубліковано

від

У 2020 році вперше в Україні пройде Парламентська Асамблея НАТО. Про це на своїй сторінці у Facebook написала перша віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи (ТКГ) Ірина Геращенко.

«Тільки-но отримала смс від голови нашої парламентської делегації в ПА НАТО Ірини Фріз з важливою і прекрасною новиною. Вперше в 2020 році в Україні пройде Парламентська Асамблея НАТО. Прекрасна робота нашої делегації ПА НАТО в Бухаресті, де сьогодні було прийнято це рішення», – написала Геращенко.

Відзначимо, що Парламентська асамблея НАТО – міжпарламентська організація країн-членів НАТО. Асамблея збирається двічі на рік, в її роботі беруть участь законодавці, делеговані національними парламентами за партійними квотами, пропорційним представництву партій у парламентах.

 

zaxid.net

НАТО

Штаб-квартиру командування нової дивізії НАТО розмістять у Латвії

Опубліковано

від

Від

Штаб-квартира командування нової дивізії НАТО буде розміщуватися у Латвії.

Про це повідомляє Радіо Польща з посиланням на латвійське Міністерство оборони.

“Мета створення нового підрозділу – поліпшення співробітництва між арміями держав, що беруть участь у реалізації спільних оборонних завдань”, – йдеться в повідомленні.

Згідно з інформацією, таке рішення було прийняте під час саміту Альянсу в Брюсселі. В штабі командування буде служити більше трьохсот військовослужбовців. За словами глави Міністерства оборони Латвії Раймонда Бергманіса, командування нової дивізії буде розміщуватися недалеко від Риги, в Адажи, де вже базується багатонаціональна батальонна бойова група НАТО.

Народна армія

Продовжити читання

НАТО

Нікому не вдасться заблокувати вступ України до НАТО – Президент про підсумки Брюссельського Саміту Альянсу

Опубліковано

від

Від

Президент Петро Порошенко відзначає успішність проведення Саміту НАТО у Брюсселі. «Які мої особисті враження від сьогоднішнього засідання? Всі хто виступали, а виступали лідери 19 країн-членів, голови держав та урядів, і всі без виключення говорили про те, що підтримка України мала полягати в тому, щоб прискорювати перспективу членства для України. Це була абсолютно конкретна розмова. Абсолютно тверді позиції і побажання, які були висловлені», – підкреслив він.

«Вважаю, що це якраз і демонструє ставлення до України і політику того, що двері відкриті. У вчорашній декларації Саміту ще раз було наголошено на політиці «відкритих дверей», підтверджено рішення Бухарестського саміту і чітко наголошено про те, що ніхто не може заблокувати цей процес», – зазначив Петро Порошенко.

Глава держави особливо підкреслив, що підсумки його візиту до Брюсселю і, в тому числі нинішнього саміту підтверджують – двері НАТО для України відкриті. «Що нам треба робити? Не постійно стукатися – давайте ми той формат, чи той формат (співпраці – ред.). Друзі, нам треба змінювати країну. Нам треба зробити реформи, нам треба робити взаємосумісність, нам треба робити переведення під стандарти НАТО сектору оборони та безпеки. І я вважаю, що ми просунулися достатньо ефективно і достатньо далеко», – сказав Петро Порошенко.

«Я не буду називати жодної дати, але хочу наголосити, що нікому, в тому числі і РФ, і про це сьогодні окремо було наголошено у виступах всіх без виключення керівників країн та урядів, які брали участь в обговоренні, нікому не вдасться заблокувати вступ України до НАТО. Це суверенне право українського народу і я, як Президент, це суверенне право буду захищати», – заявив Глава держави.

Петро Порошенко також підкреслив: «Ключова позиція, яка стоїть перед Україною – це членство в НАТО. Я твердо стою на цих позиціях. Я щасливий тому, що більшість українців поділяє цю позицію».

За його словами, Україна ще має робити свою «домашню» роботу, але всі учасники Саміту підтвердили, що ми маємо перспективу членства. «Я вважаю, що ми на сьогоднішній день дуже далеко просунулись. Не помічати цього не можливо. Не помічати змін у Збройних Силах – не можливо. Не помічати змін в озброєнні – не можливо. Не помічати змін у секторі оборони і безпеки – не можливо. Не помічати позицій щодо зовнішньополітичної принципової позиції країни – також не можливо», – додав він.

Президент також зазначив, що для наших партнерів з НАТО було важливим прийняття Закону про національну безпеку. «І також було чітко наголошено, що ми дуже ефективно співпрацюємо і Закон відкриває зараз нові величезні можливості щодо реформування сектору безпеки і оборони, в тому числі щодо парламентського контролю. В тому числі, і щодо прозорості фінансування, і щодо громадського контролю. І практично в кожному виступі підтримувались реальні досягнення, які українська влада продемонструвала за останній час», – наголосив Петро Порошенко.

Він також нагадав про проведений Саміт Україна – Європейський Союз та додав, що обидва заходи такого рівня свідчать про дуже високу підтримку України. «Ми маємо єдність Європейського Союзу. Ми маємо єдність країн-членів НАТО. І на сьогоднішній день немає жодної втоми, яку так хотіли побачити росіяни і п’ята колона всередині країни», – додав Президент.

Глава держави висловив задоволення підсумками Саміту.

Народна армія

Продовжити читання

НАТО

США не будут выходить из НАТО

Опубліковано

від

Від

Президент США Дональд Трамп заявил, что по итогам экстренной встречи с лидерами стран-членов НАТО не рассматривает возможность выхода Соединенных Штатов из состава Альянса. Об этом он заявил на пресс-конференции в штаб-квартире НАТО, сообщает «Европейская правда».

Комментируя информацию СМИ о том, что он пригрозил выходом из Альянса, Трамп заявил, что был «очень несчастлив» в начале переговоров, но доволен их результатами.

Трамп не стал отрицать, что он угрожал возможным выходом Вашингтона из НАТО. Он также подтвердил, что считает возможной такую ​​политику без предварительного одобрения Конгрессом. «Я верю в то, что я могу (выдвигать такие требования)», — подчеркнул он.

Комментируя свою позицию во время экстренного заседания, он заявил, что союзники дали ему обещание повысить оборонный бюджет и таким образом убедили его. «Я сказал, что я буду очень несчастлив, если люди не будут выполнять свои обязательства (по оборонному бюджету в размере 2% ВВП)… А сейчас я рад, что у нас есть сильное НАТО. Альянс стал сильнее, чем был вчера», — заявил Трамп.

Президент США сообщил, что по итогам переговоров союзники пообещали повысить оборонные расходы на 33 миллиарда, «и это может быть даже 40 миллиардов». Он не уточнил, о каком периоде и каких странах идет речь, пообещав, что детали предоставит Йенс Столтенберг.

«Я верю в НАТО», — добавил Трамп.

Ранее сообщалось, что Трамп отменил ряд двусторонних встреч в рамках саммита НАТО в Брюсселе, но провел переговоры с Порошенко.

inforesist.org

Продовжити читання

Зараз обговорюють