Зв'яжіться з нами

Збройні сили України

У Міноборони сповістили про додаткові повноваження ЗСУ після зміни формату АТО

Опубліковано

від

Після того, як Антитерористичну операцію на Сході України буде переформатовано в операцію Об’єднаних сил, керівництво нею перейде Збройним силам України, відтак в українських військових з’являються додаткові повноваження щодо реагування на агресію.

Про це заявив речник Міноборони Дмитро Гуцуляк на традиційному брифінгу.

Після зміни формату АТО, яке Президент України анонсував на 30 квітня, керівництво переходить до Збройних сил України. Так, у ЗСУ з’являються додаткові повноваження щодо реагування на агресію, а частини та підрозділи Національної гвардії, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби, Національної поліції та інші силові органи переходять в підпорядкування Збройних Сил України,
– стверджує він.

Як нагадав представник оборонного відомства з посиланням на слова Порошенка, зараз АТО перебуває під керівництвом Служби безпеки України.

“Взаємодія між СБУ та вищеозначеними підрозділами є абсолютно іншою ніж та, що є передбаченою в Законі про реінтеграцію Донбасу”, – додав Гуцуляк.

Водночас прес-офіцер підкреслив, що відроджені Збройні сили України день за днем нарощують свій бойовий потенціал і бойові спроможності. Зокрема, за його словами, створено оперативний резерв військовозобов’язаних з бойовим досвідом та суттєво покращено забезпечення ЗСУ.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Збройних Силах планують створити окремий медичний рід військ. Крім того, Верховна Рада остаточно перейменувала “десантників” на Високомобільні десантні війська ЗСУ.

24tv.ua

Реклама
Коментарі

Збройні сили України

Наші десантники можуть отримати нові парашутні системи іноземного виробництва

Опубліковано

від

Від

Вони вже тривалий час перебувають на озброєнні в арміях таких країн світу, як США, Канада, Велика Британія, Франція, Польща, Італія, та підтвердили виняткові бойові можливості й свою високу надійність

2018 року спеціальні підрозділи вітчизняного війська, зокрема десантно-штурмових військ, можуть оснастити новітніми парашутними системами іноземного виробництва. Це так звані парашутні системи типу «Крило», які вже тривалий час перебувають на озброєнні в арміях таких країн світу, як США, Канада, Велика Британія, Франція, Польща, Італія. Вони підтвердили свою високу надійність (зокрема в складних погодних умовах) і виняткові бойові можливості, у тому числі здатність десантуватися з висоти понад 7000 м. До того ж важливо, що іноземні парашутні системи сумісні з повітрянодесантним і бортовим обладнанням вертольотів та військово-транспортних літаків Повітряних Сил ЗС України.

Як зазначають профільні фахівці, це вимушений крок. Адже, по-перше, єдиним підприємством, яке постачало десантні парашутні системи

для українського війська, було феодосійське ДП «Науково-дослідний інститут аеропружних систем». Після того як Російська Федерація анексувала Автономну Республіку Крим, воно залишилося на тимчасово окупованій території півострова. По-друге, за своїми характеристиками вітчизняні парашутні системи суттєво поступаються іноземним, зокрема за показниками надійності та тривалості експлуатації.

Поточного року заплановано постачання й знімного бортового обладнання безпарашутного десантування вітчизняного виробництва. Торік воно також пройшло визначальні відомчі випробування й підтвердило тактико-технічні характеристики, про які заявив виробник. Остаточно щодо його прийняття на озброєння вітчизняного війська вирішуватимуть за результатами підконтрольної експлуатації й державних випробувань.

Підготував Сергій ВОРОНКОВ, «Народна армія»

na.mil.gov.ua

Продовжити читання

Збройні сили України

Суд отказался взыскать с “Трейд Коммодити” более 3 млн в пользу Минобороны Украины

Опубліковано

від

Від

Еще в 2017 г. главный военный прокурор Анатолий Матиос просил взыскать с компании “Трейд Коммодити” 2,54 млн грн пени и 560,59 тыс. грн штрафа за несвоевременные поставки топлива Министерству обороны Украины.

Но суд не удовлетворил кассационную жалобу Минобороны о взыскании с компании “Трейд Коммодити” 3,1 млн грн. Об этом сообщает Цензор.НЕТ.

Соответствующее решение по делу N904/11317/16 Верховный суд принял 12 апреля. “Кассационную жалобу Министерства обороны Украины… оставить без удовлетворения”, – гласит документ.

В прошлом году главный военный прокурор Анатолий Матиос просил взыскать с Трейд Коммодити 2,54 млн грн пени и 560,59 тыс. грн штрафа за несвоевременные поставки топлива.

Днепропетровские суды не удовлетворили эти иски, и Минобороны подало кассационную жалобу.

Верховный суд счел, что все существенные условия обязательств по договору от 31 марта 2016 года окончательно были согласованы между сторонами только с подписанием дополнительного соглашения 15 июня того же года.

Кроме того, по мнению суда, Трейд Коммодити после подписания этого дополнительного соглашения приступил к выполнению обязательств и провел поставку вовремя.

В начале месяца сообщалось, что Интерпол объявил в международный розыск директора компании Трейд Коммодити Вадима Майко по делу о хищении 149 млн грн при поставках топлива для Минобороны.

Помимо Майко, объявлен в розыск и Владимир Гарькавый, который представлял Трейд Коммодити на заседаниях комиссий по пересмотру контрактных цен и вел переговоры с чиновниками от лица компании, хотя по состоянию на октябрь 2017 года он не числился в штате сотрудников Трейд Коммодити.

11 декабря 2017 года детективы НАБУ под процессуальным руководством САП задержали замминистра обороны Украины Игоря Павловского и директора департамента госзакупок и поставки материальных ресурсов Минобороны Владимира Гулевича по подозрению в причастности к растрате более 149 млн грн госсредств при закупке топлива.

12 октября 2017 года Соломенский райсуд Киева избрал Павловскому меру пресечения в виде домашнего ареста. 9 ноября Апелляционный суд города Киева изменил меру пресечения Павловскому на личное обязательство.

“Трейд Коммодити” стала активным участником гостендеров в начале 2016 г. На сегодня она на 60% обеспечивает топливом Минобороны и на 50% “Укрзализныцю”. Журналистские расследования указывают на поддержку “Трейд Коммодити” со стороны руководства фракции БПП, в частности депутата Александра Грановского, которого СМИ называют смотрящим за судами.

16 октября 2017 г. бизнесмен Андрей Адамовский, ранее известный своим сотрудничеством с Грановским, заявил, что является “одним из инвесторов” этой компании. Вторым инвестором был назван Владимир Трофименко. На данный момент учредитель “Трейд Коммодити” Вадим Майко и один из ее топ-менеджеров Владимир Гарькавый объявлены в розыск.

sprotyv.info

Продовжити читання

Збройні сили України

Будущие военные летчики начали практические полеты. ВИДЕО

Опубліковано

від

Від

Курсанты Харьковского национального университета воздушных сил начали летную практику. На личном счету каждого третьекурсника уже есть 45 часов налета на легкомоторных самолетах ХАЗ-30, а в этом году в летные книги добавится еще по 75 часов, уже на реактивных самолетах Л-39.

sprotyv.info

Продовжити читання

Зараз обговорюють