Зв'яжіться з нами

АТО

У Латвії відкриють центр реабілітації воїнів АТО

Опубліковано

від

Відкриття центру заплановане на травень 2018 року

Громадський фонд Latvijas atjaunosanas biedriba анонсував створення в Латвії центру соціально-психологічної реабілітації воїнів АТО, який планується відкрити в травні 2018 року.

Про це розповів на прес-конференції в Ризі керівник фонду Сергій Алексєєв.

«Розгортається проект постійно діючого соціально-психологічного центру реабілітації українських воїнів АТО Фenikss, створюваного на території Латвії. У нас з’явився майданчик у кілька гектарів і двоповерховий гостьовий будинок (колишній баронський маєток). Звичайно, тут ще треба реконструкція, облаштування з урахуванням нових потреб. Ми продовжуємо шукати партнерів та донорів, оскільки наш проект – волонтерський. Сподіваємося, що зможемо відкрити центр у травні 2018 року», – розповів Алексєєв.

За його словами, на першому етапі після запуску центру Фenikss планується запрошувати на соціально-психологічну реабілітацію 25-30 українських воїнів. Згодом, на другому етапі – 40-45. Центр буде працювати в координації з Посольством України в Ризі. Для психологічної реабілітації буде використовуватися адаптована до українських умов розробка американських фахівців, що застосовувалася для солдатів, що пройшли операцію «Буря в пустелі» (операція багатонаціональних сил зі звільнення Кувейту і розгрому іракської армії в 1990-1991).

У разі необхідності при більш складних клінічних випадках волонтери направлятимуть для допомоги до відповідних ліцензованих фахівців у лікарні Адажи (тут розташована база НАТО в Латвії) і Айнажи.

Сергій Алексєєв – російський політемігрант в Латвії, громадський активіст, засновник громадського фонду Latvijas atjaunosanas biedriba, автор і співавтор ряду суспільно-значущих розслідувань про корупцію, «відмивні» банки, інформаційний вплив РФ на Балтію.

До слова, 20 жовтня відділ гуманітарної допомоги Швейцарського агентства розвитку та співпраці в рамках 7-ї гуманітарної місії направив гуманітарну допомогу на Донбас на загальну суму $150 тис.

Нагадаємо, на Донбас у понеділок, 16 жовтня, надійшла гуманітарна допомога зі Словаччини.

glavcom.ua

Реклама

Зараз обговорюють