Зв'яжіться з нами

Військово-морські сили

У 2019 РОЦІ ВМСУ МОДЕРНІЗУЮТЬ ФЛАГМАН ТА ПРИЙМУТЬ ДО СВОГО СКЛАДУ 4 КАТЕРИ ТА РОЗВІДУВАЛЬНИЙ КОРАБЕЛЬ

Опубліковано

від

У найближчих планах ВМСУ модернізація фрегата «Гетьман Сагайдачний», прийняття до складу ВМСУ двох нових десантно-штурмових катерів і двох патрульних кораблів. Крім того передбачається подальше будівництво бронекатерів типу «Гюрза-М» і десантно-штурмових катерів типу «Кентавр», а також середнього розвідувального корабля.

Про це повідомляє Defense Express з посиланням на інформацію, що була оприлюднена директором ЦДАКР Валентином Бадраком у виданні «Дзеркало тижня».

Зокрема експерт повідомив, що за попередніми планами ВМСУ, буде заказано до 20 одиниць МБАК «Гюрза-М» та до восьми БДШК «Кентавр-ЛК». Також, на квітень 2019 року заплановано завершити державні випробування нової української протикорабельної крилатої ракети «Нептун» із дальністю дії 300 км, з наступним її прийняттям на озброєння.

190115 BadrakWMSU 2

Випробування ПКР “Нептун” під час пусків на відстань у 280 км у грудні 2018 року

Слід зазначити, що від наявності ПКР «Нептун» залежить доля двох інших амбітних проектів – ракетних катерів «Лань-ЛК» та перспективних вітчизняних корветів. Саме нові високоточні українські ракети, що розроблені КБ «Луч», мають стати основним озброєнням для цих кораблів.

Раніше перший заступник генерального директора ДК «Укроборонпром» Сергій Омельченко під час прямого ефіру на одному з українських телеканалів заявив, що Концерном та українськими підприємствами, що входять до його складу і відповідають за створення та ремонт морської техніки, розроблений план добудови корвету й наразі Кабінетом Міністрів розглядається питання, яке саме підприємство і за якою моделлю буде будувати ці кораблі.

190115 BadrakWMSU 5

Умовний вигляд перспективного корвета проекту 58250

Своєю чергою, за оприлюдненими планами ВМСУ, здачу головного корабля по програмі «Корвет» заплановано на 2022-й, а четвертого і останнього з серії — на 2028 рік.

190115 BadrakWMSU 6

Окремі секції недобудованого головного корвету проекту 58250 на Чорноморському Суднобудівному Заводі (ЧСЗ)

Як вже повідомлялося, закладення нових ракетних катерів проекту «Лань-ЛК» було затримано. За планами, перший катер (із серії з 3-4 одиниць) з’явиться 2020 року, а його випробування проходитимуть не менше ніж півроку, тобто до ВМС України він зможе потрапити орієнтовно у 2021 році.

190115 BadrakWMSU 1

Макет ракетного катера “Лань-ЛК” на виставці “Зброя та Безпека-2018”

Серед планів на перспективу неофіційно називали й закупівлю для ВМСУ кількох надмалих підводних човнів, а також оснащення ВМС патрульними літаками українського виробництва Ан-148МП. Крім того, очікується завершення модернізації вертольотів Мі-14 ПЛ(ПС) та закупівля РЛС СР-210 «Дельта», П-18 «Малахіт» і стаціонарних радіогідроакустичних буїв для висвітлення підводної обстановки.

190115 BadrakWMSU 4

Реклама
Коментарі

Зараз обговорюють