Зв'яжіться з нами

Новини США

Трамп хоче підняти плату за розміщення військ США

Опубліковано

від

Президент США Дональд Трамп розробив формулу для рішення проблеми з союзниками, які, на його думку, недостатньо платять Вашингтону за розміщення військ.

Про це він заявив у бесідах зі своїми помічниками, повідомила газета The Washington Post.

Трамп хоче зобов’язати країни, на територіях яких базуються американські військові, оплачувати повну вартість їх перебування і ще половину від неї. Цю формулу він назвав “ціна+50%”.

На думку співрозмовників видання, це може призвести до того, що союзники будуть платити США в п’ять разів більше, ніж зараз.

Крім того, повідомляється, що застосування цієї формули до однієї з країн вже обговорювалося на вищому рівні і що ці вісті “потрясли” Німеччину, Японію і Південну Корею, де розміщені тисячі американських військовослужбовців.

Представник Ради нацбезпеки США Гаррет Маркіс заявив, що адміністрація Трампа “хоче укласти вигідну угоду для американського народу”, але відмовився прокоментувати “які-небудь поточні обговорення”.

Як пише Bloomberg, Трамп відстоював ідею протягом декількох місяців. Він, зокрема, вимагав озвучити її на переговори з Південною Кореєю про статус 28 000 американських військовослужбовців.

 

ukrinform

Реклама

Зараз обговорюють