Зв'яжіться з нами

Озброєння

США МОЖУТЬ ПОЧАТИ ПОСТАЧАТИ В УКРАЇНУ СИСТЕМИ ППО

Опубліковано

від

Американські законодавці хочуть прийняти закон, що дозволяє поставляти Україні ракети «земля-повітря».

Це рішення прийняло форму поправки до закону про фінансування міністерства оборони США. Поправка виключає чинне положення, яке забороняє продаж таких ракет, які називаються переносними зенітними ракетними комплексами (ПЗРК).

Ініціаторами поправки стали два провідних законодавців комітету Палати представників з міжнародних справ  демократ Еліот Енгел і республіканець Майкл Мак-Кол. Очікується, що вона буде прийнята швидко, проте це не означає, що постачання зброї почнуться відразу ж.
Остаточне рішення має бути затверджене багатьма урядовими відомствами, включаючи міністерство оборони.

190612 PZRK 1

Військовослужбовці з батальйону протиповітряної оборони Литви демонструють як управляти своєю ракетною системою Raytheon Stinger RMP / Block I International. Вересень 2017 року. Словаччина / Фото: Jasmin Flores

Такий крок стане чітким сигналом Кремлю про позицію Конгресу щодо війни в Україні. На думку колишнього посла США в Україні Стівена Пайфера, це логічний наступний крок після рішення США поставляти ракети Javelin українським збройним силам.

«Не думаю, що це породить більше проблем, ніж поява ракет Javelin», – заявив Пайфер, який сьогодні є науковим співробітником Інституту міжнародних досліджень Фрімана-Споглі при Стенфордському університеті.

190612 PZRK 3

Випробування американського протитанкового ракетного комплексу FGM-148 Javelin розрахунком ЗСУ. 22.05.2018 / Фото:Олександр Турчинов

Пайфер також зазначив, що для ПЗРК поки не знайдеться негайного бойового застосування, оскільки російські військові літаки не використовувалися в конфлікті. Однак обидві сторони конфлікту широко використовують безпілотники.

Ініціатива є частиною більш широких зусиль Конгресу щодо посилення військової підтримки України. Два окремі законопроекти, які знаходяться на розгляді в Палаті представників і Сенаті, передбачають надання Україні щорічної військової допомоги в розмірі до 300 мільйонів доларів  більше, ніж в попередні роки.

190612 PZRK 2

Запуск ПКР RGM-84 Harpoon з пускової установки ASROC

Також Законопроект Палати представників вперше закликає поставляти Україні протикорабельні ракети та озброєння берегової оборони  у відповідь на інцидент у листопаді 2018 року, коли російські військові кораблі захопили три українських судна і 24 моряки в Керченській протоці поблизу Кримського півострова.

defence-ua

Реклама

Зараз обговорюють