Зв'яжіться з нами

Військово-морські сили

Спільні тренування ракетного катеру «Прилуки» ВМС ЗС України та тральщика «Капрікорн» ВМС Французької Республіки

Опубліковано

від

В акваторії Чорного моря тральщик «Капрікорн» Військово-Морських сил Французької Республіки спільно з ракетним катером «Прилуки» Військово-Морських Сил ЗС України провів тренування типу «PASSEX».

Під час морських маневрів основна увага приділялася підвищенню взаємосумісності, відпрацюванню взаємодії у складі загону кораблів, а також здійсненню спільних протимінних дій відповідно.

Як повідомив перший заступник командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України контр-адмірал Олексій Неїжпапа, українські військові моряки вже багато часу використовують різні методи впровадження стандартів НАТО під час підготовки екіпажів кораблів і катерів. Але ж, одним із дієвих шляхів досягнення оперативної і технічної сумісності з флотами країн-членів Північноатлантичного Альянсу якраз проходить через площину відпрацювання спільних тренувальних дій з іноземними кораблями.

— Тренування «PASSEX» є чудовою нагодою для вдосконалення майстерності, морської виучки та обміну досвідом між кораблями держав-членів НАТО й країн-партнерів, — зазначив контр-адмірал Олексій Неїжпапа.

Він додав, що кораблі НАТО завжди знаходять час, аби потренуватися окремо або в складі багатонаціональних корабельних тактичних груп.

Під час тренувань типу «PASSEX» екіпажі кораблів удосконалюють навички морського вишколу. Це навчання з протиповітряної оборони, протимінні дії у визначених морських районах, патрулювання, тренування зі зв’язку тощо.

— За задумом фахівців НАТО, головна ідея «PASSEX» полягає у доведенні до автоматизму дій екіпажів кораблів, — наголосив контр-адмірал Олексій Неїжпапа.

Слід зазначити, що цього разу під час виходу в море, екіпажі українського ракетного катеру та французького тральщика відпрацювали взаємодію у складі тактичної групи кораблів. Зокрема, це і тактичне маневрування, і тренування по зв’язку, лідирування, і рятування людини, яка опинилася за бортом тощо.

Крім того, на переході морем, особовий склад виконав низку корабельних бойових навчань, зокрема з протиповітряної оборони при відбитті ударів противника, бій корабля з надводним кораблем противника та організацію універсальної оборони.

‒ Участь в даних тренуваннях була дуже корисною для екіпажу корабля, з точки зору отримання додаткових знань та удосконалення навичок взаємодії з нашими іноземними колегами за стандартами НАТО підготовки і застосування сил у морі, ‒ підкреслив командир ракетного катеру «Прилуки».

За словами командира тральщика «Капрікорн» Військово-Морських сил Французької Республіки капітана 2 рангу Венсана Маньяна, постійна участь сил українського флоту у тренуваннях типу «PASSEX» сприяє не лише досягненню взаємної сумісності та опануванню стандартів НАТО, а й значно посилює безпеку в Чорноморському басейні.

Інформаційна редакція Інформагентства Міноборони (м. Одеса)
mil.gov.ua

Реклама
Коментарі

Зараз обговорюють