Зв'яжіться з нами

Новини України

«СПЕЦТЕХНОЕКСПОРТ» та ASELSAN підписали контракт про постачання систем УКХ-зв’язку

Опубліковано

від

Під час виставки «Зброя та безпека-2017» турецька компанія Aselsan та ДП «Спецтехноекспорт» підписали додатковий пакет документів, що стосуються поставки в Збройні Сили України систем тактичної зв’язку УКХ-діапазону турецького виробництва.

Як передав Defense Express, відповідний договір на поставку турецького зв’язкового обладнання під держгарантії уряду України був підписаний між ДП «Спецтехноекспорт» та Aselsan в рамках візиту в Україну президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана.

Раніше Aselsan в біржовому повідомленні поінформувала про підписання 9 жовтня угоди з українським клієнтом про покупку систем зв’язку на суму $43,635 млн.. Поставки будуть здійснені в 2018 році. Завершення операції очікується до кінця 2017 після підписання кредитної угоди між Міністерством фінансів України та «Турексімбанком», з яким досягнуто домовленостей про роботу під державну гарантію України під мінімальний відсоток.
УКХ-радіостанції від компанії Аselsan стали переможцями в порівняльних випробуваннях, які завершилася в Збройних силах України. Турецькі засоби зв’язку розроблені і виготовлені з урахуванням вимог і стандартів НАТО. За своїми технічними можливостями, а також за критерієм «ефективність-вартість», лінійка радіостанцій серії «9661» виявилася кращою як по дальності встановлення стійкого зв’язку, так і за здатністю працювати під впливом потужних засобів РЕБ.
Ключовим партнером компанії Аselsan в роботі на вітчизняному військовому ринку є компанія Everest. У компанії є контракт з компанією Aselsan, який охоплює питання монтажу, інтеграції, обслуговування, ремонту, навчання та модернізації турецьких систем під інтереси вітчизняних замовників — як Збройних Сил, так і іншим силовим структурам, куди також поставляється і буде поставлятися продукція Aselsan.
Перший контракт 2016 року з компанією Aselsan передбачав поставку систем зв’язку для ЗС України для оснащення одного батальйону. За другим контрактом від 2017 армія недоотримує обладнання для того, щоб укомплектувати бригаду. Якщо буде реалізований контракт, про який було заявлено в присутності президентів України і Туреччини, то тоді буде реалізовано переозброєння трьох бригад ЗС України на системи УКХ-зв’язку. Перші турецькі радіостанції направляються для оснащення однієї з танкових бригад.
Домовленості з турецькою стороною, як заявлено, передбачають реалізацію спільних науково-технічних проектів, які повинні підсилити вітчизняний потенціал зі створення власного програмного забезпечення, що сьогодні є ключовою точкою при проектуванні і виробництві тих чи інших засобів зв’язку. Українська сторона планує вирішити питання «софта», які стосуються створення алгоритмів захисту інформації, кодування, шифрування. З турками проведені попередні переговори по можливості заміни їх алгоритму шифрування на національний алгоритм шифрування.
З огляду на вимоги нашого національного законодавства, від компанії «Еверест» подана заявка на сертифікацію продукції компанії Aselsan для використання радіостанцій в системах зв’язку ЗС України для передачі інформації з рівнем доступу «ДСК» — «для службового користування». Як перший крок, передані певні документи щодо алгоритмів шифрування для перевірки в рамках сертифікації. Далі розглядається можливість сертифікації радіостанцій для передачі інформації з рівнем доступу «Т» — «секретно». Це передбачатиме доступ до чіпу радіостанцій і можливості його самостійного програмування і перепрограмування, а також «заливки» алгоритму шифрування української розробки.
Компанія Aselsan зобов’язалася впровадити в військові радіостанції УКХ діапазону режим DMR, який забезпечить спільну роботу радіостанцій Motorola з радіостанціями Aselsan. В даний момент ця функція проходить тестування і забезпечує взаємодію в закритому режимі з шифруванням AES 256.

 

opk.com.ua

Реклама
Коментарі

Новини України

Рада ухвалила закон про реінтеграцію Донбасу

Опубліковано

від

Від

Верховна Рада у четвер схвалила в цілому законопроект №7163 “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях”.

За ухвалення відповідного законопроекту № 7163 в цілому проголосували 280 депутатів при мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Перед ухваленням рішення секретар Комітету ВР з питань національної безпеки і оборони Іван Вінник зачитав під стенограму ряд поправок до тексту законопроекту. Окрім того, за його словами, комітет рекомендував повернутися до ряду поправок, які раніше не були підтримані депутатами.

Голова парламенту Андрій Парубій поставив на голосування законопроект з урахуванням цих озвучених пропозицій і депутати його підтримали.

У преамбулі закону депутати визначити, що “Російська Федерація чинить злочин агресії проти України та здійснює тимчасову окупацію частини її території за допомогою збройних формувань Російської Федерації”.

При цьому в преамбулі визначається, що дата початку окупації частини України, зокрема Криму та Севастополя, визначається законом “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України”. Згідно із цим законом, датою початку тимчасової окупації є 20 лютого 2014 року.

Законом про реінтеграцію Донбасу визначаються особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

Передбачено, що межі та перелік районів, міст, селищ і сіл, частин їх територій тимчасово окупованих у Донецькій та Луганській областях визначаються Президентом за поданням Міністерства оборони України, підготовленим на основі пропозицій Генерального штабу Збройних сил України.

Згідно з законом, відповідальність за матеріальну чи моральну шкоду, завдану Україні внаслідок агресії Російської Федерації, покладається на Росію відповідно до загальновизнаних принципів і норм міжнародного права.

Окрім того, депутати встановити, що особи, які беруть участь у збройній агресії Російської Федерації або залучені до участі в окупаційній адміністрації РФ, несуть кримінальну відповідальність за порушення законодавства України та норм міжнародного гуманітарного права.

Парламент також визначив систему розподілу повноважень щодо заходів із забезпечення нацбезпеки.

Як повідомлялось, Президент Петро Порошенко 4 жовтня 2017 року вніс до Верховної Ради законопроект № 7163 “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях”.

Парламент 6 жовтня 2017 року проголосував за нього у першому читанні.

Продовжити читання

Новини України

Порошенко приказал закончить в 2018 году испытания и приступить к строительству ракетного комплекса «Ольха»

Опубліковано

від

Від

Президент Петр Порошенко приказал закончить в 2018 году испытания и приступить к строительству ракетного комплекса «Ольха». Об этом он заявил во время заседания СНБО, сообщает пресс-служба главы государства.

Как отметил президент, этот ракетный комплекс нужен, чтобы резко повысить точность и расстояние нанесения ударов.

Напомним, 22 декабря 2017 года прошло успешное испытание украинского ракетного комплекса «Ольха».

Тогда во время испытаний проверялась высокоточная система наведения, уточнения баллистических характеристик, эффективность нового твердого ракетного топлива и надежность поражения цели боевой частью ракеты.

inforesist

Продовжити читання

Новини України

Украина и Хорватия запланировали проведение совместных военных учений, – Полторак

Опубліковано

від

Від

Министр обороны Украины Степан Полторак и премьер-министр Хорватии Андрей Пленкович обсудили вопросы дальнейшего сотрудничества двух стран, в том числе проведение учений с привлечением хорватских военных.

Как сообщает пресс-служба Минобороны Украины, встреча состоялась во время официального визита С.Полторака в Республику Хорватия.

Министр обороны Украины выразил благодарность премьеру Хорватии за его бескомпромиссную позицию по поддержке украинского народа.

“В дальнейшей перспективе мы запланировали проведение совместных военных учений с привлечением хорватских военных и надеемся на вашу поддержку. В Украине работает много инструкторов от стран Альянса, на полигонах учат наших военнослужащих, и мы очень бы хотели изучать опыт Хорватии, которой также пришлось вести боевые действия на территории страны, ведь считаем этот опыт уникальным”, – отметил во время встречи С.Полторак.

Также С.Полторак встретился с вице-премьером – министром обороны Хорватии Дамиром Крстичевичем.

В ходе переговоров стороны рассмотрели дальнейшие перспективы сотрудничества между оборонными ведомствами стран.

“Мы готовы делиться своим опытом построения армии и реформ. Мы и сейчас находимся в состоянии модернизации и трансформации накопленного опыта, ведь не имеем права стоять на месте и работаем над бытовой современной мощной армии, которая всегда должна быть готова реагировать на все вызовы и угрозы, чтобы защитить нашу страну, если возникнет такая необходимость”,- сказал Д.Крстичевич.

censor.net.ua

Продовжити читання

Зараз обговорюють