Зв'яжіться з нами

Новини України

«СПЕЦТЕХНОЕКСПОРТ» та ASELSAN підписали контракт про постачання систем УКХ-зв’язку

Опубліковано

від

Під час виставки «Зброя та безпека-2017» турецька компанія Aselsan та ДП «Спецтехноекспорт» підписали додатковий пакет документів, що стосуються поставки в Збройні Сили України систем тактичної зв’язку УКХ-діапазону турецького виробництва.

Як передав Defense Express, відповідний договір на поставку турецького зв’язкового обладнання під держгарантії уряду України був підписаний між ДП «Спецтехноекспорт» та Aselsan в рамках візиту в Україну президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана.

Раніше Aselsan в біржовому повідомленні поінформувала про підписання 9 жовтня угоди з українським клієнтом про покупку систем зв’язку на суму $43,635 млн.. Поставки будуть здійснені в 2018 році. Завершення операції очікується до кінця 2017 після підписання кредитної угоди між Міністерством фінансів України та «Турексімбанком», з яким досягнуто домовленостей про роботу під державну гарантію України під мінімальний відсоток.
УКХ-радіостанції від компанії Аselsan стали переможцями в порівняльних випробуваннях, які завершилася в Збройних силах України. Турецькі засоби зв’язку розроблені і виготовлені з урахуванням вимог і стандартів НАТО. За своїми технічними можливостями, а також за критерієм «ефективність-вартість», лінійка радіостанцій серії «9661» виявилася кращою як по дальності встановлення стійкого зв’язку, так і за здатністю працювати під впливом потужних засобів РЕБ.
Ключовим партнером компанії Аselsan в роботі на вітчизняному військовому ринку є компанія Everest. У компанії є контракт з компанією Aselsan, який охоплює питання монтажу, інтеграції, обслуговування, ремонту, навчання та модернізації турецьких систем під інтереси вітчизняних замовників — як Збройних Сил, так і іншим силовим структурам, куди також поставляється і буде поставлятися продукція Aselsan.
Перший контракт 2016 року з компанією Aselsan передбачав поставку систем зв’язку для ЗС України для оснащення одного батальйону. За другим контрактом від 2017 армія недоотримує обладнання для того, щоб укомплектувати бригаду. Якщо буде реалізований контракт, про який було заявлено в присутності президентів України і Туреччини, то тоді буде реалізовано переозброєння трьох бригад ЗС України на системи УКХ-зв’язку. Перші турецькі радіостанції направляються для оснащення однієї з танкових бригад.
Домовленості з турецькою стороною, як заявлено, передбачають реалізацію спільних науково-технічних проектів, які повинні підсилити вітчизняний потенціал зі створення власного програмного забезпечення, що сьогодні є ключовою точкою при проектуванні і виробництві тих чи інших засобів зв’язку. Українська сторона планує вирішити питання «софта», які стосуються створення алгоритмів захисту інформації, кодування, шифрування. З турками проведені попередні переговори по можливості заміни їх алгоритму шифрування на національний алгоритм шифрування.
З огляду на вимоги нашого національного законодавства, від компанії «Еверест» подана заявка на сертифікацію продукції компанії Aselsan для використання радіостанцій в системах зв’язку ЗС України для передачі інформації з рівнем доступу «ДСК» — «для службового користування». Як перший крок, передані певні документи щодо алгоритмів шифрування для перевірки в рамках сертифікації. Далі розглядається можливість сертифікації радіостанцій для передачі інформації з рівнем доступу «Т» — «секретно». Це передбачатиме доступ до чіпу радіостанцій і можливості його самостійного програмування і перепрограмування, а також «заливки» алгоритму шифрування української розробки.
Компанія Aselsan зобов’язалася впровадити в військові радіостанції УКХ діапазону режим DMR, який забезпечить спільну роботу радіостанцій Motorola з радіостанціями Aselsan. В даний момент ця функція проходить тестування і забезпечує взаємодію в закритому режимі з шифруванням AES 256.

 

opk.com.ua

Реклама
Коментарі

НАТО

“Силы специальных операций Вооруженных Сил Украины будут совместимыми с ССО НАТО”, – Муженко

Опубліковано

від

Від

Силы специальных операций Вооруженных сил Украины будут совместимы с ССО Североатлантического альянса (НАТО).

“Силы специальных операций Вооруженных Сил Украины будут совместимыми с ССО НАТО. С командующим ССО Североатлантического альянса вице-адмиралом Коленом Килрейном договорились активизировать деятельность по дальнейшему развитию отечественных ССО”, – написал он.

censor.net.ua

Продовжити читання

Новини України

У КБ “Південне” визначаться з реакцією на претензії Міноборони РФ через розірвання контракту щодо РС-20 від 2003 року після отримання рішення суду

Опубліковано

від

Від

У Державному підприємстві “Конструкторське бюро “Південне” ім. Янгеля” (КБП, Дніпро) визначаться з реакцією на претензії Міністерства оборони РФ у зв’язку з розірванням контракту від 2003 року на продовження гарантійних термінів експлуатації російських важких ракетних комплексів РС-20 “Воєвода” після офіційного отримання судового рішення російської судової інстанції, повідомили агентству “Інтерфакс-Україна” у вівторок у КБП.

“Рішення щодо претензій російського військового відомства буде ухвалено після отримання офіційного судового рішення російської судової інстанції. На сьогодні КБП такого рішення не має”, – повідомив співрозмовник агентства.

Він підтвердив, що КБ “Південне” розірвало контракт із російським військовим відомством від 2003 року з огляду на введену рішенням РНБО України та указом президента в серпні 2014 року заборону на військово-технічне співробітництво (ВТС) із РФ через російську агресію та анексією Криму.

Як повідомлялося, Арбітражний суд Москви 15 березня оприлюднив повідомлення про ухвалене 12 березня рішення щодо стягнення з КБ “Південне” на користь Міноборони РФ 1,1 млрд руб (близько $17,3 млн – ІФ) з огляду на розірвання контракту від 2003 року на продовження гарантійних термінів експлуатації стратегічної ракети РС-20В “Воєвода” (за класифікацією НАТО SS-18 “Сатана”).

За даними з відкритих російських джерел, позов Міноборони РФ до українського підприємства було подано в лютому 2017 року, його розгляд відкладався кілька разів. Справу розглядали в закритому судовому засіданні, і її подробиць суд не розголошує.

ДП “КБ “Південне” ім. М.К. Янгеля” – основний науковий центр України, що має передові космічні технології, вагома частина продукції та послуг компанії постачається на експорт, зокрема до країн ЄС та США.

Підприємства ракетно-космічної галузі України забезпечували продовження термінів експлуатації ракетного комплексу 15П118М (МБР РС-20В, за західною класифікацією SS-18 “Satan” – ІФ), розробки ДП КБ “Південне” і виробництва ДП “Південмаш” (обидва Дніпро), що стоїть на озброєнні РВСП РФ, до розриву ВТС із РФ у зв’язку з російською агресією.

ua.interfax.com.ua

Продовжити читання

Новини України

До України прибула багатонаціональна інспекційна група США з контролю над озброєнням

Опубліковано

від

Від

Як повідомляє Управління верифікації Генерального штабу Збройних Сил України, протягом поточного тижня іноземні верифікатори в рамках контролю за виконанням Договору про звичайні Збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ) проведуть дві інспекції оголошених місць.

— На виконання міжнародних зобов’язань у сфері контролю над звичайними озброєннями, у період з 19 по 23 березня 2018 року на території України перебуватиме багатонаціональна інспекційна група США у складі дев’яти осіб для проведення двох інспекцій оголошених місць за ДЗЗСЄ. До складу інспекційної групи США також входять представники Румунії та Польщі, — повідомляють українські верифікатори.

Мета згаданих заходів — контроль за дотриманням Україною кількісних обмежень озброєння та військової техніки, що підпадають під дію ДЗЗСЄ. За умовами ДЗЗСЄ, міжнародна інспекційна група повідомить про місце першої інспекції через одну годину після прибуття до пункту в’їзду-виїзду Дніпро.

defence-ua.com

Продовжити читання

Зараз обговорюють