Зв'яжіться з нами

Новини України

Російський прикордонний корабель протаранив український буксир в Азовському морі

Опубліковано

від

В Азовському морі російський прикордонний корабель протаранив рейдовий буксир українських Військово-морських сил.

Про це заявило командування ВМС ЗС України.

“Прикордонний корабель “Дон” здійснив таран нашого рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик”, – йдеться у повідомленні.

Як інформують у ВМС, 25 листопада два малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ” і “Нікополь” та рейдовий буксир “Яни Капу” здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря, про що заздалегідь було поінформовано відповідно до міжнародних норм з метою гарантування безпеки судноплавства.

Проте, всупереч Конвенції ООН з морського права та Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря та Керченської протоки, російські прикордонні катери типу “Соболь”, прикордонний сторожовий корабель “Дон”, катери типу “Мангуст”, малий протичовновий корабель “Суздалец” здійснили відверто агресивні дії проти українських кораблів – “Дон” протаранив український рейдовий буксир.

При цьому, диспетчерська служба окупантів відмовляється забезпечити право свободи судноплавства, гарантоване міжнародними угодами, підкреслили в українських ВМС.

Таким чином, зазначають у командуванні, РФ укотре продемонструвала свою агресивну сутність та повне нехтування нормами міжнародного права.

“Кораблі ВМС ЗС України продовжують виконання завдань із дотриманням усіх норм міжнародного права. Всі незаконні дії фіксуються екіпажами кораблів і Командуванням Військово-морських сил ЗС України та будуть передані компетентним міжнародним органам”, – заявляють у прес-центрі командування ВМС ЗСУ.

Як відомо, раніше у російській Раді Федерації заявили, що можуть “за хвилини” перекрити Азовське море для українських кораблів.

У свою чергу, міністр закордонних справ України Павло Клімкін назвав дії Росії в Азовському морі “повзучою окупацією” і новою спробою дестабілізувати ситуацію в Україні, а також створити ще один осередок напруженості. А його заступник з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль раніше заявляла, що свою агресію з блокування кораблів і портів в Азовському морі Росія прикриває міжнародним правом у сфері боротьби з піратством.

Європарламент 25 жовтня ухвалив жорстку резолюцію через перешкоджання Росією вільному мореплаванню в Азовському морі, запропонувавши посилити санкції проти РФ у разі ескалації ситуації і засудивши побудову Керченського мосту.

Тим часом, Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення посилити військово-морську присутність в Азовському морі, створивши там корабельно-катерне угруповання Військово-морських сил.

ukrinform.ua

Реклама

Зараз обговорюють