Зв'яжіться з нами

Військово-морські сили

Ракетний катер «Прилуки» взяв участь у спільних тренуваннях типу «PASSEX» з фрегатом НАТО «Торонто»

Опубліковано

від


Спільні тренування типу «PASSEX» із кораблем українських ВМС в акваторії Чорного моря, стали завершальним акордом відвідин України загоном кораблів НАТО.

В ході навчань український ракетний катер «Прилуки» спільно із фрегатом Королівських Військово-морських сил Канади FFH333 «Торонто» виконали завдання з тактичного маневрування, провели сумісні практичні артилерійські стрільби та низку тренувань з авіацією Військово-Морських Сил ЗС України.

— Це неоціненний досвід. Кожна така можливість стає гарною нагодою для отримання додаткових знань і вдосконалення навичок взаємодії з нашими іноземними колегами за сучасними стандартами. Участь в тренуваннях була дуже корисною для екіпажу. Ми мали змогу поспілкуватися за сигналами МТP (англ) та вдосконалити свою взаємодію, — повідомив командир корабля капітан 3 рангу Володимир Углінський.

Слід зазначити, що під час навчань на борту ракетного катеру «Прилуки» знаходилося двоє операційних офіцерів з фрегату Королівських Військово-морських сил Канади «Торонто», які безпосередньо керували діями українського та канадського кораблів в ході виконання завдань й досить високо оцінили підготовку наших моряків.

Особливо їх вразила вправність екіпажу під час проведення сумісних практичних артилерійських стрільб. Дії екіпажу доведені практично до автоматизму, в результаті — пряме влучання у мішень на відстані 2000 метрів.

За словами старшини зенітно-артилерійської команди ракетно-артилерійської бойової частини мічмана Олександра Матюха, специфіка стрільби полягала в тому, що виконувалась вона резервним способом управління, тобто безпосередньо комендором, який сам на місці повинен все швидко і точно вирахувати. З чим без проблем впорався, адже за плечима у Олександра 11-річний досвід, та й по малим мішеням влучати йому не звикати і у хитавицю і на більші відстані.

Також у спільних тренуваннях взяли участь чотири курсанти V курсу Інституту Військово-Морських Сил ОНУ «ОМА». Майбутні морські офіцери на разі проходять стажування на ракетному катері й опановують посади командира бойової частини штурманської та зв’язку, командира ракетно-артилерійської бойової частини та командира електромеханічної бойової частини. Вони на рівні з екіпажем відпрацювали взаємодію з іноземним кораблем відповідно до стандартів НАТО.

До слова, за тренуваннями українського катеру і канадського фрегату пильно спостерігав російський розвідник «Іван Хурс». Проте, не зважаючи на небажаних гостей, всі заходи було виконано на високому рівні й у повному обсязі. Це ще раз доводить, що поглиблення співробітництва між флотами країн членів НАТО та України сприяє зміцненню стабільності і безпеки у Чорноморському регіоні.

За словами командира фрегату Королівських Військово-морських сил Канади «Торонто», 2 Постійна військово-морська група НАТО “SNMG2«буде знаходитися в Чорному морі протягом 3 тижнів відповідно до конвенції Монтре. А вже наступного тижня вона візьме участь разом з країнами членами НАТО в операції «Морський щит». Також він зазначив, що подібні взаємні навчання допоможуть покращити їхню взаємодію з ВМС ЗС України.

Довідка. Конвенція Монтре — конвенція, що відновила суверенітет Туреччини над протоками з Чорного в Середземне море, прийнята на Конференції про режим Чорноморських проток, що проходила 22 червня — 21 липня 1936 року в місті Монтре (Швейцарія). Підписана 20 липня 1936 року.

Інформаційна редакція Інформагентства Міноборони (м. Одеса)

Реклама
Коментарі

Зараз обговорюють