Зв'яжіться з нами

Збройні сили України

Програма ТРС МОУ “Бриз” “НА ВАРТІ”

Опубліковано

від

mil.gov.ua

Реклама
Коментарі

Збройні сили України

Правила розробки нарукавних знаків (емблем) Збройних Сил України (документ)

Опубліковано

від

Від

Головним управлінням розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗС України затверджено Інструкцію щодо розробки нарукавних знаків (емблем) військових частин Збройних Сил України.

Нарукавний знак (емблема) – це призначена для носіння на рукаві визначених предметів військової форми одягу сукупність об’єднаних певним чином характерних ознак, що використовується як офіційно відмітний символ військово-значимої інформації.

Документ визначає, що нарукавний знак (емблема) розробляється з урахуванням:

  • специфіки діяльності військової частини, її належності до певного виду Збройних Сил України, роду військ (служби);
  • історії українського війська та новітніх бойових традицій військової частини, що виникли під час російсько-українського збройного конфлікту (для частин, що існували в час війни);
  • місця дислокації військової частини без вторгнення до територіальної та муніціпальної символіки, які є виключною компетенцією місцевих громад, без погодження з якими використання повних гербів та інших символів громад є недоречним.

Знак можуть мати військові частини включно до окремого батальйону та йому рівні.

Військові частини, які перебувають на окремому штаті, мають (або не мають) загальновійськовий номер та організаційно входять до складу з’єднання, використовують емблему, встановлену для з’єднання.

Наприклад, військовослужбовці 190-го навчального центру, який організаційно входить до складу Житомирського військового інституту імені С.П. Корольова, носять емблему інституту.

В основі знака (емблеми) повинна лежати замкнена фігура – британський геральдичний щит. Розмір знака (емблеми) не повинен перевищувати 100 мм у висоту і 90 мм у ширину, при використанні круга його діаметр не повинен перевищувати 90 мм. Знак має мати не більше 4 кольорів.

Знак має мати не більше 4 кольорів. Розміщення елементів темних кольорів на темному тлі чи світлих на світлому забороняється. Знак може нести загальновійськовий номер частини, в особливих випадках, коли інших способів підкреслити її особливість немає. Або девіз, за умови, якщо він не довший за 3-4 коротких слова. На емблемах кораблів та суден Військово-Морських Сил можуть розміщуватися іменні назви кораблів та суден.

Інструкцією також визначається можливий порядок відображення специфіки діяльності військової частини, її належності до певного виду військ, історії та бойових традицій та місця дислокації.

Окрім вимог до нарукавних знаків, інструкція також містить перелік заборон для використання, зокрема заборонено:

  • повторювати знаки (емблеми) інших військових частин та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, а також військових частин збройних сил іноземних держав;
  • використання Державного Герба України;
  • розміщення будь-яких написів, крім випадків що підпадають під пункт 2.7.;
  • використання посилань, візуальних натяків чи будь-якого іншого, що пов’язує із періодом СРСР;
  • використання портретних зображень особливо видатних державних, громадських діячів і воєначальників або словесне використання імені (особи, чиє ім’я надано підрозділу);
  • відображення місця дислокації військової частини написом з назвою міста, області і т.п.;
  • відображення наявних державних нагород.

Повний текст Інструкції:

Пряме посилання

 

Продовжити читання

Збройні сили України

Морські піхотинці ВМС ЗС України взяли участь у багатонаціональному навчанні в Румунії

Опубліковано

від

Від

Близько 30 морських піхотинців Військово-Морських Сил ЗС України взяли участь у багатонаціональному навчанні “Платинум Ігл – 2018-1”, яке проходило на полігоні Бабадаг у Румунії. Основне завданням навчання – проведення бойового злагодження десантно-штурмового взводу в складі багатонаціональної роти, вдосконалення навичок управління вогнем відділень та взводом, відпрацювання різних видів тактичного маневрування.

28167227_875671959302742_7229558383439924128_n
28055804_875671999302738_2256694592402829020_nМіжнародні навчання проходили в два етапи – стрільба в складі відділення з подальшим переходом у наступ і наступ взводу з ходу з бойовою стрільбою із залученням артилерії. За словами командира багатонаціогального батальйону підполковника Сiprian Balica, морські піхотинці ВМС ЗС України справилися з поставленим завданням на відмінно.

Окрім визначених елементів взаємодії, учасники навчання ознайомилися з різними видами стрілецької зброї ЗС США і Румунії, а також тактико-технічними процедурами НАТО щодо проведення занять з бойовою стрільбою, яку застосували під час відпрацювання дій на вогневій ділянці “відділення в наступі” та “взвод у наступі”.

28167679_875672015969403_2063006941237965543_nВажливість участі представників українських ВМС у багатонаціональному навчанні “Платинум Ігл – 2018-1” в рамках підготовки сил “Ротаційних сил Чорноморського регіону” визначається необхідністю підтримання і розвитку військового співробітництва зі збройними силами країн-членів та країн-партнерів НАТО, удосконалення професійних навиків та набуття необхідного рівня взаємосумісності, ознайомлення і відпрацювання тактико-технічних процедур за стандартами Північноатлантичного Альянсу.

Повідомляє Прес-центр Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України на сторінці у Facebook.

Продовжити читання

Збройні сили України

Отремонтированная техника ВСУ готова к выполнению новых боевых задач. ВИДЕО

Опубліковано

від

Від

Как рассказывают ремонтники, чаще всего выходят из строя образцы еще советского производства, ведь срок эксплуатации такой техники предельные и она быстро выходит из строя и требует постоянного ухода. Отремонтированные экземпляры возвращаются в распоряжение частей, выполняющих поставленные боевые задачи.

sprotyv.info

Продовжити читання

Зараз обговорюють