Зв'яжіться з нами

НАТО

ПРЕЗИДЕНТ ПА НАТО ПІДТРИМАЛА ВСТУП ДО АЛЬЯНСУ УКРАЇНИ ТА ГРУЗІЇ

Опубліковано

від

Президент Парламентської Асамблеї НАТО Раса Юкнявічене вважає, що Україна і Грузія мають стати повноправними членами Північноатлантичного Альянсу. Відповідну заяву екс-міністр оборони Литви зробила в ході виступу на сесії ПА НАТО в Галіфаксі 19 листопада.

Про це повідомляє агентство «Оборонно-промисловий кур’єр» з посиланням на голову української делегації в ПА НАТО Ірину Фриз.

«Сьогодні ми маємо чітко сформулювати, що Україна і Грузія повинні стати повноправними членами Євроатлантичного Співтовариства», — процитувала Фриз слова Юкнявічене на своїй сторінці в Facebook у понеділок, 19 листопада.

Голова ПА НАТО констатувала, що частина території України та Грузії, окупувала Російська Федерація. Але, попри це, і Київ, і Тбілісі дотримуються курсу на інтеграцію в європейські та євроатлантичні структури.

Фриз нагадала, що Юкнявічене стала першою жінкою-президентом ПА НАТО, і подякувала литовському політику за послідовну підтримку України на шляху реформ і євроатлантичної інтеграції.

181120 nato 1

Президент Парламентської Асамблеї НАТО Раса Юкнявічене під час виступу на сесії ПА НАТО в Галіфаксі 19 листопада Фото: Ірина Фриз

«Вона перша здійснила офіційний візит ПА НАТО на Схід нашої держави, незважаючи на заборону сек’юріті. Для нас честь працювати разом з унікальною жінкою», — підсумувала голова української делегації.

19 листопада новим президентом ПА НАТО обрано депутата британського Парламенту Маделін Мун, яка замінить на цій посаді Расу Юкнявічене.

Нагадаємо, в березні президент Петро Порошенко доручив розробити законопроект про внесення поправок у Конституцію, які б закріпили курс держави на вступ до ЄС і НАТО. Підготовка проекту закону завершилася в серпні. Після закінчення підготовки, Рада оприлюднила відповідний проект змін до Основного Закону.

До преамбули Конституції планується внести новелу про цивілізаційний вибір України. У трьох статтях будуть закріплені обов’язки Верховної Ради, Кабміну і президента підтримувати та реалізовувати курс інтеграції України до НАТО і ЄС. А з перехідних положень планують прибрати обґрунтування для розміщення Чорноморського флоту РФ у Криму.

В НАТО заявили, що підтримують право України дотримуватися євроатлантичного курсу. Разом з тим, за даними ЗМІ, в ЄС скептично оцінили конституційні ініціативи президента України.

Як повідомлялося, 17 січня РНБОУ схвалила проект закону «Про національну безпеку», який передбачає законодавче закріплення планів України на членство в НАТО та Євросоюзі.

Прийнятий у 2017 році закон №6470 про внесення змін у деякі законодавчі акти України (щодо зовнішньополітичного курсу України) також визначає членство України в НАТО як стратегічний зовнішньополітичний пріоритет держави.

 

defence-ua

Реклама
Коментарі

Зараз обговорюють