Зв'яжіться з нами

Новини Європи

Президент Грузії закликав зміцнити обороноздатність через російську військову загрозу

Опубліковано

від

Президент Грузії Георгій Маргвелашвілі заявив про необхідність зміцнення обороноздатності країни на тлі військової загрози з боку Росії.

Про це він сказав на конференції з оборони і безпеки в Батумі, передає Інтерфакс-Україна.

“Грузія обов’язково повинна зміцнити обороноздатність, і ми це робимо. Ми проводимо реформи, щоб досягти своєї стратегічної мети, стати сумісними зі стандартами НАТО”, – заявив Маргвелашвілі.

При цьому він додав, що військові провокації залишаються “одним з механізмів російської політики”.

У свою чергу прем’єр-міністр Грузії Георгій Квірікашвілі також зазначив, що агресивна політика Росії триває, і це виражається в таких процесах, як “поглинання окупованих територій”.

Нагадаємо, раніше уряд Грузії заявив, що підписана “угода про співробітництво” між Росією і окупованим нею Цхінвальським регіоном (Південною Осетією) є нічим іншим, як анексією грузинських територій.

nv.ua

Реклама
Коментарі

Новини Європи

Норвегія відправить додаткові війська до кордону з РФ через ймовірну загрозу нападу

Опубліковано

від

Від

Норвегія планує відправити додатковий військовий загін до арктичного кордону з Росією.

Окрім цього, планується також купівля додаткової техніки для максимально ефективного реагування на ймовірну загрозу, зокрема йдеться про більшу кількість танків та артилерії, пише УНН.

Бронетанкові загони мають розташуватися у віддаленому районі Порсангер, на півночі країни. План також передбачає певні зміни та нововведення, наприклад, збільшення строку служби окремих груп солдат на з 12 місяців – до 16.

За даними видання, в уряді Норвегії існує широкий консенсус щодо зміцнення оборонної спроможності країни на кордонах.

Ситуація у сфері безпеки стала складнішою і менш передбачуваною. Це впливає на те, як ми організовуємо нашу військову силу,
– сказала журналістам Міністр оборони Норвегії Іне Еріксен Сорейде.

http://24tv.ua/mizhnarodni_novini_tag1121?utm_source=seocopy

Продовжити читання

Новини Європи

Українсько-польська ракетна система Stokrotka – “мисливець” на дронів

Опубліковано

від

Від

В Україні на виставці “Зброя та Безпека” вперше показали систему залпового вогню ZRN-01 Stokrotka.

Як повідомила прес-служба ДК “Укроборонпром”, ця система є результатом співпраці з WB Group — одним із найбільших приватних об’єднань польського оборонно-промислового комплексу.

“ZRN-01 Stokrotka призначена для виявлення та ураження наземних цілей, від піхоти до захищених укриттів, а також для знищення повітряних цілей, в першу чергу – безпілотних літальних апаратів. Для цього система залпового вогню обладнана сучасною системою виявлення цілей, яка включає український радар, оптичні прилади та цифрову систему керування вогнем польського виробництва”, – йдеться в повідомленні.

Система виявлення цілей дозволяє виявляти навіть малі безпілотні апарати, в тому числі з композитних “прозорих” матеріалів, на відстані біля 10 км. А за знищення цілей відповідають українські некеровані ракети РС-80ПО від ДАХК “Артем”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”.

Після виявляння повітряної цілі система керування вогнем розраховує траєкторію її руху та направляє ракети у точку “зустрічі”. Завдяки великій надзвуковій швидкості РС-80 забезпечується мінімальний час польоту до цілі, а використання спеціальних електронних програмових детонаторів та бойової частини, гарантує її знищення. Тактико-технічні характеристики ракети дозволяють знищувати цілі на висоті до 4 км, що значно перевищує максимальну ефективну висоту польоту малих безпілотників. Окрім того, можливості системи дозволяють знищувати наліт “зграї” дронів, завдяки високій скорострільності системи.

Загалом, система ZRN-01 Stokrotka забезпечує рішучі переваги, в першу чергу – економії у порівнянні з існуючими зараз традиційними засобами ППО.

“При знищенні безпілотника гарматним вогнем витрачаються не тільки боєприпаси, зі швидкістю від 1000 до 4000 або навіть 5000 за хвилину, але і ресурс ствола, який може становити біля 6-10 тисяч пострілів. Вартість боєприпасів, стволу та інших механізмів зброї, не говорячи вже про керовані зенітні ракети, може у сотні разів перевищити вартість малого сучасного дрону. У свою чергу, некеровані ракети відрізняються невеликою вартістю при, як мінімум, аналогічній ефективності проти цілей такого типу, за умови використання спеціальної бойової частини”, – пояснили в прес-службі “Укроборонпрому”.

Крім того, використання навіть сучасних засобів радіоелектронної боротьби та протидії, які придушують канали керування безпілотниками та системи супутникової навігації, не дають 100% гарантії захисту від дронів, які можуть виконувати запрограмований політ або використовувати спеціальні високозахищені системи зв‘язку.

ZRN-01 Stokrotka також може застосовуватись для знищення наземних цілей на відстані до 7 км. Враховуючи різноманітні види бойових частин ракети РС-80 можливо ефективне знищення будь-яких цілей, від відкритих позицій піхоти та легкоброньованої техніки, до укриттів та захищених об‘єктів.

ZRN-01 Stokrotka зараз змонтована на шасі великої прохідності STAR 265M2 в 6×6, яке забезпечує мобільність системи. При цьому ZRN-01 Stokrotka може бути встановлена на будь-яку платформу, від інших колісних або гусеничних шасі до кораблів.

Нагадаємо, що міжнародна спеціалізована виставка “Зброя та Безпека-2017” проходить 10-13 жовтня у Міжнародному Виставковому Центрі, який знаходиться на Броварському проспекті, 15.

ukrinform

Продовжити читання

Новини Європи

Крим – це не кінець амбіцій Росії, вона хоче контролювати все Чорне море – адмірал США

Опубліковано

від

Від

За прогнозами екс-головнокомандувача об’єднаних збройних сил НАТО в Європі Джеймса Ставрідіса, Росія матиме надзвичайний військово-морський вплив у всьому чорноморському регіоні, що стане викликом для Альянсу.

Анексований Крим – ще не кінець чорноморських амбіцій Росії. Про це пише у статті для Bloomberg колишній головнокомандувач об’єднаних збройних сил НАТО в Європі адмірал США у відставці Джеймс Ставрідіс.

“Із погляду геополітики, північне узбережжя Туреччини, надзвичайно важливі протоки, що розділяють Егейське і Чорне моря, а також берегові лінії кількох інших союзників НАТО, – усі перебувають під тиском російської військово-морської діяльності, велику частину якої ведуть із Севастополя”, – зазначив він.

За словами Ставрідіса, щойно РФ посилить контроль над базами на сирійському узбережжі, вона матиме надзвичайний військово-морський вплив у всьому регіоні, що стане викликом для НАТО.

“Існують значні економічні спонукання для Росії кидати виклики НАТО і партнерам Альянсу. Росія відчайдушно хоче мати можливість контролювати Чорне море в економічному плані в мирний час, залишаючись водночас готовою до панування над регіоном у разі конфлікту із Заходом”, – уважає адмірал.

Він закликав НАТО розширити свою програму відвідування портів як у Румунії, Туреччині, Болгарії, так і в Грузії і неокупованій частині України, проводити в регіоні більше навчань та тренувальних місій.

Окрім того, на думку Ставрідіса, НАТО слід розробити програму дій щодо надзвичайних ситуацій для морських операцій у Чорному морі.

Він додав, що США повинні частіше відвідувати Чорне море і тісніше співпрацювати з Туреччиною, також вони можуть заохочувати західні підприємства інвестувати в Болгарію, Грузію, Румунію, Туреччину та Україну.

Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.

gordonua.com

Продовжити читання

Зараз обговорюють