Зв'яжіться з нами

Новини України

«Олександр Охрименко»: суд зняв арешт з майбутнього судна ВМС

Опубліковано

від

Солом’янський райсуд Києва зняв арешт з аварійно-рятувального судна “Олександр Охріменко”, що зараз перебуває у порту Южний Одеської області та мають передати до Військово-морських Сил ЗС України.

Про це повідомляє Думская

За даними видання вже через декілька діб буде створена спеціальна комісія з представників Адміністрації морських портів України (власник судна) та ВМС ЗС України, яким передадуть “Охріменко”.

Завдання комісії – оформлення всіх необхідних документів та передача очікується вже наступного місяця – у січні 2019 року

Аварійно-рятувальне судно Олександр Охріменко Фото: Думская

Нагадаємо, що до цього моменту судно знаходилось під арештом через проведений у 2016 році тендеру.

Побудоване на сінгапурській судноверфі Keppel Fels для СРСР. Спущений на воду був у 1987 році як «Светломор-4».

Наприкінці 1992 року його зарахували до складу експедиційного загону аварійно-рятувальних і підводно-технічних робіт Чорноморського морського пароплавства, а в 2012 році воно отримало нове ім’я «Олександр Охрименко» і перейшло до складу Морської аварійно-рятувальної служби (МАРС). Пізніше буксир передали в розпорядження Адміністрації морських портів України.

Короткі технічні характеристики судна:

Водотоннажність: 2260 тонн

Довжина: 61 метр

Ширина: 14 метрів

Осадка: до 4 метрів

Двигуни: два дизельні по 1300 кВт

Екіпаж: 26 осіб

Автономність: 30 діб при дальності ходу у 5800 миль

Нагадаємо, що раніше в інтерв’ю для BBC Україна Командувач ВМС ЗС України Ігор Воронченко анонсував отримання спеціального судна від порту “Южний”:

Щодо суден забезпечення – ще маємо отримати багатофункціональне пошуково-рятувальне судно з порту Южне. Дуже вдалий варіант. Воно замінить чотири судна забезпечення, які відслужили свій термін.

mil.in.ua

Зараз обговорюють