Зв'яжіться з нами

Новини України

НОВІ УКРАЇНСЬКІ РАКЕТНІ ДВИГУНИ НЕВДОВЗІ МОЖУТЬ ЗАМІНИТИ НА АМЕРИКАНСЬКИХ РАКЕТАХ СТАРІ РОСІЙСЬКІ АНАЛОГИ

Опубліковано

від

Новий український ракетний двигун РД-815 може замінити російські РД-180, що використовуються в американських ракетах Atlas V.

Про це, під час прес-конференції у вівторок, 11 червня ц.р., у Дніпрі, оцінюючи на прохання журналістів поточний стан розпочатого в України в новій геополітичній ситуації, діалогу з США про перегляд наповнення двостороннього партнерства в космічній галузі, розповів генеральний директор КБП «Південне» ім. Янгеля Олександр Дегтярев, повідомляє Defense Express з посиланням на Інтерфакс-Україна.

За його словами, загострення відносин між США і РФ спричинило політичну «неприйнятність російської присутності в американському космосі». Насамперед ідеться про російські двигуни РД-180, уточнив він, зазначивши: ця ситуація відкриває додаткові можливості для розвитку співпраці між Україною та США в галузі ракетного двигунобудування.

«Ми маємо і амбіції, і досвід, щоб замінити РД-180 на РД-815» (новий український маршовий двигун тягою 250 тонн – прим ДЕ), – сказав він.

«Не виключаю, що РД-815 буде затребуваний», – сказав Дегтярев, уточнивши: «Коли вигідно, ніхто не відмовляє … У нас з’явилися додаткові можливості, і їх треба використовувати».

За словами гендиректора КБП, крім маршового РД-815, великий інтерес потенційних замовників викликає також новий український маршовий РД-870 тягою до 100 тонн.

«У наших планах  створити в США виробництво двигунів української розробки», – сказав Дегтярев, додавши: «Ми бачимо в цьому перспективи, тому що це дає багато політичних привілеїв і багато можливостей».

190613 Pivdene 1

Ракета Atlas V

Нагадаємо, вже не перший рік США шукають способи відмовитися від ракетних систем «виробництва не союзних держав», в тому числі російських РД-180. Так, ще у 2015 році зі своїм новим РД-815 КБ «Південне» взяло участь в оголошеному ВПС США тендері на розробку двигунів замість російських РД-180, якими оснащуються РН Atlas-5 американської United Launch Allianсе (ULA). У зв’язку з упровадженими у 2014 році Конгресом США обмеженнями на ВТС з РФ, унаслідок анексії Криму, США планують повністю відмовитися від російських РД-180. Постачання РД-181, якими оснащуються нові РН Antares для МКС, обмежені цивільною сферою.

Також відомо, що на початку цього року в США був оголошений тендер на заміну російських ракетних двигунів. А у квітні ц.р. глава космічного командування ВПС США Джон Реймонд, в ході слухань в комітеті у справах Збройних сил Сполучених Штатів палати представників, заявив про плани Вашингтона відмовитися від російських ракетних двигунів РД-180 до 2022 року.

defence-ua

Реклама
Коментарі
Реклама

Зараз обговорюють