Зв'яжіться з нами

Збройні сили України

Нові протигази ЗВП-01У допущені до експлуатації у Збройних Силах України

Опубліковано

від

Міністерством оборони України, зважаючи на останні події в світі та нагальну потребу Збройних Сил України в сучасних протигазах, було сплановано та успішно проведено польові та лабораторні випробовування загального військового протигазу ЗВП-01У.

За результатами випробовувань Міністр оборони своїм наказом допустив загальний військовий протигаз ЗВП-01У до експлуатації у військах, а сам протигаз повністю відповідає вимогам стандартів EN 136 (ClassIII) NATO Triptych.

Допуск до експлуатації зразка військової техніки на особливий період здійснюється згідно Порядку постачання озброєння, військової і спеціальної техніки під час особливого періоду, введення надзвичайного стану та у період проведення антитерористичної операції, затв. ПКМУ від 25.02.2015 №345.

Днями Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного першою отримала ЗВП-01У від офіційного представника компанії Gumàrni Zubŕĺ (Чеська Республіка) в Україні — ПП «НВПП Спаринг-Віст Центр», для впровадження у навчальний процес.

«Мені дуже приємно передати цей протигаз саме до Національної академії, адже це справжня кузня фахівців нового українського війська, передовий вищий військовий навчальний заклад України» — зазначив директор-генеральний конструктор Юрій Сторонський, керівник однієї із провідних фірм України щодо радіаційного, хімічного, біологічного захисту співпартнер передових підприємств країн НАТО в даній галузі.

За словами старшого викладача кафедри тактики підрозділів бойового (оперативного) забезпечення підполковника Костянтина Хомяка наявність цього зразка в Національній академії дозволить на більш високому рівні готувати майбутніх офіцерів, адже курсанти мають змогу вивчати поряд із наявними засобами захисту в ході вивчення навчальної дисципліни «Радіаційний, хімічний, біологічний захист підрозділів (у тому числі екологія)» сучасні та перспективні зразки.

ukrmilitary

Реклама
Коментарі

АТО

Статус УБД в Україні знецінився, просто перетворився на бутафорію

Опубліковано

від

Від

Посвідчення учасника бойових дій носять в кишені вже більше 300 тисяч українців. Це число стрімко зростає й надалі. Для порівняння і розуміння масштабів достатньо лише зазначити, що Сухопутні війська Російської Федерації сьогодні за офіційною інформацією не нараховують у своїх лавах стільки солдатів.

Більше 300 тисяч українців за юридичними визначеннями повоювали на війні і називаються тепер “учасниками бойових дій”. Насправді ж всі вже давно і прекрасно розуміють, що із 300 тисяч власників посвідчення і пільг у найкращому випадку хоча б бачила якусь війна половина. Інші ж несли якусь поліцейську службу в глибоких тилах, або й взагалі оформлювали собі чисто формальне відрядження у зону АТО на паперову роботу.

Станом на четвертий рік війни статус УБД в Україні давно вже не просто втратив значну практичну цінність. Адже за великим рахунком якихось занадто значущих практичних вигід в ньому ніколи і не було. Прописані в законодавстві пільги, коли й нормально виконувались, то в кращому випадку лише трошки полегшували ветеранам життя. При тому із плином часу більшості із заявлених пільг для пересічного учасника бойових дій, що не має понять про якийсь громадський тиск на чиновників, чи журналістське висвітлення проблем, стає все важче і важче добитись.

Разом із тим статус УБД поступово позбувся і будь-якого морального значення. Чим більше видається посвідчень, тим більше вони знецінюються. Тим більше і краще це розуміють ті власники посвідчень, що дійсно приймали участь у бойових діях по-справжньому. Все більше і більше те ж саме розуміє і звичайний цивільний українець.

Статус втрачає ту цінність, за яку ним варто було пишатись. Втрачає, власне, сам “статус” в суспільстві і впевнено та безповоротно остаточно перетворюється на бутафорію. Отже, втрачає тепер взагалі будь-який сенс. Стає механізмом, інструментом для побудови чергових корупційних схем. Тим, за допомогою чого менти і чиновники уникають покарань за минулі злочині, маскуються від люстрації, звільнення, відновлюються на службі, або ж досягають чергового підвищення.
Автор: Володимир Шередега

24tv.ua

Продовжити читання

Збройні сили України

«Непохитна стійскість-2017»: частини ВДВ здійснили майже 200 кілометрові рейди тилами умовного противника

Опубліковано

від

Від

В рамках стратегічних командно-штабних навчань із залученням військ (сил) «Непохитна стійскість-2017» частини Високомобільних десантних військ Збройних Сил України здійснили майже двохсоткілометрові рейди тилами умовного противника.

До рейдових дій залучалася штатна бойова та військова техніка підрозділів частин ВДВ. А прикриття рейдових загонів з повітря здійснювалося за підтримки бойових та багатоцільових вертольотів армійської авіації Сухопутних військ Мі-24 та Мі-8.

Значну роль в успішності рейдових дій відіграли воїни розвідувальних підрозділів частин ВДВ. Саме розвідники проводили розвідку маршрутів висування з метою забезпечення командирів бригад розвідувальною інформацією про стан і склад сил противника, виявлення бар’єрних ділянок, завалів, перешкод та шляхи їх обходу.

До речі, під час рейду інженерними підрозділами частин ВДВ були наведенні чотири тяжкі механізовані мости ТММ-3М через водні та природні перешкоди. При тому, інженери-десантники діяли по бойовому: чітко, швидко та злагоджено, виставивши пости та секрети на місцях переправи.

Як відзначив командувач ВДВ ЗС України генерал-лейтенант Михайло Забродський, основне завдання під час рейдових дій полягало у знищенні важливих об’єктів в тилу противника, порушення системи управління та тилового постачання противника, заняття ключових висот тощо.

Проїжджаючи українськими населеними пунктами місцеві мешканці привітно зустрічали воїнів-десантників, скандуючи різні патріотичні гасла: «Слава Україні», «Герої» та інші.

Здійснивши майже двохсоткілометрові рейди, десантники закріпилися на визначених рубежах. В короткі терміни було підготовлено бойові позиції, добре замасковано техніку, виставлено спостережні пости та секрети.

mil.gov.ua

Продовжити читання

Збройні сили України

Петро Цигикал повідомив про плани створення Лисичанського прикордонного загону

Опубліковано

від

Від

Під час робочої поїздки в район проведення антитерористичної операції Голова Держприкордонслужби анонсував створення Лисичанського прикордонного загону.

Раніше, також було анонсовано розгортання нового регіонального управління на базі окремого військового відділу «Краматорськ». На сьогодні в складі Державної прикордонної служби п’ять регіональних управлінь: Західне, Південне, Північне, Східне та Азово-Чорноморське.

На Донбасі наразі діють Донецький, Краматорський та Луганський прикордонний загони, а також Маріупольський загін морської охорони. Новий прикордонний загін планується розмістити у Лисичанську. Створення нової частини дозволить підвищити ефективність виконання завдань з охорони кордону та контролю на лінії розмежування в зоні АТО, за рахунок їх перерозподілу.

У ході робочої поїздки Голова Державної прикордонної служби Петро Цигикал також відвідав Луганський прикордонний загін, управління якого базується у Старобільську.

Нагадаємо, що Луганський прикордонний загін був однією з перших військових частин атакованих російсько-терористичними формуваннями. Так, в ніч з 01 на 02 червня 2014 року, почалася перша атака на розташування загону, в ході якої було поранено 8 військовослужбовців,

Прикордонники запросили підтримку. Але направлений винищувач Су-27 зброю не застосував – бойовики засіли у житлових будинках. Протистояння тривало 2-4 червня, вівся вогонь з гранатометів, були застосовані великокаліберні кулемети.

Результатом протистояння стало взяття під контроль будівлі застави проросійськими терористами та передислокація загону разом з відділом прикордонної служби «Станично-Луганське».

До відповідальності прикордонного загону належить ділянка кордону з РФ та значна частина лінії розмежування. Голова відомства нагадав, що служба на лінії зіткнення є відповідальною і важливою, а прикордонники Луганського загону не раз підтверджували свою відданість присязі.

Під час візиту Петро Цигикал вручив 11 відомчих та державних відзнак військовослужбовцям Луганського прикордонного загону серед яких – 5 медалей «За участь в антитерористичній операції».

 

ukrmilitary

Продовжити читання

Зараз обговорюють