Зв'яжіться з нами

Збройні сили України

Нові протигази ЗВП-01У допущені до експлуатації у Збройних Силах України

Опубліковано

від

Міністерством оборони України, зважаючи на останні події в світі та нагальну потребу Збройних Сил України в сучасних протигазах, було сплановано та успішно проведено польові та лабораторні випробовування загального військового протигазу ЗВП-01У.

За результатами випробовувань Міністр оборони своїм наказом допустив загальний військовий протигаз ЗВП-01У до експлуатації у військах, а сам протигаз повністю відповідає вимогам стандартів EN 136 (ClassIII) NATO Triptych.

Допуск до експлуатації зразка військової техніки на особливий період здійснюється згідно Порядку постачання озброєння, військової і спеціальної техніки під час особливого періоду, введення надзвичайного стану та у період проведення антитерористичної операції, затв. ПКМУ від 25.02.2015 №345.

Днями Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного першою отримала ЗВП-01У від офіційного представника компанії Gumàrni Zubŕĺ (Чеська Республіка) в Україні — ПП «НВПП Спаринг-Віст Центр», для впровадження у навчальний процес.

«Мені дуже приємно передати цей протигаз саме до Національної академії, адже це справжня кузня фахівців нового українського війська, передовий вищий військовий навчальний заклад України» — зазначив директор-генеральний конструктор Юрій Сторонський, керівник однієї із провідних фірм України щодо радіаційного, хімічного, біологічного захисту співпартнер передових підприємств країн НАТО в даній галузі.

За словами старшого викладача кафедри тактики підрозділів бойового (оперативного) забезпечення підполковника Костянтина Хомяка наявність цього зразка в Національній академії дозволить на більш високому рівні готувати майбутніх офіцерів, адже курсанти мають змогу вивчати поряд із наявними засобами захисту в ході вивчення навчальної дисципліни «Радіаційний, хімічний, біологічний захист підрозділів (у тому числі екологія)» сучасні та перспективні зразки.

ukrmilitary

Реклама
Коментарі

Збройні сили України

Затверджено емблему, девіз і прапор Десантно-штурмових військ ЗС України

Опубліковано

від

Від

Президент України своїм Указом від 21 листопада 2017 року № 379/2017 встановив емблему і прапор Десантно-штурмових військ Збройних Сил України та штандарт командувача.

Нагадаємо, що сьогодні у Києві пройшла урочиста церемонія перейменування Високомобільних десантних військ у Десантно-штурмові війська Збройних Сил України.

Ukrainian Military Pages

Так, згідно документу, емблемою Десантно-штурмових військ ЗС України є зображення парашута срібного кольору з розкритим куполом та осями, в центрі якого – меч з хвилястим лезом жовто-гарячого кольору вістрям донизу та рукояткою золотого кольору. Верхня частина зображення накладена на два розгорнутих крила золотого кольору, а нижня частина – на стрічку сіро-сталевого кольору з написом чорними літерами девізу “ЗАВЖДИ ПЕРШІ”.

Ukrainian Military Pages

Прапором Десантно-штурмових військ Збройних Сил України є прямокутне полотнище темно-бордового кольору зі співвідношенням сторін 2:3.

На лицьовій стороні полотнища в центрі вміщено зображення емблеми Десантно-штурмових військ Збройних Сил України. Висота емблеми становить 4/5 висоти полотнища. На зворотній стороні в центрі вміщено зображення Архистратига Михаїла в бойових обладунках. Висота зображення становить 4/5 висоти полотнища. Вільні краї полотнища прикрашено золотою бахромою.

Древко прапора світло-коричневого кольору. Верхівка древка стрілоподібна з жовтого металу. У центрі – емблема Десантно-штурмових військ Збройних Сил України.

Ukrainian Military Pages

Штандартом командувача Десантно-штурмових військ Збройних Сил України є полотнище темно-бордового кольору розміром 90 х 90 см, закріплене на дерев’яному древку чорного кольору висотою 250 см.

У центрі полотнища розміщено зображення емблеми Десантно-штурмових військ Збройних Сил України. Висота емблеми становить 2/3 ширини полотнища. По периметру полотнища – лиштва золотистого кольору у вигляді орнаменту з дубового та калинового листя. Краї полотнища, крім верхнього, прикрашено бахромою золотистого кольору. Сторони полотнища ідентичні.

Ukrainian Military Pages

Верхівка древка стріловидна з жовтого металу, у центрі якої вміщено емблему Десантно-штурмових військ Збройних Сил України.

Полотнище прикріплюється до основи верхівки древка за допомогою шнура, з’єднаного з дерев’яним стрижнем, вміщеним у верхньому краї полотнища. Підток древка жовтого металу у вигляді зрізаного конуса.

 

ukrmilitary

Продовжити читання

Збройні сили України

Зміни у виплатах сім’ям загиблих і поранених військових: на яку допомогу розраховувати

Опубліковано

від

Від

З 15 листопада Кабінет міністрів збільшив одноразову грошову допомогу військовослужбовцям та їхнім родинам, виплачуваної державою в разі поранення, отримання професійного захворювання, каліцтва чи загибелі під час виконання службових обов’язків чи проходження служби. Із 1 грудня розміри виплат зростуть повторно – у зв’язку з плановим збільшенням розміру прожиткового мінімуму.

Так, у випадку смерті військовослужбовця під час виконання службових обов’язків його родина, яка до 15 листопада 2017 року могла отримати одноразову грошову допомогу в розмірі 500 прожиткових мінімумів (тобто 842 тис. грн), тепер отримає компенсацію в розмірі 750 прожиткових мінімумів (себто 1,263 млн грн), а з 1 грудня цього року, коли прожитковий мінімум офіційно зросте – 1,321 млн грн.

Якщо військовослужбовець загинув не під час виконання своїх безпосередніх обов’язків, але під час проходження служби (в результаті хвороби чи нещасного випадку), його рідні наразі можуть розраховувати на разову компенсацію в розмірі 842 тис. грн (на відміну від пеоереднього пункту, розмір виплат не змінився), а з 1 грудня – 881 тис. грн.

Інвалідність I групи, отримана під час служби, є підставою для виплати військовослужбовцю разової допомоги в розмірі 673,6 тис грн (до 15 листопада вона становила 421 тис. грн), а починаючи з останнього місяця року – 704,8 тис. грн.

Інвалідам II групи держава зараз готова разово виплатити 505,2 тис. грн (до 15 листопада йшлося про суму в 336,8 тис. грн), а в грудня цього року – 528,6 тис. грн. Щодо військових, які на службі стали інвалідами III групи, їм держава зобов’язана одноразово виплатити 421 тис. грн (до 15 листопада це були 252,6 тис. грн), з наступного місяця у зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму йтиметься вже про 440,5 тис. грн.

Продовжити читання

Збройні сили України

Вперше 21 листопада в Україні відзначається День десантника

Опубліковано

від

Від

21 листопада вперше українські десантники відзначають своє професійне свято. Крім того, воїни змінили не лише дату святкувань, а й колір беретів і емблему.

Про це написав український президент Петро Порошенко на своїй сторінці у Facebook.

Відсьогодні моїм рішенням кольором українського десанту стає темно-бордовий. Це колір крові, вашої крові, пролитої в боях за Україну. Бордові берети для ідентифікації своїх десантників використовують 59 країн світу, 19 з яких – члени НАТО. Таким чином ми впроваджуємо ще один стандарт Альянсу. На береті також змінено знак. Відтепер це купол парашута як символ десантних підрозділів у всьому світі, крила Архистратига Михаїла і вогняний меч, яким він уражає ворогів роду людського,
– наголосив очільник України.

За його словами, також запроваджено і нову назву – Десантно-штурмові війська Збройних Сил України, яка прийшла на зміну радянсько-російській абревіатурі ВДВ (Воздушно-десантные войска – “24”).

Крім того, президент привітав воїнів-десантників з їхнім професійним святом.

“Слава воїнам-десантникам! Слава Україні!” – додав Порошенко.

24tv.ua

Продовжити читання

Зараз обговорюють