Зв'яжіться з нами

Військово-морські сили

Нові артилерійські бронекатери отримають імена «Вишгород» та «Нікополь»

Опубліковано

від

Два нових бронекатера проекту 58155 типу «Гюрза-М», які прибули в суботу на Західну військово-морську базу в Одесі, за традицією отримають імена малих міст – районних центрів України.

Про це повідомляє «Думская» із посиланням на джерела у Міністерстві оборони України.

Так, малий броньований артилерійський катер (МБАК) із бортовим номером U176 буде називатися «Вишгородом» на честь стародавнього міста в Київській області, а U179 – «Нікополем» (районний центр в Дніпропетровській області).

ukrmilitary

Реклама
Коментарі

Військово-морські сили

Крымские “морские котики” провели учения в Одессе. ВИДЕО

Опубліковано

від

Від

Отряд по борьбе с подводными диверсионными силами и средствами (ПДСС) провел тренировку в акватории Одесского порта, сообщает “Крым.Реалии”.

«Морские котики» продемонстрировали опыт по выявлению подводного взрывного устройства с последующим его обезвреживанием, а также штурмовые действия по освобождению заложника, который находился на борту судна.

«Плацдармом» для тренировки спецназовцев стали санитарный катер «Сокаль» и учебно-тренировочный центр «Лесозаводск».

Отряд по борьбе с ПДСС входит в структуру Военно-морских сил Украины. В 2014 году из-за аннексии Крыма Россией он передислоцировался в Одессу. Костяк команды составили семь спецназовцев отряда, которые прибыли из Севастополя. Впоследствии к ним присоединились бойцы с опытом участия в АТО. Основной задачей элитного, единственного в Украине отряда военного антитеррора, является охрана гидротехнических и военно-морских объектов, противодействие диверсиям, терроризму и пиратству.

sprotyv.info

Продовжити читання

Військово-морські сили

Яка бойова міць бронекатерів «Гюрза-М»

Опубліковано

від

Від

Вони призначені для патрулювання прибережної морської зони, боротьби з малорозмірними суднами противника, захисту берегових стаціонарних і плавучих гідротехнічних об’єктів та споруд, сприяння десантним і прикордонним групам, забезпечення безпеки мореплавання

Минулого року Військово-Морські Сили ЗС України поповнили чотири малі броньовані артилерійські катери (МБАК) «Гюрза-М».

Після завершення випробувань та включення до бойового складу їх буде вже шість одиниць, що суттєво підвищить бойову спроможність цього виду національного війська. Ці катери призначені для патрулювання прибережної морської зони, охорони водних рубежів, боротьби з малорозмірними суднами противника, захисту берегових стаціонарних і плавучих гідротехнічних об’єктів та споруд, сприяння десантним і прикордонним групам, забезпечення безпеки мореплавання.

Озброєння катерів становлять два дистанційно керовані бойові модулі «Катран-М». Кожен з них містить 30-мм автоматичну гармату ЗТМ-1, 30-мм автоматичний гранатомет КБА-117 та 7,62-мм кулемет КТ, а також два ПТРК «Бар’єр» з ракетами Р-2,

готовими до пуску. Катер оснащений оптико-електронною системою керування вогнем, а також має комплект переносного ЗРК. Крім того, він обладнаний РЛС «Дельта-М», оптико-електронною системою управління вогнем артилерії малого і середнього калібру ОЕлС Sarmat, датчиками виявлення лазерного випромінювання.

30-мм автоматична гармата ЗТМ-1

Призначена для боротьби з легко-броньованими цілями на відстані до 2000 м, установками ПТРК, неброньованими засобами та живою силою противника — до 4000 м, а також з низьколітними повітряними цілями, відстань до яких не перевищує 2000 м. Стрільбу з гармати можна вести як одиночними пострілами, так і чергами. Тип управління стрільбою: механічний та дистанційний — від електроспуску. Боєзапас — до 500 снарядів.

30-мм автоматичний гранатомет КБА-117

Призначений для ураження живої сили і вогневих засобів супротивника, що перебувають у відкритих окопах (траншеях) і за природними складками місцевості. Для стрільби з гранатомета застосовується постріл з осколочною гранатою ВОГ-17, ВОГ-17М. Стрільба з гранатомета здійснюється по настильній або навісній траєкторії, одиночним або автоматичним вогнем.

ПТРК «Бар’єр»

У ньому застосована напівавтоматична лазерна система наведення, за допомогою якої оператор через оптичний приціл спостерігає не лише за ціллю, а й за самою ракетою. Виявлення цілі і наведення на неї відбувається через оптичні та інфрачервоні приціли, що дозволяє вести вогонь в складних погодних умовах.

Радіолокаційна станція «Дельта-М»

Цей вітчизняний радар являє собою мобільну двокоординатну радіолокаційну станцію кругового огляду, що призначена для спостереження за повітряною та наземною обстановкою в зоні розташування особливо важливих об’єктів, а також для контролю економічних і митних зон з метою запобігання контрабандним і терористичним діям.

До речі, 2010 року ця РЛС пройшла випробування в інтересах ВМС України в складі стаціонарного берегового поста і була прийнята на озброєння на початку 2011-го. Проте постачалася виключно іноземним замовникам. А відтепер артилерійські катери «Гюрза-М» стали першими і поки що єдиними кораблями у складі ВМС України, оснащеними РЛС «Дельта-М».

Завдяки цьому багатофункціональному радару є можливість здійснювати автоматичне виявлення і супровід літаків, вертольотів, дельтапланів, наземних і надводних цілей, реєстрацію відібраних траєкторій цілей і передачу даних щодо них поліцейським, прикордонним та іншим службам, а також формувати сигнал тривоги.

«Дельта-М» має твердотільний передавач, який забезпечує формування/прийом зондуючих сигналів зі складною модуляцією. Радар забезпечує також цифрову обробку сигналів та траєкторної інформації. Він з високою ефективністю виявляє рухомі цілі на тлі інтенсивних пасивних перешкод. При цьому здійснює автоматичне вимірювання координат і формування трас рухомих цілей. Крім того, «Дельта-М» може виявляти сплески та вибухи снарядів на будь-якій поверхні.

Визначена радіолокаційна обстановка відображається на рідкокристалічному дисплеї, розташованому на пункті управління. Керування режимами роботи радара автоматизовано здійснюється панельним комп’ютером. Застосування сучасних алгоритмів виявлення дозволяє виключити хибні позначки цілей незалежно від наявної перешкодової обстановки.

«Дельта-М» забезпечує виявлення надводних цілей на відстані радіогоризонту, а повітряних за 30–35 км (при цьому індикатор відображення обстановки розрахований на 96 км). Відображення відеосигналів та даних про траси цілей здійснюється в реальному масштабі часу. Точність визначення місцеположення об’єктів становить 15–20 метрів.

До речі, ця РЛС може інтегруватися з різними радарами, лініями зв’язку, системами управління та контролю, системами РЕБ і навігаційними системами. «Дельта-М» можна розгортати не лише на кораблях, а й на будівлях, вишках або на транспортних засобах (автомобілях, БТР, БМП тощо), які при роботі розташовуються на пагорбах для забезпечення необхідних умов огляду. В такому варіанті станція може комплектуватися додатковим виносним пультом, який розміщується на відстані до 250 м.

ОЕлС Sarmat

Призначена для спостереження за надводною та береговою обстановкою, управління стрільбою артилерії малого і середнього калібру (23…76 мм) по повітряних, надводних і берегових цілях. Система забезпечує отримання цілевказання загальнокорабельної РЛС або за заданими даними; ручне захоплення і автоматичне супроводження цілей за кутовими координатами і дальністю; вимірювання кутових координат і дальності до супроводжуваної цілі; визначення параметрів руху цілі; автоматизований контроль роботи та контроль загальної працездатності системи з індикацією інформації про несправні пристрої на екрані відеомонітора.

Сергій ВОРОНКОВ “Народна Армія”

na.mil.gov.ua

Продовжити читання

Військово-морські сили

В України сформують Корпус морської піхоти

Опубліковано

від

Від

У 2018 році у складі Військово-морських сил України планують сформувати «Корпус морської піхоти», який об’єднає всі частини морпіхів та берегових артилеристів під єдиним органом управління – повідомляє Мілітарний портал з посиланням на власні джерела у Генеральному штабі. Організаційно-штатні зміни проводяться в рамках оптимізації органів управління військами та приведенням структури ВМС України як до відповідності стандартам НАТО так і тим викликам які стоять перед флотом на сьогодні.

Управління Корпусу буде розміщене у місті Миколаїв. На сьогодні у складі військ берегової та територіальної оборони ВМС (право приємником яких стане Корпус) є:

36 окрема Бригада МП (м. Миколаїв) у складі якої 1-й Феодосійський, 501-й та 503-й окремі батальйони, що базуються у Миколаєві, Бердянську та Маріуполі відповідно;
137 окремий Батальйонам МП (смт Дачне, Одеська обл);
406 окрема Артилерійська бригада (м. Миколаїв) з окремими дивізіонами у Очакові, смт Дачне, Білгород-Дністровську;
32 окремий Реактивний артилерійський полк (с. Алтестове, Одеської обл).

які і увійдуть до новоствореного з’єднання. Також, можливе розгортання нових підрозділів бойового та тилового забезпечення.

Серед ймовірних командирів озвучується прізвище полковника Сергій Тартаковського, що на сьогодні займає посаду начальника відділу морської піхоти Командування ВМС.

mil.in.ua

Продовжити читання

Зараз обговорюють