Зв'яжіться з нами

Збройні сили України

«Непохитна стійскість-2017»: частини ВДВ здійснили майже 200 кілометрові рейди тилами умовного противника

Опубліковано

від

В рамках стратегічних командно-штабних навчань із залученням військ (сил) «Непохитна стійскість-2017» частини Високомобільних десантних військ Збройних Сил України здійснили майже двохсоткілометрові рейди тилами умовного противника.

До рейдових дій залучалася штатна бойова та військова техніка підрозділів частин ВДВ. А прикриття рейдових загонів з повітря здійснювалося за підтримки бойових та багатоцільових вертольотів армійської авіації Сухопутних військ Мі-24 та Мі-8.

Значну роль в успішності рейдових дій відіграли воїни розвідувальних підрозділів частин ВДВ. Саме розвідники проводили розвідку маршрутів висування з метою забезпечення командирів бригад розвідувальною інформацією про стан і склад сил противника, виявлення бар’єрних ділянок, завалів, перешкод та шляхи їх обходу.

До речі, під час рейду інженерними підрозділами частин ВДВ були наведенні чотири тяжкі механізовані мости ТММ-3М через водні та природні перешкоди. При тому, інженери-десантники діяли по бойовому: чітко, швидко та злагоджено, виставивши пости та секрети на місцях переправи.

Як відзначив командувач ВДВ ЗС України генерал-лейтенант Михайло Забродський, основне завдання під час рейдових дій полягало у знищенні важливих об’єктів в тилу противника, порушення системи управління та тилового постачання противника, заняття ключових висот тощо.

Проїжджаючи українськими населеними пунктами місцеві мешканці привітно зустрічали воїнів-десантників, скандуючи різні патріотичні гасла: «Слава Україні», «Герої» та інші.

Здійснивши майже двохсоткілометрові рейди, десантники закріпилися на визначених рубежах. В короткі терміни було підготовлено бойові позиції, добре замасковано техніку, виставлено спостережні пости та секрети.

mil.gov.ua

Реклама
Коментарі

Збройні сили України

Прокуратура знайшла порушення ще на двох артскладах Міноборони

Опубліковано

від

Від

Військовою прокуратурою Центрального регіону України зафіксовано порушення в зберіганні боєприпасів на двох складах Міноборони в населених пунктах Дубіївка та Розсішки Черкаської області.

Про це повідомляє прес-служба військової прокуратури Центрального регіону України.

«На виконання доручення військової прокуратури Центрального регіону України, в рамках досудового розслідування кримінального провадження за фактом здійснення диверсії на території 48 Арсеналу у м. Калинівці Вінницької області, військовою прокуратурою Черкаського гарнізону проведено вивчення стану дотримання законності при зберіганні боєприпасів, облаштуванні (утриманні) відповідних споруд і сховищ у місцях дислокації військових арсеналів у Черкаській області. Зокрема під час виїзду у військові арсенали, які дислоковані в населених пунктах Дубіївка та Розсішки Черкаської області, зафіксовано порушення вимог керівних документів стосовно організації зберігання та розміщення боєприпасів, стану виконання заходів протипожежної безпеки», – йдеться у повідомленні.

Щодо виявлених порушень військовою прокуратурою Черкаського гарнізону Центрального регіону України за недбале ставлення до військової служби стосовно трьох військових службових осіб з числа керівництва зазначених арсеналів, на кожного окремо, складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення та направлено на розгляд до суду.

Також військовою прокуратурою Черкаського гарнізону встановлено факт укладення договору між військовою частиною (військовий арсенал, с. Дубіївка) та фізичною особою підприємцем щодо проведення капітального ремонту дахів і покрівлі сховищ на технічній території частини, тощо. В подальшому зазначені роботи виконувалися не комерційною структурою згідно з умовами договору, а особовим складом і працівниками Збройних Сил України та залучалася техніка військової частини. Таким чином, військовими посадовими особами було здійснено розтрату бюджетних коштів на суму понад 60 тис. грн, виділених по програмі живучості баз, складів та арсеналів.

За даним фактом 13.10.2017 військовою прокуратурою Черкаського гарнізону Центрального регіону України до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про кримінальне правопорушення за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 Кримінального Кодексу України, що передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

ukrinform

Продовжити читання

Військово-морські сили

Корабельна артилерійська установка КАУ-30М

Опубліковано

від

Від

Корабельна артилерійська установка КАУ-30М – дистанційно керований універсальний бойовий модуль.

Бойовий модуль КАУ-30М призначений для ураження кораблів (катерів), а також розташованих на березі рухомих та нерухомих броньованих цілей, легкоброньованих об’єктів, живої сили, берегових вогневих укріплених точок та вертольотів.

Розробник та виробник: ПрАТ «Завод «Кузня на Рибальському», Київ

Озброєння КАУ-30М складається з 30-мм автоматичної гармати, 30-мм автоматичного гранатомету, кулемету калібру 7,62-мм та двох ПТРК «Бар’єр».У версії КАУ-30, бойовий модуль озброєний лише 30-мм автоматичної гарматою ЗТМ-1, що має боєзапас у 320 пострілів.Тактико-технічні характеристики
Загальні:
Тип: стабілізований, дистанційно-керований з винесеним озброєнням
Бойовий розрахунок: 1 чол (оператор)
Температурний режим: від мінус 20 до +55 ˚С

Озброєння:
30-мм автоматична гармата ЗТМ-1 (2х150 пострілів)
30-мм автоматичний гранатомет АГ-17 / КБА-117 (29 пострілів)
7.62-мм кулемет КТ-7.62 (400 набоїв)
2 ПТРК «Бар’єр» (2 ракети Р-2В)

Система управління вогнем:
Прицільний комплекс: оптико-електроний
Кути наведення блоку озброєння:
• за горизонтом: 360˚
• за вертикаллю: від –16˚ до +60˚
Швидкість прицілювання:
• за горизонтом: від 0,05˚/с до 36˚/с
• за вертикаллю: від 0,05˚/с до 36˚/с
Телевізійна камера:
• дальність виявлення: 10 км
• дальність впізнавання: 4 км
Тепловізійна камера:
• диапазон виявлення людини: 4,2 км
• дальність виявлення транспортного засобу: 10 км
• дальність впізнавання людини: 1,5 км
• дальність впізнавання транспортного засобу: 3,6 км
Дальність, що вимірюється: 8000 м
Ефективна дальність стрільби:
при використанні осколково-фугасних снарядів: 4 км та більше
при використанні бронебійно-запалювальних снарядів: 2 км та більше
по повітряним цілям: на висоті 2,5 км

На озброєнні (використання)

КАУ-30М встановлюється на малі броньовані артилерійські катери проекту 58155, шифр «МБАК» (Гюрза-М) виробництва київського суднобудівного заводу «Кузня на Рибальському» (носовий та кормовий бойові модулі).

ukrmilitary

Продовжити читання

Збройні сили України

Ниндзя ВСУ. Чем удивит гибридов украинский спецназ

Опубліковано

від

Від

Боевой опыт трех лет войны на Донбассе позволил сформировать нашему военному и политическому руководству видение дальнейшего развития украинских Вооруженных сил. И тенденции хорошо видны практически невооруженным глазом

На фоне понятного усиления огневой составляющей – артиллерии, авиации и танков – явно видно, что наши военные сделали ставку на развитие еще одного важного элемента, который не существовал до 2014 г. Речь идет о Силах специальных операций.

Впервые о таких формированиях в Украине заговорили в 2007 г., когда был создан офицерский 140-й центр Сил специальных операций. Однако ввиду отсутствия внятной военной стратегии и потенциального противника – на тот момент считалось, что на нас никто не будет нападать, годного применения бойцам так и не нашли. Их стали привлекать преимущественно к операциям ООН в Африке и Ираке, в которых тогда активно участвовала Украина.

В последующие годы о Силах специальных операций вспоминали мало. Самым ярким сторонником их развития был тогдашний начальник Генерального штаба ВС Украины генерал-полковник Григорий Педченко, который в ноябре 2011 г. на встрече с представителями военно-дипломатического корпуса, аккредитованными в Украине, заявил: “Силы специальных операций будут готовиться по специальной программе, проработка которой сейчас завершается. В ходе исследовательского командно-штабного учения “Адекватное реагирование-2011″ мы создали и испытали в действии командование Сил специальных операций с определенным комплектом войск, исследовали вопросы форм и способов их применения”. Но затем его отправили в отставку, разогнали только приступившее к работе командование Силами спецопераций.

Возрождение (а фактически создание заново) Сил специальных операция связано с боевыми действиями на Донбассе и началось в январе 2016 г. С тех пор бойцы ССО отметились в многочисленных операциях по всей линии соприкосновения и в таких, о которых мы узнаем еще не скоро. При этом военное руководство кроме индивидуальной подготовки бойцов много усилий прилагает к техническому оснащению и вооружению спецчастей. И яркое свидетельство этому – недавно прошедшая оружейная выставка в Киеве и передача техники на полигоне в Озерном на празднества 14 октября.

Несомненно, внимание многочисленных посетителей киевской выставки привлекла “маршрутка для спецназа” – “Легкий тактический автомобиль” от компании “Техимпекс”. Фактически производитель, взяв за основу мировой опыт (а подобные машины широко используются спецназом США и Великобритании как минимум с начала 1990-х годов) и пожелания бойцов (такие машины, созданные волонтерами, время от времени мелькают на фотографиях с фронта), смог создать легкую (полная масса всего 1270 кг) с экипажем из трех человек машину. И она может использоваться для дозорно-разведывательных действий, а при установке вооружения (опционально предусмотрены варианты с 12,7-мм пулеметом ДШКМ, 7,62 мм пулеметом ПКМ и 30-мм автоматическим гранатометом АГС-17) – для огневой поддержки подразделений.

По словам производителя, машина разрабатывалась что называется “под заказ” и уже в ближайшее время поступит на полигонные испытания.Второй новинкой, которая существенным образом повысит огневые возможности подразделений спецназначения, стал легкий 60-мм миномет М60-16 “Камертон” от завода “Маяк”. При весе всего в 20 кг дальность его стрельбы составляет 3500 м. Основной особенностью миномета является электронный минометный прицел EMS-1 от другого национального производителя “Прецизионные артиллерийские системы”, который облегчает и ускоряет работу наводчика.

Интересно, что ранее минометы такого калибра (по сути стандарт НАТО) никогда не состояли на вооружении украинской армии и боеприпасы для него ныне выпускает одно из украинских предприятий.Кстати, опытная партия этих минометов была передана президентом Украины Петром Порошенко 14 октября во время торжественной церемонии на полигоне Озерное в Житомирской области.

Там же перед журналистами была засвечена и еще одна новинка, которая уже находится на вооружении Сил специальных операций – тандемный двухместный автожир “Сильвер” производства частного предприятия “Автожир” из Бердичева. В ходе показательных выступлений совершали вылеты два таких аппарата, при этом один автожир был представлен в варианте для эвакуации раненого с дополнительной корзиной. Массовое насыщение спецчастей подобными машинами является мировой тенденцией – они есть на вооружении в Китае, Японии, в западных странах уже перешли к разработкам беспилотных вариантов. И смысл в этом есть – экономичный, подобно легкому самолету, по простоте управления он напоминает автомобиль и при этом невероятно безопасен: даже в случае отказа двигателя способен плавно опуститься на авторотации.Находящийся на вооружении аппарат с двигателем Rotax 912 имеет взлетный вес всего в 600 кг. При этом, имея бензобак всего в 50 л, экипаж автожира может совершить беспосадочный полет на расстояние до 500 км. Кроме прекрасной управляемости, аппарат может развивать скорость до 170 км/ч (крейсерская 140 км/ч, минимальная – 30 км/ч).

В таком виде автожир имеет свою нишу и может использоваться для переброски одиночного агента в прифронтовой зоне, а также экстренной эвакуации раненого. Ведь аппараты этого типа являются практически невидимыми для современных средств обнаружения. Об этом, например, свидетельствует случай в апреле 2015 г., когда почтовый автожир смог пролететь над центром Вашингтона и приземлиться возле Капитолия, как писала американская пресса, “вне поля видимости радаров”.

В целом и общем можем смело говорить, что Силы специальных операций ВСУ уже на сегодня превратились в некий “скальпель”, который может эффективно выполнять возложенные на него задачи, а именно: ведение засадных действий, проведение налетов в тылу противника, проведение диверсий на объектах инфраструктуры противника, а также организация и руководство партизанским движением либо непосредственно на территории противника, либо на временно оккупированной территории.

Военный эксперт Михаил ЖИРОХОВ

dsnews.ua

Продовжити читання

Зараз обговорюють