Зв'яжіться з нами

Думки

Нардеп Білецький назвав «Укроборонпром» найбільшою проблемою української армії

Опубліковано

від

«Найбільша проблема «Укроборонпрому» — в неефективному менеджменті на державних підприємствах»

Лідер «Національного корпусу» Андрій Білецький вважає, що «Укроборонпром» — це більше корупційний інструмент, аніж те, що допомагає у розвитку української армії. Свою думку Білецький пояснив у інтерв’ю «Главкому».

«Найбільша проблема у створенні бюрократичного монстра «Укроборонпрому». Створення великих корпорацій, державно-приватних, вертикальних потрібне. Але вони повинні бути галузевими: аерокосмічна, авіаційна, стрілецька тощо. Така система при поборенні корупції буде працювати. А щодо «Укроборонпрому», то ніхто мені не пояснить, ні від кого я ще не почув адекватної відповіді на запитання, навіщо він існує. Можливо всі й так знають: для того, щоби конкретні люди заробляли конкретні гроші», — говорить політик.

На думку Білецького, найбільша проблема «Укроборонпрому» полягає в неефективному менеджменті на державних підприємствах.

«Я не за те, щоби їх приватизувати, я за те, щоби зробити їх державно-приватними із сучасним менеджментом, із зовнішніми приватними капіталовкладеннями», — говорить він.

За словами Білецького, наразі існує «фантастично велика кількість надзвичайно крутого продукту, який почали виробляти в Україні».

«Це якісний софт, створення системи управління боєм, — розповідає лідер «Національного корпусу». — Міністерство оборони, Збройні сили взагалі не цікавляться цими речами, хоча третина усіх бригад в армії користується волонтерськими розробками. Візьміть системи зв’язку, є ж велика кількість проектів безпілотників, систем захисту…»

glavcom.ua

Думки

“Джавелины” хорошо, но Украина сама может производить качественные ракеты, – Бен Ходжес

Опубліковано

від

Від

Американские “Джавелины” положительно повлияют на возможности Украины по завершению войны на Донбассе. Но ВПК страны вполне в силах произвести необходимое вооружение самостоятельно, считает экс-командующий ВС США в Европе.

Предоставление Украине переносных противотанковых ракетных комплексов “Javelin” усилит позиции Киева на переговорах по урегулированию конфликта на Донбассе, но украинская индустрия и сама способна производить качественные ракеты.

Об этом в интервью “Deutsche Welle” заявил экс-командующий вооруженными силами США в Европе, стратег Центра Европейского политического анализа Бен Ходжес.

“В Украине есть мощная оборонная индустрия, которая способна производить качественные противотанковые комплексы, поэтому я советую тщательно к ней присмотреться. Это не заоблачной сложности технология, почему бы Украине не производить собственные системы?”, – подчеркнул генерал.

“Вашингтон заинтересован в том, чтобы прекратить насилие в Донбассе, но не так, чтобы сохранить за Россией ее достижения на этой территории”, – добавил Ходжес.

Что касается возможной миротворческой миссии ООН в регионе, он подчеркнул, что “ключ – в том, чтобы контингент был надежным, поэтому мы должны подобрать страны, профессиональные, способные, сильные, которые нельзя отодвинуть в сторону”. Ходжес считает, что речь может идти о странах, которые не входят в НАТО, например Швеция или Финляндия.

Генерал отметил, что мандат миссии должен четко описывать правила перехода к боевым действиям, иерархию командования и задачи.

sprotyv.info

Продовжити читання

Думки

Американського генерала здивувала торгівля українською зброєю під час війни

Опубліковано

від

Від

Генерал-лейтенанту відставці Бен Годжес, який до грудня 2017 командував сухопутними силами США у Європі, висловив здивування щодо ситуації в оборонній сфері України.

Про це повідомляє “Голос Америки” з посиланням на слова генерала на брифінгу в Гельсінській комісії, присвяченому Європейській безпеці в 2018-му році.

Говорячи про Україну Годжес відзначив мужність та високу боєготовність українських військових. Водночас він розповів про своє здивування нерозвиненою координацією в оборонному секторі України.

Генерал також пригадав свій візит до Харківського танкового заводу.

Я помітив на іншому боці території заводу стояв цілий ряд блискучих нових танків. Я запитав: “Що це? – “Це на експорт” – “Експорт? Ви просите Джавеліни, а самі експортуєте танки?, – здивувався Годжес.

На думку американця, недостатня координація в оборонній сфері України пов’язана з нестачею прозорості в цій галузі.

“Вони мають технічну спроможність виробляти справді дуже гарні речі, але через те, яким чином побудована їх оборонна промисловість і недостатню прозорість, вони не купують, чи не можуть собі дозволити. Я не експерт, але вони могли б виробляти більше, але ми повертаємось до того, якою є структура їх економіки і як працює парламентський нагляд”, – додав Годжес.

Як раніше повідомляло агентство, спецпредставник США з питань України Курт Волкер вказав на цілі, які РФ переслідує від конфлікту в Україні.

ukrinform

Продовжити читання

Думки

Надання Америкою Україні летальної зброї повернуло РФ за стіл переговорів, – The Wall Street Journal

Опубліковано

від

Від

Переговори між Сурковим та Волкером покажуть позицію РФ щодо України

«На цьому тижні американські перемовники перевірять, наскільки серйозно Росія налаштована щодо мирної угоди з Україною, де бої між силами Києва та підтримуваними Росією сепаратистами посилюються», – пише The Wall Street Journal.

Видання зауважує, що переговори, намічені на п’ятницю, – перші з тих пір, як США заявили, що вони будуть постачати Київ летальною зброєю, і відбудуться після того, як російська сторона скасувала запропоновану зустріч в грудні. За словами американських чиновників, відновлення переговорів свідчить, що рішення щодо зброї допомогло змусити Москву повернутися до столу переговорів.

У недавніх інтерв’ю західні дипломати заявляли, що відновлення українських мирних переговорів надзвичайно важливе. Якщо в попередні місяці не буде досягнуто ніякої угоди, то, за словами чиновників США, планується за допомогою додаткових санкцій продовжувати тиснути на армію сепаратистів.

«Є можливість вирішити питання сходу України, якщо Росія хоче», – цитує видання неназваного американського чиновника. За словами американських чиновників, їхня ініціатива в Україні є пробним каменем, щоб побачити, чи бажає Москва вжити конкретних кроків для потепління відносин з Заходом і зниженням економічного тиску, який вона зазнає.

Курт Волкер, спеціальний представник США з питань України, має зустрітися з Владиславом Сурковым, представником Путіна, у Дубаї на п’ятницю.

США та їх провідні союзники, включаючи Канаду та Німеччину, хочуть відновити український мирний план, який був розроблений у 2015 році в Мінську, йдеться у статті. «Вони добиваються того, щоб міжнародні миротворці взяли під контроль внутрішній кордон України з Росією, фактично перекривши потік зброї, що надходить до проросійських сепаратистів», – пояснює видання. Однак Москва хоче, щоб миротворчі сили були розміщені на лінії фронту, між українськими владними силами та сепаратистами, а не між сепаратистами та Росією.

glavcom.ua

Продовжити читання

Зараз обговорюють