Зв'яжіться з нами

Історія

На корпусі першого підводного човна розписався президент

Опубліковано

від

Перший атомний підводний човен “Наутілус” спустили в США на воду 30 вересня 1954 року. Американська програма будівництва ядерних енергетичних установок була запозичена в Третього Рейху. Після війни вчені використовували проекти німецьких підводних човнів.

В липні 1951 года Конгрес виділив кошти на будівництво першого човна з ядерною установкою. Інженери розробили детальний проект корпусу човна. Для цього човна був запроектований ядерний реактор потужністю 15 000 к.с. Президент Гаррі Трумен офіційно розпочав процес будівництва човна названого “Наутілусом”. Тоді президент залишив свої ініціали на сталевій пластині для легкого корпусу човна. Він мав округлий ніс і форму корпусу й корму з двома гвинтами. Великий діаметр човна (8,5 метра) забезпечував великий простір всередині, з трьома поверхами в більшій частини корпусу.

Випробування корабля виявилося величезним успіхом в плані продуктивності. Пізніше “Наутілус” виконав найшвидшу подорож під водою в історії — коли за 90 годин, з середньою швидкістю 15,3 вузла, подолав відстань у 1381 морських миль (2559 км). Після декількох походів на краю Арктики під льодом і однієї перерваної спроба допливти до Північного полюсу, човен після відправлення з військово-морської бази Перл Гарбор. Він ппроплив під Північним полюсом і доплив до Великої Британії. Це був першим в історії успішним досягненням кораблем вершини світу. 3 березня 1980 оку “Наутілус” було виведено з флоту ВМФ. Його активна служба тривала до 1979 року, він пройшов близько 490770 морських миль (800000 км). Човен переданий музею на верфі в місті Гротон.

gazeta.ua

Реклама

Зараз обговорюють