Зв'яжіться з нами

Новини Азії

МДК “Бізон” – 5 років першим випробуванням та 5 корабель у виробництві

Опубліковано

від

Цього місяця виповнюється 5 рік першим випробуванням малого десантного корабля на повітряній подушці (МДКПП) проекту 958 “Бізон” побудованого в рамках україно-китайського контракту укладеного у 2009 році:

Згодом окрім ходових випробувань десантний корабель пройшов випробування технікою – були випробовані можливості завантаження і розвантаження техніки, ходу у різних режимах роботи, виходу на берег, тощо.

Відпрацювання висадки техніки на берег

Українська сторона передала 2 кораблі передбачених контрактом у грудні 2013 року та березні 2014 року. Роком раніше – в квітні 2013 українське підприємство “Зоря-Машпроект” відзвітувалось про успішне завершення виконання своєї частки контракту – будівництва силових установок для чотирьох кораблів на повітряній подушці проекту 958 “Бізон”.

Транспортування МДК проекту 958 “Бізон” до Китаю

Про подальшу долю контракту офіційної інформації немає, але було декілька скандалів з ним, так українська компанія «Укрспецекспорт» заявила про те, що Китай винен їй приблизно 20 млн дол., оскільки контракт спочатку був підписаний з українським спецекспортером. З іншого боку, окупаційна адміністрація на суднобудівному заводі «Море» вважає, що гроші повинні надійти на верф безпосередньо. Окупаційна адміністрація заводу навіть повідомляла, що завершить контракт з КНР самостійно, хоча свою частку воно вже виконало ще коли було під контролем України і вчому їх “частка” незрозуміло.

Китай вже побудував 2 кораблі, що передбачалось виготовити на судноверфі у Гуанчжоу, про готовність одного з кораблів ми вже повідомляли.

В серпні китайський твітер блогер під ніком dafeng cao‏ опублікував світлину зроблену на суднобудівній верві у Гуанчжоу:

5th Zubr class LCAC

З якого можна говорити, про будівництво у Китаї вже 5 МДК за цим проектом. В контракті підписаному у 2009 році обговорювалась можливість будівництва більш ніж 4 десантних кораблів на повітряні подушці, але поки ніякої публічної інформації від української сторони з цього приводу не було.

mil.in.ua

Реклама
Коментарі

Новини Азії

Літаки на китайських авіаносцях будуть запускатися електромагнітними катапультами

Опубліковано

від

Від

У Китаї оголосили про розробку електромагнітної катапульти

Підприємства китайського оборонно-промислового комплексу розробили електромагнітну катапульту – пристрій, за допомогою якого з перспективних авіаносців будуть запускатися винищувачі. Про це, як пише China Daily, заявив керівник консультаційної комісії ВМС Китаю контр-адмірал Інь Чжо. За його словами, пристрій вже пройшов програму випробувань, включаючи запуски бойових літаків.

Електромагнітна катапульта являє собою пристрій, в якому візок розганяється за допомогою електромагнітних сил. Візок – металева конструкція, що рухається по напрямних, – зачіпається за передню стійку шасі літака і розганяє його. При цьому катапульта споживає багато енергії і потребує потужного і надійного джерела живлення.

До переваг електромагнітної катапульти розробники відносять малий займаний пристроєм об’єм, що дозволяє звільнити додаткове місце на кораблі. Крім того, потужність електромагнітної катапульти можна регулювати, що важливо при запуску з одного і того ж корабля легких і важких літаків.

За словами Чжо, нова електромагнітна катапульта вже провела декілька тисяч випробувальних запусків важких палубних винищувачів J-15. Контр-адмірал також зазначив, що створення електромагнітного пристрою стало можливим завдяки розробці потужного джерела живлення для нього. Будь-які подробиці про катапульту або джерела живлення представник ВМС Китаю не привів.

За непідтвердженими даними, Китай займається розробкою власної електромагнітної катапульти з кінця 1990-х років. З 2002 року в країні велося будівництво наземного випробувального комплексу з електромагнітної катапультою; воно завершилося в 2014 році.

В даний час США є єдиною країною в світі, яка має на озброєнні корабель з електромагнітною катапультою. Йдеться про атомний авіаносець «Джеральд Форд», прийнятий на озброєння в липні поточного року. Кораблі такого типу поступово замінять у складі ВМС США все застарілі авіаносці типу «Німіц».

glavcom.ua

Продовжити читання

Новини Азії

КНДР будує перший ракетний підводний човен – дослідники

Опубліковано

від

Від

КНДР почала будівництво свого першого підводного човна, обладнаного балістичними ракетами, свідчать дані розслідування 38 North – американського аналітичного ресурсу з моніторингу подій, пов’язаних з Північною Кореєю.

Про це повідомляє Reuters.

Ресурс наводить зроблені 5 листопада супутникові знімки північнокорейської військово-морської бази в провінції Сінпхо. Цьогоріч там неодноразово помічали пересування частин і компонентів конструкції у верфі.

Як пише видання, знімки доводять, що це, ймовірно, – підводний човен SINPO-C, здатний нести балістичні ракети. На знімках видно два великих круглих об’єкта, які можуть бути секціями корпусу підводного човна. Водночас вони значно більші, ніж для північнокорейського підводного човна класу ROMEO.

При цьому, ресурс не зафіксував ніякої активності щодо підготовки до нового випробування ракети, запущеної підводним човном.

Нагадаємо, 3 вересня влада Південної Кореї заявила про шосте за останній час випробування ядерної зброї КНДР. Приводом для заяви став землетрус магнітудою 5,6, можливо, штучного походження, на території Північної Кореї.

Пізніше влада КНДР офіційно заявила, що успішно провела випробування водневої бомби.

nv.ua

Продовжити читання

Новини Азії

«Укроборонпром» завершує виконання контракту на поставку «Оплотів» до Таїланду

Опубліковано

від

Від

Українська делегація взяла участь в Азійській виставці оборони та безпеки «Defense and Security 2017» у місті Бангкок (Таїланд). Делегацію очолював Міністр оборони Степан Полторак.

Під час візиту в Таїланд українська сторона провела перемовини із Віце-прем’єр-міністром, Міністром оборони Таїланду П. Вонгсувоном та Головнокомандувачем Королівської тайської армії Ч. Сіттісартом.

«Як відомо, з таїландською стороною у нас є контракт на постачання 49 танків «Оплот». Із радістю констатую, що незважаючи ні на що, Україна виконає свої зобов’язання перед нашим партнерами, та найближчим часом відправить для потреб Королівської армії Таїланду решту 13 одиниць бойових машин, які вже виготовлені українським підприємством «Завод ім.Малишева», та нині готуються до випробувань і підтвердження своїх характеристик», – зазначив перший заступник Секретаря РНБО Олег ГладковськийЮ який також взяв участь у делегації.

Окрім цього, під час зустрічей з керівниками оборонних відомств Таїланду сторони обговорили питання щодо можливості створення сервісного центру для бронетанкової техніки, трансферу технологій та розширення напрямків співпраці в оборонній сфері.

ukrmilitary

Продовжити читання

Зараз обговорюють