Зв'яжіться з нами

Новини України

“Маємо право”: Росія не збирається припиняти блокаду Азовського моря

Опубліковано

від

Росія не має наміру припиняти огляд суден в акваторії Керченської протоки та Азовського моря, оскільки це нібито не суперечить нормам міжнародного права.

Про це заявила офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова, повідомляє ТАСС.

Вони (дії Росії з огляду суден – 24) не суперечать жодним нормам міжнародного права, які можуть застосовуватися до цієї акваторії. Право Росії здійснювати такі дії недвозначно підтверджується практикою інших держав, які реалізують свої суверенні права щодо внутрішніх вод,
– заявила Захарова.

Вона також наголосила, що Росія і надалі буде “вживати необхідних заходів із забезпечення безпеки в Азовському морі та Керченській протоці”.

Окрім того, Захарова послалася на двосторонні угоди між Києвом і Москвою щодо визначення правового статусу Азовського моря та Керченської протоки як внутрішніх вод Росії та України.

Нагадаємо, 6 вересня на засіданні РНБО було ухвалено рішення про невідкладні заходи із захисту національних інтересів України у південних регіонах України, акваторії Чорного та Азовського морів і Керченській протоці. Згодом Президент України Петро Порошенко заявив, що сьогодні Росія хоче окупувати Азовське море, як колись було з Кримом. Якщо ж Кремль не зупиниться, у Києва є лише один інструмент – санкції.

24tv.ua

Реклама
Коментарі
Реклама

Зараз обговорюють