Зв'яжіться з нами

Новини Європи

Латвія закупляє німецькі штурмові гвинтівки G36

Опубліковано

від

Між міністерством національної оборони Латвії та німецькою компанією Heckler & Koch GmbH був підписаний договір терміном на 7 років на загальну суму у 13 млн євро щодо придбання штурмових гвинтівок G36, повідомляє Міністерство оборони Латвії

Перші поставки очікуються вже цього року. Вони будуть поступати як у збройні сили так і в інтересах прикордонного відомства Латвії.

G36 вже стоїть на озброєні країни, зокрема нею озброєні механізовані підрозділи латвійського війська, підрозділи національної гвардії та прикордонники використовують шведську гвинтівку AK-4, яку поступово планують замінити на німецькі G36.

Вперше G36 Латвією було отримано у 2006 році, у 2016 на цю гвинтівку повністю перейшло литовське військо.

Гвинтівка Heckler & Koch G.36 складалася з: ствольної коробки зі стволом і переносною рукояткою з оптичним прицілом; відкидного приклада; рухомих деталей автоматики; ударно-спускового механізму з рукояткою керування вогнем; приймача магазина; магазина; цівки і штика-ножа.

Автоматика штурмової гвинтівки G.36 працювала за принципом відведення порохових газів. Особливістю зброї G.36 була оригінальна конструкція бічного газового двигуна, виконана з поділом провідної деталі рухомої системи автоматики – затворної рами, незалежної від штока газового поршня з коротким ходом. Газовий поршень зі штоком діють під тиском порохових газів на передню частину затвора, відводячи його у заднє положення. Замикання каналу ствола здійснюється сім’ю бойовими упорами (які заходять за бойові уступи затворної коробки) при повороті затвора за допомогою криволінійного паза стебла затвора на 30 градусів. Це рішення газовідвідної системи дало можливість створити відносно легку гвинтівку, знизивши таким чином дію рухливих частин автоматики на стійкість зброї і зменшивши масу самого замикаючого вузла.

Ударно-спусковий механізм G.36, аналогічний механізму гвинтівки G.3, агрегатного типу, зібраний в спеціальній коробці, разом з пістолетною рукояткою керування вогнем і спусковою скобою, що є дуже зручним в експлуатації. Коробка з ударно-спусковим механізмом кріпиться до ствольної коробки за допомогою поперечних штифтів. Ударний механізм куркового типу. Спусковий механізм допускає ведення одиночного й автоматичного вогню. Прапорець перекладача вогню, він же запобіжник – двосторонній, змонтований на коробці над пістолетною рукояткою. Його поворот здійснюється великим пальцем. Ударно-спусковий механізм може поставлятися у декількох варіантах – з тільки поодиноким вогнем; з одиночним і автоматичним вогнем; з одиночним і відсіченням черги по 2 патрони; одиночним, по 2 патрони і автоматичним вогнем.

Конструкція ствольної коробки і рукоятки взведення дозволяє вести вогонь як з правого, так і з лівого плеча. Механізм перезарядження рушниці G.36 виконаний у вигляді підпружиненої рукоятки, яка автоматично складається, закріпленої на рамі затвора і що діє на рухомі частини при відведенні рукоятки назад. Рукоятка перезарядження, розташована на верхній площині ствольної коробки, у похідному положенні розташована уздовж осі зброї і утримується в цьому положенні пружиною. Для взведення затвора вона може відкидатися вліво або вправо на 90 градусів. При стрільбі рукоятка перезарядження переміщується разом з рамою затвора. У її конструкцію, в порівнянні з аналогічним вузлом гвинтівки G.3, були внесені численні зміни, які істотно поліпшили функціонування механізму перезарядження в ускладнених умовах. Відсутність прорізу для проходу рукоятки перезаряджання оберігає ствольну коробку від забруднення. Видалення стріляних гільз здійснюється через екстракційне вікно, розташоване з правого боку ствольної коробки. Над рукояткою перезарядження на верхній площині ствольної коробки змонтована знімна пластмасова ручка для перенесення зброї, розташована над центром тяжіння гвинтівки.

Для зручності стрільби прицільні пристосування були підняті і монтувалися у задній частині рукоятки для перенесення зброї. До однієї з особливостей нової німецької гвинтівки G.36 відноситься повна відсутність механічних прицільних пристосувань: прицілу і мушки – їх замінюють вмонтований у рукоятку для перенесення, постійний 3-кратний оптичний приціл ZF 340, розрахований на дальності від 200 до 800 м з лазерним цілевказівником типу «червона крапка». Крім оптичного прицілу, гвинтівка G.36 також оснащена прицілом коліматора (встановленим на верхній частині оптичного прицілу), що дозволяє вести прицільний вогонь на ближніх дистанціях до 200 м. Крім того, на рукоятку для перенесення зброї можлива установка нічного безпідсвітлюючого прицілу NSA 80 фірми Hensoldt AG з промислової групи Zeiss, що допускає ведення прицільної стрільби вночі в умовах природної освітленості від місяця і зірок на дальності прямого пострілу по цілі до 350 м.

Нова зброя створена для військ, що діють у складних кліматичних умовах. Крім своїх достатньо високих бойових якостей, вона відрізняється ще й компактністю, оскільки в транспортному положенні пластмасовий приклад рамкового типу, відкидаючись вправо уздовж ствольної коробки, дозволяє зменшити загальну довжину зброї з 1000 мм до 758 мм, що є вкрай зручним під час посадки і висадки солдатів з бронетехніки, вертольотів тощо.

Живлення здійснюється із стандартного 30-зарядного магазину ємністю 30 патронів. Магазин виконаний з прозорої пластмаси (для візуального контролю за наявністю патронів) і на бічних гранях має спеціальні приливи, які призначаються для кріплення запасного магазина. Заряджання магазина проводиться із спеціального пристосування, яке складається з 10-зарядної обойми і перехідника. Магазини в бойових умовах кріпляться на зброї у спареному або строєному варіантах (тобто безпосередній боєкомплект зброї складає 60-90 патронів). Оскільки приймач магазинів на гвинтівці G.36 виконаний у відповідності зі стандартами НАТО, можна використовувати будь-які стандартні магазини для патронів 5,56 мм НАТО.

Штурмова гвинтівка G.36Ствольна коробка виготовлена методом штампування з листової сталі. У той же час багато елементів конструкції гвинтівки спроектовані з урахуванням використання новітніх прогресивних методів виробництва, у тому числі лиття по виплавлюваних моделях, фасонного прокату, штампування, застосування досягнень порошкової металургії. Для спрощення і здешевлення виробництва в конструкції гвинтівки широко використані для виготовлення коробки ударно-спускового механізму, ствольної накладки, приклада і магазинів полімерні матеріали з ударостійкого склонаповненого поліаміду. З пластмаси, армованих склониток виготовляється і корпус магазина, в той час як його кришка – металева.

Всі металеві деталі гвинтівки G.36 покриті спеціальним теплоізолюючим покриттям, що істотною мірою дозволило знизити теплове випромінювання зброї під час стрільби і тим самим вплинуло на зменшення демаскуючих ознак, ускладнивши противнику можливість засікти стрільців тепловізійними приладами в нічних умовах.

Нова гвинтівка показала на випробуваннях і в дослідній експлуатації високі бойові характеристики. При цьому фахівцями була відзначена висока стійкість зброї при веденні вогню чергами, перекидний момент під час стрілянини практично був відсутній. Це було пов’язано з тим, що для збільшення стійкості зброї при стрільбі, рухливі вузли автоматики гвинтівки були розташовані вище ствола, а ложа – на одній вісі зі стволом. Вона також характеризувалася низьким рівнем звуку при пострілі. При веденні автоматичного вогню, гвинтівка G.36 по купчастості не поступалася кращим західним зразкам подібної зброї. Так, при стрільбі короткими чергами на дальність 100 м по 5 пострілів, розсіювання не перевищувало 12 см. Західнонімецькі зброярі змогли досягти також і відмінних експлуатаційних показників, в тому числі гвинтівка G.36 відрізняється великою живучістю ствола (10 000 пострілів), міцністю і надійністю конструкції. Основний вид вогню з гвинтівки G.36 – автоматичний, причому стрільба ведеться короткими чергами – до 5 пострілів, довгими чергами з автомата – до 10 пострілів, з ручного кулемета LMG.36 – до 15 пострілів, а також безперервно.

На основі гвинтівки G.36 фірма Heckler & Koch розробила ціле сімейство уніфікованого зброї, що включало в себе: ручний кулемет LMG.36 і штурмові карабіни G.36 До і G.36 С.

До однієї з особливостей нової гвинтівки НК G.36 відноситься можливість її швидкої трансформації в ручний кулемет LMG.36, шляхом установки більш тяжкого ствола з легкою штампованою двоногою сошкою, що служила для стабілізації зброї при стрільбі чергами і двостороннього барабанного магазина С-MAG, т.зв. «Сідлоподібний форми», ємністю на 100 патронів, який значно розширив потенційні можливості цього кулемета. Магазин С-MAG був створений американською фірмою BETA Co для гвинтівки М16 у відповідності зі стандартом НАТО STANAG 4179 і дуже вдало використаний німцями для свого ручного кулемета. Довжина ствола в обох варіантах (гвинтівки та ручного кулемета) однакова – 480 мм.

 

mil.in.ua/latviya-zakuplyaye-nimecki-shturmovi-hvyntivky-g36/

wartime.org.ua

Реклама
Коментарі

Новини Європи

Наступ із Чорного моря: у США оцінили розгортання Росією у Криму ракетного комплексу

Опубліковано

від

Від

США оцінюють наслідки для ситуації безпеки у зв’язку з останнім розгортанням Росією в анексованому Криму зенітно-ракетного комплексу С-400.

Про це заявив військовий чиновник США, повідомляє Reuters.

Зазначимо, що другий у Криму дивізіон зенітно-ракетного комплексу (ЗРК) С-400 заступив 13 січня на бойове чергування на мисі Фіолент під Севастополем.

“Це не добре. Це не обіцяє нічого хорошого”, – сказав на умовах анонімності високопоставлений чиновник Європейського командування США.

Американський військовий посадовець визнав, що мету розгортання ракетного комплексу у Криму оцінити важко. Проте будь-які засоби протиповітряної оборони, за його словами, зміцнюють російський військовий потенціал на півострові, забезпечуючи додаткову стійкість і, можливо, охоплення.

“Якщо виникне намір, це дає можливість або захистити трохи більше Чорного моря, або наступати звідти… Ми розглядаємо це як ще одне підтвердження їхньої волі використовувати військову силу”, – сказав чиновник, не говорячи про потенційні дії Росії.

24tv.ua

Продовжити читання

Новини Європи

Росія проводить військові навчання в Придністров’ї

Опубліковано

від

Від

Вперше з початку 2018 року російські військові почали проведення навчань в невизнаній Придністровській Молдавській Республіці.

Про це повідомили в прес-службі Західного військового округу Міноборони РФ, передає Укрінформ.

Повідомляється, що основним завданням навчань буде визначення порядку дій при веденні боїв серед цивільних осіб.

“У мотострілкових підрозділах Оперативної групи російських військ у Придністровському регіоні Республіки Молдова будуть проведені заняття, в рамках яких військовослужбовці відпрацюють всі можливі дії для ведення бою з противником”, – повідомили в прес-службі.

Нагадаємо, раніше парламент Молдови прийняв декларацію про виведення російських військ з Придністров’я. Президент же країни Ігор Додон назвав рішення парламенту провокацією і засудив його.

На території Придністровського регіону Молдови залишається оперативна група російських військ в кількості близько 2 тис. осіб і 300 миротворців. Росія пояснює присутність військ в Придністров’ї “миротворчою операцією”. Уряд Молдови вважає діяльність російських військових на території Придністровського району незаконною.

nv.ua

Продовжити читання

Новини Європи

В Естонію прибули 12 американських винищувачів F-16

Опубліковано

від

Від

Прес-служба Міністерства оборони Естонії повідомляє, що в неділю, 14 січня, для участі в спільних навчаннях у країну прибули з США 12 винищувачів F-16.

“Однією з цілей майбутніх навчань стане відпрацювання повітряних операцій за участю більших формувань. Для цього запрошені до Естонії також досвідчені наводчики з Бельгії, які проконсультують ВПС Естонії при проведенні подібних операцій”, – повідомили в ВПС Естонії.

Винищувачі братимуть участь в спільних навчаннях двох країн і об’єднаних сил НАТО до середини 2018 року, передає Укрінформ.

Нагадаємо, в грудні 2017 року Естонія отримала від США нові ракети Javelin.

nv.ua

Продовжити читання

Зараз обговорюють