Зв'яжіться з нами

Новини Азії

Китай провів серію випробувань балістичної ракети з гіперзвуковим глайдером

Опубліковано

від

Китай провів серію випробувань балістичної ракети з гіперзвуковим глайдером. Сама ракета DF-17, згідно з оцінками розвідки США, являє собою ракету середньої дальності, радіус дії якої може сягати 2,5 тисяч км.

Про це повідомило джерело в уряді США, – передає ЛігаБізнесІнформ з посиланням на інтернет-видання Naked Science.

Зброя на базі випробуваної системи може з’явитися в 2020 році. Китайська сторона інформацію про випробування офіційно не підтвердила, передає видання The Diplomat.

За наявними відомостями, тести відбулися 1 та 15 листопада. Йдеться про запуск ракет середньої дальності DF-17, оснащених гіперзвуковими глайдерами.

Джерело розповіло і про деякі деталі. За його словами, запущена 1 листопада ракета DF-17 подолала відстань 1400 км. При цьому гіперзвуковий літальний апарат, яким вона була оснащена, подолав 60 км на малій висоті. Згідно з наявними даними, тести нової системи пройшли успішно. Зброя вражала цілі з надзвичайно високою точністю.

Глайдер HGV починає політ після відділення від балістичної ракети, за допомогою якої гіперзвуковий апарат виводиться на необхідну висоту. Сама ракета DF-17, згідно з оцінками американської розвідки, уявляє собою ракету середньої дальності, радіус дії якої може досягати 2,5 тис км. DF-17 може переносити ядерну і неядерну бойову частину, а також виступати носієм для гіперзвукового літального апарату (саме такий варіант і випробували 1 і 15 листопада). На думку фахівців, саме виведення HGV є головною метою для балістичної ракети. В якості однієї з можливих цілей для самого глайдера називають системи ППО.

У США вважають, що в основу комплексу DF-17 лягла ракета малої дальності DF-16B. Є припущення, що з 2014 до 2016 року КНР здійснила вже сім випробувань гіперзвукових літальних апаратів, які планують. Таким чином, Китай має всі шанси стати першою державою, яка введе в експлуатацію такі комплекси.

Розробкою нової гіперзвукової зброї займається також США. У жовтні Військово-морські сили США випробували в рамках ініціативи Prompt Global Strike перспективну гіперзвукову ракету. У доступному для огляду майбутньому Сполучені Штати мають намір отримати систему, яка дозволить завдати високоточного удару практично в будь-якій точці Землі за надзвичайно малий проміжок часу. Таким чином, ця гіперзвукова зброя доповнить сучасний стратегічний ядерний арсенал.

defence-ua.com

Реклама
Коментарі
Реклама

Зараз обговорюють