Зв'яжіться з нами

Історія

Кравчук пояснив, чому Україна не могла залишити собі ядерний статус

Опубліковано

від

Якби Україна залишила в себе 200 ядерних боєголовок, які залишися їй у спадок від Радянського Союзу, після 1997 року могли б початися “неконтрольовані процеси”.

Про це перший Президент України Леонід Кравчук розповів у коментарі журналісту Романові Бочкалі. Журналіст опублікував фрагмент розмови на своїй сторінці у Facebook.

На запитання, чи не вважає він, що відмова від ядерного статусу була помилковою, Леонід Кравчук відповів, що не було вибору. Україна мала більше ніж 200 боєголовок. Термін їх придатності спливав у 1997 році. Далі могли початися не контрольовані процеси.

Єльцин мені казав: Льоня, хочеш, лишай їх собі,
– пригадав Кравчук.

Крім того, перший президент зазначив, що Будапештський меморандум, на його думку не міг гарантувати безпеку України, бо це лише меморандум.

“Просто рамочна угода, навіть не договір. Сторони засвідчили наміри. Жодної конкретики та механізмів забезпечення, вказаного в тексті, цей меморандум не мав. Так, а чого ж, кажу, ми його підписали? Ну… Це політика”, – передає Бочкала розмову з Кравчуком.

Перший президент також зазначив, що не міг тоді уявити, що Росія стане нашим ворогом.

“І це я вважаю стратегічна помилка. На відміну від країн Балтії, ми не змогли виявити джерело найбільшої загрози. Ще тоді була потрібна декомунізація, українізація. Все те, що відбувається лише зараз. Замість цього ми підсіли на російські серіали. Це я до того, що наші негаразди – результат всіх років незалежності. Дуже легко списати лише на одного Януковича. Коріння значно глибше, так Леонід Макарович?” – прокоментував у соцмережі Роман Бочкала.

24tv.ua

Реклама
Коментарі
Реклама

Зараз обговорюють