Зв'яжіться з нами

Новини України

Корабель НАТО пришвартувався в Одесі: з’явилися перші фото

Опубліковано

від

Корабель HMS Echo H87 Королівського військово-морського флоту Великої Британії 17 грудня увійшов до Чорного моря. У середу, 19 грудня, корабель пришвартувався в Одесі – він пробуде там кілька днів.

Про це повідомив керівник проекту “Майдан закордонних справ” Андрій Клименко на своїй сторінці в Facebook.

24 канал писав, що візит корабля відбувається в межах домовленостей між Україною та Великою Британією, яких вдалось досягти ще 21 листопада 2018 року під час візиту до Лондона Міністра оборони України Степана Полторака. Однак Британія виконала обіцянку раніше через захоплення Росією українських моряків у нейтральних водах Чорного моря.

Корабель НАТО прибув в Україну
Корабель НАТО пришвартувався в порту Одеси/ Фейсбук Андрія Клименка

Вже у середу, 19 грудня, о 10:30 ранку розвідувальний корабель пришвартувався біля причалу Одеського морського порту.

Найперше фото з Одеси нам тільки-но прислав військово-морський аташе посольства Великої Британії в Україні Dan Hallett,
– написав Клименко.

Британський розвідник прибув до Одеси
HMS Echo у порту Одеси 19 грудня 2018 року/Джерело: dumskaya.net

Британський розвідник увійшов до Одеси
HMS Echo увійшов до України 19 грудня/Джерело: dumskaya.net

Корабель НАТО увійшов до Одеси
Візит став наслідком домовленостей між Україної та Британією/ Джерело: dumskaya.net

Місцеве видання “Думская” зазначає, що корабель залишиться в Одесі на кілька днів. Після завершення візиту відбудуться маневри типу PASSEX з флагманом Военно-морских сил України фрегатом “Гетьман Сагайдачний”.

До слова, НАТО посилює військову допомогу Україні. Північноатлантичний альянс у найближчі тижні має намір передати українським військовим обладнання для захищеного зв’язку, окрім того місія НАТО буде стежити за безпекою у Чорному морі.

Який корабель Британія скерувала у Чорне море?HMS Echo (H87) – багатоцільовий гідрографічний корабель океанського типу, один з двох цього проекту у складі Королівського флоту Британії. Інший – HMS Enterprise (H88) – вже заходив до Чорного моря на початку 2018 року. Це перші кораблі британського флоту, оснащені азимутальними двигунами, що надають їм надзвичайно точну керованість та маневреність на низьких швидкостях аж до самостійної швартовки без залучення буксирів. Також завдяки цим двигунам та носовому підрулюючому пристрою кораблі можуть довго перебувати на одній точці попри течію і вітер, що важливо при підводній діяльності.

24tv.ua

Зараз обговорюють