Зв'яжіться з нами

Військово-морські сили

«Карета» морської швидкої допомоги

Опубліковано

від

Зазвичай на суші не виникає проблем із викликом швидкої допомоги. Достатньо лише підняти слухавку телефона та набрати потрібний номер. Але, що робити, коли медична допомога необхідна в морі? Хто її надасть?

Зокрема у Військово-Морських Силах Збройних Сил України цю роль відведено санітарному катеру «Сокаль». Як і будь-який корабель, він має виконувати конкретні завдання, але в них є своя специфіка. Насамперед це стосується рятування людей, що опинилися за бортом, та надання їм невідкладної медичної допомоги, а для цього на борту є все необхідне обладнання. Екіпаж катера перебуває в постійній бойовій готовності до виконання поставлених завдань та за потреби за годину може вийти в море.

Приміщення медичного блоку катера спроектовано таким чином, що хворі в жодному разі не контактують з екіпажем. Цей варіант дуже зручний, якщо розглядати ситуацію, коли на борт беруть інфекційних хворих
і потрібно обмежити їхній контакт із зовнішнім середовищем.

На «Сокалі» є повністю укомплектовані обладнанням та медикаментами операційна, ізолятор, лазарет. Все устаткування, починаючи від хірургічних наборів і закінчуючи апаратом для легеневої реанімації, справне і підтримується в належному стані.

— Ми завжди готові прийти на допомогу і під час участі в різноманітних навчаннях не тільки набираємося досвіду, а ще й здійснюємо реальне медичне забезпечення сил та засобів, — розповідає командир санітарного катера «Сокаль» головний старшина Ярослав Клязника.

Військовослужбовець переконаний, що від решти малотоннажних плавзасобів його катер відрізняється філігранною маневреністю. Завдяки конструкції корпусу та двом гвинтам він має мінімальний радіус повороту, що дозволяє підходити до місця події дуже точно, а це незамінна властивість у такій специфічній роботі.

— Після отримання сигналу ми прямуємо до місця події на максимальній швидкості. У нас є двоє штатних водолазів, які й підіймають на катер постраждалих. На підході до визначеної точки в морі дуже важливо проводити правильне маневрування. Насамперед слід бути уважним, щоб нікого не зачепити гвинтами, якщо люди у воді. Далі скидаю швидкість та повертаю катер таким чином, щоб хвиля несла їх до борту, а не у протилежний бік. Це робиться для полегшення роботи водолазів, яким не доведеться пливти зайві метри, і всі свої сили вони спрямують на допомогу постраждалим, — додав командир.

Звісно, навчання формують навички, але катер неодноразово приходив на допомогу в реальних ситуаціях. Наприклад, 2008 року під час навчання «Сі Бриз» з борту корабля на катер передали хворого. Лікарі на «Сокалі» надавали йому першу допомогу та підтримували у стабільному стані, а за півгодини доставили до шпиталю в Одесі. Таким чином завдяки вмілій роботі екіпажу та лікарів людині було врятовано життя.

Олександр ЗАВТОНОВ

na.mil.gov.ua

Реклама
Коментарі
Реклама

Зараз обговорюють