Зв'яжіться з нами

Новини Європи

Іспанський винищувач випадково випустив ракету над Естонією

Опубліковано

від

Міноборони Іспанії розслідує інцидент, в якому один з винищувачів під час навчань випадково випустив ракету над Естонією.

Це було у вівторок, 7 серпня, у районі південно-західної Естонії, де і проводилися навчання, повідомили в міністерстві.

У відомстві наголосили, що ракета класу повітря-повітря не спричинила пошкоджень і вона мала самознищитися.

Естонські військові кажуть, що шукають її рештки.

“Іспанський винищувач Eurofighter, який базувався в Литві, випадково випустив ракету, не спричинивши пошкоджень”, – повідомило міноборони Іспанії.

“Ракета класу повітря-повітря не зачепила жодного повітряного судна. Ми розпочали розслідування, щоб з’ясувати точну причину інциденту”, – заявили у відомстві.

За повідомленнями, ракета містила до 10 кг вибухових речовин. Вважається, що вона могла впасти за 40 км на північ від естонського міста Тарту.

Два іспанських і два французьких літаки-винищувачі брали участь у навчаннях в рамках балтійської повітряної місії НАТО, коли стався інцидент.

Прикрий інцидент
У середу генсекретар НАТО Єнс Столтенберг запропонував повну підтримку прем’єр-міністру Естонії Юрі Ратасу.

“НАТО віддане захисту всіх союзників, і ми продовжимо охороняти повітряний простір… в Балтійському регіоні”, заявив речник Альянсу.

Раніше в пості на Facebook пан Ратас назвав інцидент “шокуючим” і “надзвичайно прикрим”.

“Це серйозний випадок, і ми дуже цим занепокоєні. Дякувати богу, немає інформації, що хтось постраждав внаслідок інциденту”, написав прем’єр-міністр.

Він додав: “Я переконаний, що естонські збройні сили… зроблять усе можливе, щоб упевнитися, що такого більше не станеться”.

bbc.com

Реклама
Коментарі
Реклама

Зараз обговорюють