Зв'яжіться з нами

Озброєння

ІРАН ЗРОБИВ КОПІЮ УДАРНОГО АМЕРИКАНСЬКОГО БЕЗПІЛОТНИКА «СТЕЛС» ЯКА НЕ МАЄ ШАСІ (ВІДЕО)

Опубліковано

від

В столиці Ірану 30 січня ц.р. відбулася презентація новітнього ударного малопомітного БпЛА Shahed-191 Saegheh. Під час показу демонструвався рекламний демо-ролік безпілотника, на якому були кадри з його жорсткою посадкою на аеродромі.

Показ зменшеної копії американського БпЛА RQ-170 Sentinel відбувся під час виставки досягнень військової промисловості присвяченій 40-й річниці революції в Ірані. Крім Shahed-191 Saegheh був також продемонстрований макет його більшого побратима – Simorgh, який начебто є повнім аналогом американської машини, проте існую лише у вигляді прототипу, який не літає.

Іранський Saegheh, маючи досить значні розміри та вагу, на виставці вражав повною відсутністю шасі й був розміщений на металевих конструкціях. На демонстраційному відео, під час приземлення, замість звичайних шасі на кормовій частині БпЛА були помітні стійки з невеликими лижами. А от передньої стійки не було взагалі.

190209 iranBPLA 3

Шасі іранського БпЛА Shahed-191 Saegheh та шасі американського БпЛА RQ-170 Sentinel

Таке компонування істотно відбилася на процесі приземлення літального апарату. На кадрах добре помітно, навіть з великої відстані, як з під задніх стійок з лижами вибивається полум’я та дим. При цьому нижня частина корпуса безпілотника практично треться об землю.

190209 iranBPLA 4

Іранський безпілотник Shahed-191 Saegheh під час приземлення

Хоч на відео показали лише декілька з перших секунд торкання злітно-посадкової смуги (ні зупинки апарата, ні його стану після приземлення показано не було), постають серйозні сумніви щодо неушкодженості БпЛА після такої жорсткої посадки та можливості його подальшого використання.

Нагадаємо, прабатьком іранської моделі Shahed-191 був американський RQ-170 Sentinel, що створений із застосуванням технології «Стелс» за принципом «летюче крило». Його розробила компанія Skunk works (підрозділ Lockheed Martin) на початку 2000-х, а перший політ відбувся у 2007 році. Одна з машин, з 20 метровим розмахом крил, була перехоплена 4 грудня 2011 року Іраном.

190209 iranBPLA 5

Захоплений 4 грудня 2011 року Іраном БпЛА RQ-170 Sentinel

У квітні 2012 року керівник аерокосмічного підрозділу Корпусу вартових Ісламської революції генерал Амір Алі Хаджизаде заявив про те, що іранські фахівці повністю вивчили конструкцію безпілотника і приступили до створення точної копії. Перші повнорозмірні макети трьох моделей БпЛА створених на основі технологій американського RQ-170 були показані у 2014 році. Того ж року відбувся й перший політ одного з прототипів Shahed-191 Saegheh.

Надалі, саме менша копія RQ-170 – Saegheh, неодноразово з’являлася на відео.

190209 iranBPLA 2

Shahed-191 Simorgh на виставці досягнень військової промисловості присвяченій 40-й річниці революції в Ірані

За оприлюдненими даними, швидкість цього безпілотника становить 300 км / год. Він здатен летіти впродовж 4,5 годин, а його бойовий радіус – 450 км. Корисне навантаження ударного іранского БпЛА – 50 кг. Як повідомляється, Shahed-191 Saegheh здатен нести декілька керованих авіабомб Sadid у внутрішньому відсіку.

Восени 2018 року з’явилася інформація, що іранські військові застосували цей апарат в Сирії. Де він завдавав бомбові удари по бойовиках ІДІЛ.

190209 iranBPLA 1

Реклама
Коментарі

Зараз обговорюють