Зв'яжіться з нами

НАТО

Генсек НАТО назвав три чинники, які зробили світ украй небезпечним

Опубліковано

від

Сьогодні небезпека у світі досягла свого критичного рівня за останні 30 років. Цьому посприяли ядерні амбіції Північної Кореї, екстремізм “Ісламської держави” та військові мрії Росії про міжнародне панування.

Таку думку в інтерв’ю британській газеті The Guardian висловив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, передає Newsweek.

Вона (політична ситуація у світі – “24”) є найнепередбачуванішою і складною, тому що ми зіштовхуємося одночасно з безліччю викликів. Ми маємо справу з розповсюдженням зброї масового знищення в Північній Кореї, з терористами, нестабільністю та із все більш агресивною Росією. Світ став небезпечнішим,
– зауважив генсек Альянсу.

Естонія, Латвія та Литва пережили найбільше занепокоєння у зв’язку з незаконною анексією Криму Російською Федерацією. Це зухвальство РФ спровокувало різке погіршення відносин між Росією та Заходом, які відтоді так і не вдалося відновити, йдеться у статті.

Неабияку тривогу у країн-членів Північноатлантичного союзу викликають і майбутні масштабні навчання “Захід-2017”, що стартують у Мінську вже 14 вересня, продовжив Столтенберг.

Однак генсек НАТО відмовився коментувати військові шляхи вирішення конфліктів у різних регіонах світу, зазначивши, що продовжить шукати “дипломатичні методи” врегулювання криз.

 

24tv

Реклама
Коментарі

НАТО

“Силы специальных операций Вооруженных Сил Украины будут совместимыми с ССО НАТО”, – Муженко

Опубліковано

від

Від

Силы специальных операций Вооруженных сил Украины будут совместимы с ССО Североатлантического альянса (НАТО).

“Силы специальных операций Вооруженных Сил Украины будут совместимыми с ССО НАТО. С командующим ССО Североатлантического альянса вице-адмиралом Коленом Килрейном договорились активизировать деятельность по дальнейшему развитию отечественных ССО”, – написал он.

censor.net.ua

Продовжити читання

НАТО

НАТО зарахував Україну до держав, що прагнуть членства

Опубліковано

від

Від

Україна увійшла до переліку країн, за якими визнається прагнення до членства. Повідомлення про це з’явилося на офіційному сайті альянсу.

Зокрема, у розділі “Розширення” йдеться про те, що “на даний момент чотири країни-партнери заявили про своє прагнення на членство у НАТО: Боснія і Герцеговина, Грузія, колишня Югославська республіка Македонія та Україна”.

Президент України Петро Порошенко назвав це рішення “довгоочікуваним і логічним”.

“Це стало визнанням реального стану наших відносин з НАТО”, – написав президент у Facebook.

Він додав, що “про це йшлося під час моєї останньої зустрічі з Генеральним Секретарем НАТО у Мюнхені, а також нещодавньої телефонної бесіди з Віце-Президентом США”.

Петро Поршенко також назвав “наступною амбіцією” отримати План дій щодо членства у НАТО.

“Нові можливості”?

Зміни на сайті НАТО відбулися 9 березня.

У цей же день в Брюсселі відбулася зустріч віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе із заступником Генсека НАТО Роуз Гьотемюллер.

“За результатами Саміту Альянсу у липні перед Україною можуть відкритися нові можливості”, – написала пані Климпуш-Цинцадзе на своїй сторінці у Facebook. Вона також повідомила, що Київ розраховує “на проведення Комісії Україна-НАТО на рівні глав держав та урядів країн Альянсу”.

“Гарна новина! Вітаю всіх! Україні надано статус країни-аспіранта на вступ у НАТО! Щиро радий і гордий тим, що ініційоване мною рішення Верховної Ради від 8 червня 2017 року щодо членства України в НАТО як стратегічної мети України, стало для цього ключовим імпульсом”, – написав у своєму Facebook cпікер парламенту Андрій Парубій.

Його заступниця, віце-спікер Ірина Геращенко назвала зміни у ставленні НАТО дуже важливими:

“Це дуже важливо. НАТО визнало статус країни – аспіранта для України! Крок за кроком наближаємося до повноцінного членства в Альянсі”

Раніше на офіційному сайті НАТО йшлося про те, що від Бухарестського саміту 2008 року союзники погодилися, що Грузія і Україна можуть у майбутньому приєднатися до альянсу, проте “від 2010 року Україна не виявляла формального бажання отримати членство”.

8 червня 2017 року Верховна Рада ухвалила закон щодо зовнішньополітичного курсу України, де пріоритетом вказано вступ України до НАТО.

Разом із тим, спеціальний представник Державного департаменту США у справах України, посол Курт Волкер назвав появу України у переліку країн-аспірантів на сайті НАТО “технічним питанням, а не великою справою”.

“Це не те, що вирішує НАТО, це вирішує країна – чи вона хоче бути членом НАТО чи ні. Це – технічне питання, це не велика справа”, – цитує американського дипломата УНІАН із посиланням на власного кореспондента у Брюсселі.

Курт Волкер був постійним представником США в НАТО у 2008-2009 роках.
На що спирається НАТО

У розділі про Розширення НАТО на офіційному сайті також нагадується, що

• політика “відкритих дверей” зафіксована у 10 розділі установчої Угоди альянсу. Рішення про запрошення країни до членства має бути ухвалене за згодою усіх країн-членів. Жодна третя сторона не має голосу у цьому питанні.

• розширення НАТО не є загрозою жодній країні. Воно має на меті забезпечення стабільності і співпраці у розбудові єдиної вільної Європи на принципах миру, демократії і спільних цінностей.

• після отримання запрошення до переговорів про членство у 2015, найновішим членом НАТО 5 червня 2017 стала Чорногорія.

• колишня Югославська республіка Македонія отримала запевнення, що отримає запрошення на членство, щойно буде знайдено згоду із Грецією щодо назви країни.

• Боснія і Герцеговина отримали запрошення до Плану дій щодо членства (Membership Action Plan (MAP) у квітні 2010, проте остаточне рішення залежить від розв’язання проблеми нерухомої військової власності.

• на Бухарестському саміті у 2008 році члени альянсу погодилися, що у майбутньому Грузія та Україна можуть стати членами НАТО.

В офіційних матеріалах НАТО також йдеться про те, що “країни, які задекларували інтерес до приєднання до альянсу отримують запрошення до Інтенсифікованого діалогу щодо своїх прагнень та пов’язаних із цим реформ”.

Після цього “країни-аспіранти” можуть бути запрошені до Плану дій щодо членства (MAP), проте це не гарантує самого членства, а лише використовується як ключовий механізм його підготовки.

 

bbc.com

Продовжити читання

НАТО

Россия опережает НАТО в наращивании сил у границ, – отчет RAND

Опубліковано

від

Від

Американский аналитический центр RAND опубликовал отчет, в котором говорится о том, что сейчас Российская Федерация имеет лучшую подготовку к наземной операции у своих границ, чем НАТО.

Об этом пишет издание The Economist.

“Америка и ее европейские союзники по НАТО потратили на оборону в 2015 году 871 миллиард долларов, в то время как Россия – 52 миллиарда. Однако недавний отчет американского аналитического центра RAND свидетельствует о том, что сейчас реальность несколько иная”, – отмечается в статье.

Как пишет издание, справиться со скрытыми силами НАТО, в случае их применения, было бы для России слишком сложно. Но на ранних стадиях конфликта, по крайней мере, в течение первого месяца а, возможно, и значительно дольше, Альянс будет проигрывать по количеству военных и техники, а также радиусу поражения. Командующие НАТО опасаются, что Россия сможет в течение короткого промежутка времени сосредоточить огромное количество боевой силы в Балтийском регионе.

Так, аналитики RAND установили, что по количеству танков Россия будет опережать НАТО в соотношении 5,9 к 1, в боевых машинах пехоты – 4,6 к 1 в ракетной артиллерии 270 к 0.

“А когда НАТО решит воспользоваться значительным преимуществом в боевых самолетах, их эффективность существенно снизится, как только русские задействуют мощную интегрированную систему противовоздушной обороны”, – говорится в материале.

По словам Бена Барри из Международного института стратегических исследований, Россия имеет преимущество над НАТО благодаря возможности использовать свои внутренние сообщения для быстрой переброски подкрепления, в то время как НАТО не позаботилось о сохранении своей военно-транспортной инфраструктуры времен холодной войны: мосты не могут выдержать вес танков, а железнодорожные системы не предназначены для платформ с тяжелой техникой.

censor.net.ua

Продовжити читання

Зараз обговорюють