Зв'яжіться з нами

Військово-морські сили

Експерт привідкрив таємницю москітного флоту України

Опубліковано

від

Україна почала будувати москітний флот, після окупації Криму і втрати військових кораблів.

Але концепцію реалізовують не так, як хотілося б. Про це розповів керівник “Українського мілітарного центру”, сержант резерву морської піхоти Тарас Чмут, передає “Апостроф”.

“ВМС отримали шість малих броньованих катерів МБАК, ті, що в ЗМІ називають” Гюрза-М “, але це не так. Їх називають москітами, але вони мають максимальну швидкість ходу 25 вузлів, обмеження по дальності – до 50 морських миль, обмеження по мореплавства – до трьох балів, а з застосуванням зброї – до двох. тобто це повільні катери для гарної погоди. для них на флоті є своя ніша і свої завдання, але їх не можна вважати москітами “, – пояснив експерт.

За його словами, наступним кроком має бути будівництво десантно-штурмових катерів проекту “Кентавр”.

“Їх спустили буквально кілька тижнів тому. Їх швидкість – до 50 вузлів, вони можуть виконувати патрульно-протидиверсійні функції і доставляти групи морських піхотинців до 32 осіб. При цьому вони краще вписуються в концепцію москітного флоту, оскільки вони швидкісні, малопомітні, і очікуємо, що вони будуть досить якісними. Сьогодні вони проходять добудову вже на воді, потім повинні пройти заводські і державні випробування. Десь через рік їх візьмуть до складу ВМС, але, можливо, і раніше “, – розповів Чмут.

На думку експерта, має бути будівництво ракетних катерів проекту “Лань”.

“Це класичний москіт – великі ракетні катери зі справжніми протикорабельними ракетами, які повинні бути досить морехідні, автономними для дії в ближній морській зоні для знищення кораблів класу до фрегата. Умовно кажучи, це основа великих надводних сил Росії на Чорному морі”, – сказав експерт .

Він зауважив, що цей проект ще не готовий до кінця.

“Є інформація про те, що закладку очікують до кінця року, але коли завершиться будівництво незрозуміло, бо самої ракети “Нептун” виробництва КБ “Луч”, яка повинна бути встановлена ​​на катерах, ще немає. Вона повинна пройти тестування, і до кінцевого продукту там ще роки роботи. Може трапитися так, що вийде катер, але без ракети, та й то в 2021 році або пізніше”, – додав Чмут.

Українські кораблі Військово-морських сил України “Донбас” і “Корець” скористалися послугами керченського лоцмана, але не платили йому. 23 вересня вони йшли через Керченську протоку до порту Маріуполя.

gazeta.ua

Реклама
Коментарі
Реклама

Зараз обговорюють