Зв'яжіться з нами

Збройні сили України

Дев’ять українських батальйонів уже сумісні з військами країн НАТО, – Муженко

Опубліковано

від

Стандарти НАТО адаптуються до українських умов з урахуванням набутого досвіду в АТО

Наразі дев’ять українських батальйонів вже сумісні з військами країн НАТО, заявляє начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко.

«За допомогою іноземних фахівців триває підготовка батальйонів, яка почалася ще у 2015 році. Сьогодні в Україні перебувають інструктори та військовослужбовці зі США, Канади, Великої Британії, Литви, Латвії, Естонії, Польщі… І ми на сьогодні досягли відповідної сумісності щонайменше щодо тих дев’яти батальйонів, які вже пройшли підготовку», – сказав він в ексклюзивному інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

Муженко уточнив, що спільна підготовка військ стосується підрозділів механізованих, високомобільно-десантних військ і особового складу частин спеціального призначення.

«Крім того, за основу беруться стандарти НАТО, які адаптуються до наших умов з урахуванням набутого нами досвіду проведення бойових дій. До речі, військовослужбовці країн НАТО вже вносять зміни і корективи до своїх стандартів з урахуванням нашого досвіду. Тобто у нас не просто сліпе копіювання, а творчий підхід до відпрацювання відповідних стандартів з урахуванням набутого бойового досвіду», – наголосив начальник Генштабу.

Як повідомлялося, колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що Україні необхідно надати оборонні системи.

 

glavcom.ua

Реклама
Коментарі

Військово-морські сили

ВМСУ придбали водолазний бот проекту РВМ-376

Опубліковано

від

Від

Військово-Морські Сили Збройних Сил України придбали для своїх потреб водолазний бот «Яуза» типу «Ярославець», проект РВМ-376 (03766), 1983 року випуску. Раніше катер ніс службу на Кременчуцькій рятувальній станції.

Про це повідомляє сайт «Водный транспорт», який також оприлюднив фото перегону катеру до нового місця служби наприкінці квітня цього року.


Військово-Морські Сили вже мають подібні катери, причому використовують їх навіть у якості артилерійських катерів у складі дивізіонів кораблів охорони та забезпечення військово-морських баз.

ukrmilitary.com

Продовжити читання

Новини України

Цього року ЗРВ стрілятимуть іще більше

Опубліковано

від

Від

З підрозділами зенітних ракетних військ проведуть понад 150 тактичних і командно-штабних навчань, 4200 тренувань бойових обслуг і заходів бойового злагодження.

Українські повітряні кордони надійно захищено. Підтвердженням цього є оперативні зведення штабу ООС, у яких регулярно фігурують рештки збитих БпЛА окупантів. У цьому заслуга колективу одного з найбільш технологічних і потужних родів військ — зенітних ракетних військ Повітряних Сил ЗС України. Підрозділи ЗРВ тримаються осторонь від зосередження військ, автошляхів і населених пунктів. Вони не беруть участь у боях за визволення наших територій та не сидять в окопах на передовій. Однак вони є не менш грізним чинником стримання, через який агресор досі не наважився перейти до повномасштабної війни із застосуванням бойової авіації.

Цілодобово на бойовому чергуванні перебуває понад 2500 фахівців ЗРВ. У районі ООС постійно розміщено потужне угруповання військ, здатне відбити масовану атаку авіації та крилатих ракет ворога. Ракетники неодноразово доводили свою ефективність і професіоналізм на війні. За весь час бойових дій на Донбасі знищили 33 ворожі безпілотники, більшість яких — це високотехнологічні високовартісні БпЛА російського виробництва «Орлан-10». Усі ліквідовані безпілотники становили серйозну загрозу для оборони України, адже працювали над стратегічно важливими позиціями військ.

Сьогодні на озброєнні ЗРВ стоянь зенітні ракетні комплекси «Бук-М1» і зенітні ракетні системи С-300 різних модифікацій. Озброєння ненове, але його стан контролюють фахівці-ремонтники, а конструктори постійно працюють над модернізацією. За короткий час Україні вдалося позбутися залежності від російських оборонних підприємств і самотужки налагодити власне виробництво запчастин та складників, необхідних для відновлення й ремонту ЗРК. Завдяки цьому вдалося значно підняти рівень справності зенітного ракетного озброєння, зокрема на сьогодні вже відремонтовано майже 70% ЗРК С-300П.

У Командуванні ПС запевняють, що наразі триває інтенсивна робота з оновлення парку озброєння ЗРВ. Є добрі результати в модернізації наявних комплексів і розробці нових. Тож зовсім скоро українські підрозділи ППО одержать зброю, здатну ефективно протистояти перспективним засобам повітряного нападу в усьому діапазоні висот і швидкостей в умовах інтенсивного радіоелектронного та вогневого впливу противника. Усе завдяки програмі глибокої модернізації ЗРК «Бук-М1», яка дала змогу суттєво поліпшити ТТХ комплексу.

Після аналізу вітчизняного науково-технічного й промислового потенціалу було вирішено, що саме таким шляхом можна переозброїти підрозділи ППО за досить короткий час, залучивши порівняно невеликі ресурси. За рік ЗРВ чекають від оборонних підприємств перші зразки модернізованої зброї. Вони отримають підвищені експлуатаційно-технічні й тактико-технічні характеристики, автоматизовані робочі місця бойової обслуги, нову телетепловізійну систему, сучасні цифрові засоби зв’язку, навігації й топоприв’язки, лазерний далекомір і режим «координатна підтримка». На перспективу — обладнання новими зенітними керованими ракетами з напівактивною головкою самонаведення. Над її створенням уже працюють найкращі вітчизняні конструктори.

А тим часом українські підприємства активно опановують ремонт старої «буківської» ракети 9М38М1. Особлива увага — двигунам і твердому ракетному паливу, якість і кондиція яких впливають на розгін, швидкість і дальність ураження цілі. Науково-виробниче об’єднання «Павлоградський хімічний завод» розробило нове сумішеве тверде ракетне паливо з поліпшеними характеристиками, випробування якого вже триває. Очікують, що завдяки новим порохам і деяким змінам у програмному забезпеченні ракети її швидкість і дальність польоту суттєво збільшаться. Якщо ракетники будуть задоволені «поведінкою» ЗКР під час випробних пусків, то одразу після їхнього закінчення розпочнеться «перезаправлення» відремонтованих ракет. Згодом ці порохи використовуватимуть для нових перспективних розробок ЗКР.

Якщо вести мову про створення вітчизняних зенітних керованих ракет нового покоління, то слід розуміти, що для цього потрібно немало ресурсів і часу. І хоча Україна закупила необхідне закордонне обладнання для налагодження замкненого циклу виробництва ракет «буківського» калібру та перспективного українського ЗРК середньої дальності, процес від розробки до сходження ракет із конвеєра все одно займе певний час.

Нині фахівці зенітних ракетних військ придивляються до напрацювань щодо вже наявних ракет ОТРК СВ «Вільха» та протикорабельних ракет «Нептун». Вони демонструють хороші характеристики і є красномовним свідченням успішної реалізації наукового, конструкторського та виробничого потенціалу українського ОПК. Сьогодні українські оборонні підприємства активно працюють над адаптацією цих ракет для ЗРК Повітряних Сил.

Збільшення парку боєздатних комплексів вирішують також шляхом повернення на озброєння ЗРК малої дальності С-125 і далекобійної С-200В («Вега»). Якщо всі заплановані заходи пройдуть успішно, то вже найближчим часом кількість боєздатних комплексів у складі зенітних ракетних військ ПС України збільшиться на третину. Тож за умов ритмічного фінансування Україна здатна швидко посилити протиповітряний щит.

Поряд зі змінами в технічному оснащенні ЗРВ величезні зміни відбуваються й у підготовці їхнього особового складу. Варто сказати, що з початком війни на Донбасі вона кардинально змінилася. Завдяки здобутому бойовому досвіду і, що не менш важливо, зростанню оборонного бюджету, нині до повноцінної бойової підготовки з виконанням практичних бойових стрільб залучено весь особовий склад. Якщо в довоєнні роки до пусків залучали тільки окремі обслуги частин ЗРВ, то нині практику бойових стрільб має весь особовий склад. А минулого року такі стрільби проводилися вже в масштабах полку та бригади.

Лише минулого року в ЗРВ провели майже 120 різноманітних командно-штабних і тактичних навчань, під час яких було здійснено 1300 імітаційних пусків ракет. Окрім того, за рік відбулося три навчання з бойовою стрільбою ЗРК «Бук» і ЗРС С-300. Здійснено понад 100 маршів, на яких удалося відновити навички підрозділам, зокрема озброєним системами С-300ПТ.

У Командуванні Повітряних Сил переконують, що інтенсивність таких тренувань надалі тільки збільшуватиметься. У планах на нинішній рік — провести більше як 150 тактичних і командно-штабних навчань, майже 4200 тренувань бойових обслуг і заходів бойового злагодження, а також підвищити рівень професійної підготовки понад 1000 водіїв та механіків-водіїв. А головне — цьогоріч ЗРВ стрілятимуть іще більше й з усього, що є на озброєнні. Паралельно в штабах працюють над зростанням ефективності підготовки особового складу. Активно впроваджують бойовий досвід, здобутий на Сході країни, змінюють формати навчань, задуми й сценарії, щоб вони відповідали вимогам сьогодення та потенційним загрозам.

Олександр ОЛЕХНОВИЧ, «Народна армія»

Продовжити читання

Військово-морські сили

Командування вітчизняного флоту вивчає ринок іноземних багатофункціональних катерів

Опубліковано

від

Від

Переваги сучасних американських Mark VI та ізраїльських Super Dvora Mk3 — швидкість, маневреність, оснащення зброєю, яка здатна завдавати прицільні удари по цілях противника, малопомітність — цілком органічно вписуються в концепцію розвитку «москітного флоту» ВМС України.

За словами заступника начальника штабу Командування ВМС ЗС України з євроатлантичної інтеграції капітана 1 рангу Андрія Риженка, керівництво Національного флоту вивчає ринок іноземних багатофункціональних катерів. Сьогодні американські катери Mark VI за своїми морехідними характеристиками є одними з кращих патрульних катерних платформ у світі.

Чому ж військових моряків зацікавили саме ці катери? Насамперед через те, що на сьогодні в умовах обмежених ресурсних можливостей на перший план виходять такі критерії, як якість малотоннажних катерних платформ, їхні бойові спроможності та, звісно, вартість.

Приміром, американський катер Mark VI має схожі з нашим малим броньованим артилерійським катером (МБАК) типу «Гюрза-М» розміри і практично однакову ціну (вартість одного — близько 8–10 млн доларів), але в нього значно вищі бойові можливості й значно ефективніші морехідні характеристики.

— Патрульні катери Mark VI здійснюють операції в затоках, річках, бухтах і прибережних ділянках моря, — розповідає капітан 1 рангу Андрій Риженко. — Їхнє головне завдання — забезпечення безпеки торговельних портів, об’єктів морської інфраструктури і підтримка операцій основних сил ВМС. Патрульні катери Mark VI можуть мати різні конфігурації обладнання: десантно-штурмову, протидиверсійну і протимінну. Отже, ми зможемо використовувати їх для виконання різних завдань. Екіпаж — 5 осіб, за потреби додатково залучаються ще 2 особи. Також катер може вмістити 11 десантників, що дозволить здійснювати транспортування підрозділів морської піхоти або Сил спеціальних операцій. Озброєний двома 25-міліметровими гарматами Mk 38 Mod 2, плюс є кулемети, гранатомети, ракети BGM-176B Griffin, інша зброя тощо.

Його водотоннажність лише 72 тонни, що робить катер дуже маневреним. Водночас Mark VI стійкий до хитавиці на морі. Однією з його особливостей є те, що він може вести ефективний прицільний вогонь по морських цілях навіть під час шторму.

Силову установку Mark VI становлять два дизельні двигуни і два водомети, які забезпечують катеру максимальну швидкість — 45 вузлів. Дальність ходу цього катера за крейсерської швидкості в 30 вузлів — близько 750 миль. З урахуванням довжини берегової лінії України це може стати серйозним аргументом для флоту під час виконання завдань у Азово-Чорноморському регіоні.

Окрім того, катер Mark VI має алюмінієвий корпус, а його ходова рубка, двигуни і паливний бак захищені бронею, що здатна витримати влучення зі стрілецької зброї.

— Важливо, що американські катери мають великий запас для модернізації. Є можливість встановити спеціальне обладнання, наприклад, підводні й надводні апарати для ведення ефективного моніторингу морської обстановки та пошуку вибухонебезпечних предметів в акваторії моря, протимінних та гідроакустичних засобів тощо. У приміщеннях катера можна розмістити постраждалих або поранених під час проведення евакуації, тобто ці катери цілком реально можна застосовувати навіть у ході пошуково-рятувальних операцій, — наголошує капітан 1 рангу Андрій Риженко.

На думку представника штабу Командування ВМС ЗС України, 7–8 патрульних катерів Mark VI у складі вітчизняного флоту забезпечать постійну присутність наших надводних сил у ближній морській зоні Азово-Чорноморського регіону.

Ще один перспективний представник багатофункціональної «москітної» платформи у світі — ізраїльський швидкісний катер Super Dvora Mk3. У період 2004–2016 років компанією Israel Aerospace Industries побудовано 19 таких катерів для ВМС Ізраїлю та Шрі-Ланки. Їхні габарити близькі до нашої «Гюрзи-М», розміри 27,4 х 5,5 м, водотоннажність 60 тонн. Швидкість сягає до 50 вузлів, крім того в ізраїльського катера поліпшені можливості маневрування на високій швидкості. Дальність плавання становить 700–1000 миль. Автономність — 4 доби. Призначений для доставки підрозділів сил спецоперацій або морської піхоти, патрулювання та перехоплення кораблів противника в морі. Катер може дозаправлятися у морі, спроможний діяти як у прибережних водах, так і на океанському просторі, адже стійкий до хитавиці. Завдяки осадці 1,2 метра може доставляти десант на практично не обладнане узбережжя. Озброєння катера становлять гармати типу Typhoon, важкі кулемети, 40-мм гранатомети, ракети AGM-114 Hellfire, системи спостереження і застосування зброї Raytheon та Elbit/El-Op. Катер має модульну конструкцію, що полегшує заміну озброєння і устаткування. Екіпаж — 9–12 осіб.

— Такі характеристики дозволяли б йому домінувати у своєму класі катерів і на Азові, і на Чорному морі, поступаючись тільки новітньому американському катеру Mark VI , — додав капітан 1 рангу Андрій Риженко.

На даний час є два варіанти їхнього отримання: закупити за кордоном уже готові катерні платформи Mark VI чи Super Dvora Mk3 або ж придбати ліцензії на їхнє виробництво, підготувати фахівців та розпочати будівництво на власних суднобудівних підприємствах. Такий досвід кооперації вже давно використовують провідні морські держави світу.

Нагадаємо, що в Державній програмі розвитку озброєння і військової техніки Збройних Сил України до 2020 року чітко зазначено, що на короткострокову перспективу корабельно-катерний склад ВМС України мають поповнити малотоннажні, швидкісні, малопомітні та добре озброєні катери різного функціонального призначення, побудовані на українських суднобудівних підприємствах або закуплені за кордоном.

Віталій ПАНЧИШИН, «Народна армія»

Президент України Петро Порошенко підписав Указ № 185/2018 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 26 червня 2018 року «Про вдосконалення державної політики щодо забезпечення Збройних Сил України та інших військових формувань оборонною продукцією іноземного виробництва, а також сприяння розвитку співробітництва оборонних підприємств України з іноземними партнерами».

Згідно з документом Міністерство оборони України, інші силові відомства відтепер зможуть закуповувати зброю та військову техніку за межами України за умови, що це передбачено державним оборонним замовленням і відповідна техніка і зброя не виробляються в Україні.

Продовжити читання

Зараз обговорюють