Зв'яжіться з нами

Новини України

Держбюро розслідувань проводить обшуки в НАБУ: справа стосується корупції в “Укроборонпромі”

Опубліковано

від

Державне бюро розслідувань проводить 23 квітня слідчі дії в будівлі Національного антикорупційного бюро. При цьому в ДБР не пояснюють, у якій справі проводять обшуки і пообіцяли 24 каналу прокоментувати ситуацію згодом.

Водночас у НАБУ повідомили, що обшуки проходять у справі про корупцію в “Укроборонпромі”. Зокрема, є відповідна ухвала суду.

У Генпрокуратурі згодом повідомили, що ДБР проводить обшуки в межах розслідування справи про можливе отримання хабарів правоохоронцями за закриття справ про розкрадання держкоштів в оборонній сфері.

Зараз триває виїмка документів, що може свідчити про бездіяльність керівництва НАБУ у справі про розкрадання в “Укроборонпромі”, повідомила речниця генпрокурора Лариса Сарган.

Вона додала, що в березні 2017 року Головна військова прокуратура скерувала до НАБУ інформацію про розкрадання в оборонній сфері. Проте ця інформація не отримала розвитку у розслідуванні. Тож ДБР оцінює бездіяльність керівництва НАБУ після отримання матеріалів військової прокуратури та нереагування на дані, що містилися у скерованих документах.

Також перевіряється інформація про позаслужбові стосунки керівництва НАБУ із третіми особами, які можуть свідчити про навмисне нерозслідування кримінального провадження по розкраданнях в “Укроборонпромі”, зокрема через ТОВ “Отпимумспецдеталь”,
– написала речниця генпрокурора.

У березні програма “Наші Гроші” опублікувала розслідування “За скільки зливали справи по оборонці. Роль НАБУ, СБУ і прокуратури (таємна переписка, ч.4-5)”. У розслідуванні журналісти викрили правоохоронців у непроведенні розслідування та непритягненні до відповідальності за схему між ТОВ “Оптиммумспецдеталь” і “Укроборонпромом”.

Що відомо про корупцію в “Укроборонпромі” і роль НАБУ в цій справі?

Журналісти програми “Наші гроші” з’ясували, що чинний директор “Укроборонпрому” Павло Букін і звільнений з посади першого заступника секретаря РНБО Олег Гладковський могли розікрасти мільйони на міжнародному контракті.

За даними журналістів, син Гладковського – Ігор Гладковський – разом з Віталієм Жуковим та Андрієм Рогозою контрабандою поставляли оборонним підприємствам України російські деталі або деталі з українських військових частин. Ці деталі поставлялись через фірми-прокладки за завищеними в 2-4 рази цінами. Розмір розкрадань, за даними журналістів, становить щонайменше 250 мільйонів гривень.

Угоди організовували через 3 головні фірми-прокладки. Однією з таких фірм нібито був завод “Кузня на Рибальському”, який на той момент належав Президентові Петрові Порошенку, а також підставна компанія “Оптимумспецдеталь”.

В НАБУ почали розслідувати корупцію в “Укроборонпромі” та провели низку обшуків і деяким фігурантам справи суди пообирали запобіжні заходи.

Проте в ДБР підозрюють, що працівники НАБУ могли допустили зловживання у справі про корупцію в “Укроборонпромі”. Антикорупційний орган заперечує свою причетність до покривання оборудок в “Укроборонпромі”.

Також слідчі ДБР перевіряють можливі зловживання НАБУ під час слідства у кримінальному провадженні щодо поставок далекомірів на Харківський бронетанковий завод, до яких може бути причетний Ігор Гладковський.

24tv.ua

Зараз обговорюють