Зв'яжіться з нами

Військово-морські сили

Бывшие курсанты из Севастополя, не изменившие присяге, стали командирами новых бронекатеров ВМСУ

Опубліковано

від

Дамир Аулин и Александр Регула были в числе курсантов, которые в марте 2014 года при переходе под флаг РФ спели гимн Украины.

Бывшие курсанты Академии ВМС в Севастополе, не изменившие во время аннексии Крыма присяге на верность Украине, стали командирами новых малых бронированных артиллерийских катеров Военно-морских сил Украины, сообщает Крым.Реалии.

Командиры бронекатеров Дамир Аулин и Александр Регула были в числе тех курсантов, которые в марте 2014 года на территории Севастопольской Академии ВМС пели гимн Украины, в то время как российские военные спускали с флагштока украинский флаг и поднимали флаг России. Курсанты передислоцировались в Одессу, весной 2017 года закончили Институт ВМС Национального университета “Одесская морская академия”, стали лейтенантами.

Командир еще одного нового бронекатера «Лубны» – Иван Долгих – карьеру на флоте начал в колледже подготовки старшинского состава при Академии ВМС. Служил на корабле управления “Славутич” старшиной артиллерийской команды.

Как сообщалось, 5 декабря во время церемонии на морском вокзале Одессы четырем новым катерам проекта 58155 (“Гюрза-М”) были присвоены названия “Лубны”, “Вышгород”, “Кременчук”, “Никополь”. Бронекатера разработаны проектно-исследовательским центром кораблестроения в Николаеве, построены на киевском заводе “Кузня на Рыбальском”.

4 апреля 2014 года из аннексированного Крыма передислоцировались в Одессу 103 курсанта, часть командиров и преподавателей севастопольской Академии ВМС имени Нахимова. Позднее решением Кабинета Министров Украины Академия ВМС была расформирована, вместо нее в структуре “Одесской морской академии” открыт факультет Военно-морских сил. 1 сентября 2014 года курсанты приступили к занятиям. В 2016 году был сформирован Институт ВМС.

lb.ua

Реклама
Коментарі

Військово-морські сили

Цього року в Одесі планують ввести в експлуатацію гуртожиток для 350 військовослужбовців

Опубліковано

від

Від

До кінця цього року близько 350 військовослужбовців за контрактом плавскладу ВМС зможуть заселитися у новий шестиповерховий гуртожиток покращеного типу, реконструкція якого триває у Газовому провулку в Одесі неподалік від Західної військово-морської бази.

Як розповів начальник відділу розквартирування та землекористування тилу Командування Військово-Морських Сил Збройних Си України капітан 2 рангу Олександр Здор, будівлю колишнього лабораторного комплексу Міністерства інфраструктури України прийняли до сфери управління Міністерства оборони України у 2016 році.


Спільно з Центральним проектним інститутом Міністерства оборони України було розроблено проект реконструкції споруди під гуртожиток покращеного типу, яким передбачено спорудження блок-секцій для проживання шести військовослужбовців у двох кімнатах. Передбачається, що частину одного з поверхів буде спеціально виділено для проживання військовослужбовців-жінок.

У блок-секціях будуть обладнані санітарні вузли та спальні приміщення. На кожному поверсі будуть облаштовані кухні, пральні і сушильні кімнати, інші приміщення для забезпечення побутових потреб мешканців. Мешканці верхніх поверхів у якості бонусу отримають вид з вікон на історичний центр Одеси, Одеський порт та Чорне море.

Наразі будівельні підрядні організації уже виконали значний обсяг робіт, зокрема підсилили несучі конструкції, переобладнали під житлове призначення внутрішні приміщення, облаштували двоскатну покрівлю з металочерепиці, практично завершили оновлення фасаду, встановлюють сучасні ліфти. Споруда реконструюється з урахуванням вимог енергозбереження – утеплюються фасади, встановлюються сучасні електроощадні системи освітлення тощо.

За словами Олександра Здора, під час подальших робіт будуть підведені усі комунікації, облаштовано прибудинкову територію, встановлено електричну силову підстанцію. Прогнозований час введення в експлуатацію гуртожитку – листопад 2018 року.

ukrmilitary.com

Продовжити читання

Військово-морські сили

Гідроакустична станція «Тронка» цьогоріч надійде на озброєння нашого флоту

Опубліковано

від

Від

Для ефективного моніторингу підводної обстановки та виявлення диверсійних сил противника в Україні розроблено нові гідроакустичні засоби

Фізико-географічні особливості північно-західної частини Чорного моря, а це відносно невеликі глибини (100–120 м), дають змогу підводним човнам противника малої водотоннажності підходити до стратегічних інфраструктурних об’єктів України.

До анексії Криму ми могли висвітлювали підводну обстановку значно більшими силами, оскільки в нас були мисливці за підводними човнами — корвети «Тернопіль», «Луцьк» і «Хмельницький». Сьогодні лише один корабель флоту оснащено гідроакустичною апаратурою для пошуку підводних об’єктів. Тільки фрегат «Гетьман Сагайдачний» може повноцінно здійснювати протичовновий дозор, але переважно тоді, коли він патрулює в морі, тобто епізодично. Крім того, Росія активно розвідує близьку морську зону й територіальне море України, зокрема з використанням сил спеціального призначення. ЧФ отримав на озброєння два нових швидкісних катери типу «Раптор», які призначено для прихованої доставки груп диверсантів на узбережжя. Не виключено, що вищезгадані плавзасоби може бути застосовано проти нас. Тому на ці загрози треба адекватно реагувати.

У перспективі система висвітлення підводного простору ввійде до новоствореної Єдиної національної системи відображення морської обстановки, робота над якою вже триває. Саме туди надходитиме весь потік інформації як із корабельних гідроакустичних засобів, так і з гідроакустичних станцій, які працюватимуть поблизу берегової лінії.

Ігор Фалєєв, представник Державного підприємства «Київський науково-дослідний інститут гідроприладів»:

— Україна має сучасні розробки у сфері радіо- та гідроакустики, зокрема станцій спеціального й протидиверсійного призначення «Олімп 3К», «Олімп-1», «Тронка», які мають міжнародний попит. Ці станції може бути використано для потреб технічного переоснащення Військово-Морських Сил України та Морської охорони ДПСУ. Напрямок швидко розвивається за рахунок упровадження нової елементної бази та принципів управління й контролю, що дає змогу в рази зменшити масу станцій і надати їм принципово нові бойові можливості, зокрема за рахунок прихованого транспортування до заданого району підводними роботами.

За задумом моряків, система вирішуватиме завдання щодо висвітлення даних про поточну підводну обстановку (пошук та ідентифікація підводних човнів, засобів доставки диверсійно-розвідувальних груп, інших малорозмірних цілей, включно з бойовими плавцями). Програма дозволить здійснювати розрахунково-аналітичну роботу. На основі отриманих даних моряки виконуватимуть тактичні розрахунки, розроблятимуть план протидії відповідним силам і засобам противника.

Нині в Україні для ефективного моніторингу підводної обстановки та виявлення диверсійних сил противника розроблено нові гідроакустичні засоби та станції. Вони спроможні здійснювати спостереження прибережних районів територіального моря, акваторій військово-морських баз і портів, стоянок торговельних суден і кораблів на рейдах. Це насамперед сучасна гідроакустична станція протидії диверсійним силам і засобам «Тронка», яку розробив персонал ДП «Київський науково-дослідний інститут гідроприладів».

Ця гідроакустична станція є пересувною. Вага її — 40 кг, тому станцію можна легко занурити в акваторію порту або розмістити поблизу сторожового корабля ВМС. Станція дуже ефективна, водночас принцип її роботи доволі простий. Вона в автоматичному режимі виявляє й супроводжує підводні об’єкти. Приміром, бойового плавця без спорядження або з аквалангом закритого типу станція «Тронка» може запеленгувати на відстані понад 500 м. З аквалангом відкритого типу — на відстані близько 900 м. А виявити диверсантів, яких доставили на надмалих плавзасобах, може й на дистанції 1000 метрів. На моніторі приладу є змога спостерігати за виявленими об’єктами, наприклад, з якою швидкістю рухаються підводні апарати. Також за допомогою вимірювання розподілу швидкості звуку на глибині можна навіть спрогнозувати дії диверсантів. Програмне забезпечення станції дозволяє задокументувати всю інформацію про підводну обстановку. Робоча глибина — до 50 м. Станція працює навіть під час трибального шторму.

Іще одна перспективна розробка українських винахідників — станція «Олімп 3К». Вона за своїми тактико-технічними характеристиками потужніша за «Тронку». Передає інформацію в режимі онлайн. З урахуванням гідрологічних умов моря та глибини занурення станція спроможна виявити підводний або надводний об’єкт на дистанції до 10 км. Вона мобільно розгортається, фіксує шум від гвинтів підводного човна навіть на глибині до 200 м. Практично безпомилково може ідентифікувати підводні цілі та класифікувати їх, навіть якщо в заданому районі перебуває підводний човен із трьома-чотирма надводними кораблями або цивільними суднами. Єдине що — станція може не розпізнати малорозмірні цілі, приміром, ворожу субмарину, яка має менше як тисячу тонн водотоннажності.

Народна Армія

Продовжити читання

Військово-морські сили

Американські «Айленди» для ВМС України (відео)

Опубліковано

від

Від

Як відомо, США готові передати ВМС України виведені зі складу американського флоту та законсервовані 30-метрові (110-foot) патрульні катери класу «Айленд», призначені для патрулювання та пошуково-рятувальних операцій в прибережних водах.

Нагадаємо, що про вихід на фінішну пряму домовленостей щодо передачі двох катерів класу «Айленд» (Island) зі складу Берегової охорони США командування українського флоту повідомило ще рік тому.

Окрім переговорів та документального оформлення угоди, до Сполучених Штатів також була відряджена делегація, яка оглянула катери та їх стан. Проте юридичні питання процедури передачі виявилися дещо складнішими, аніж передбачалося. Подробиці у сюжеті ТРК «Бриз»:

Катери перебувають на зберіганні у так званому «теплому стані», тобто все що потрібне для забезпечення життя корабля функціонує. Ремонт та обслуговування після завершення їх активної служби не проводилися, наразі тільки підтримується їх життєдіяльність. Проте українська делегація високо оцінила технічний стан катерів. Частина обладнання та систем знято та законсервовано.

«Айленди» передаються Україні на безоплатній основі в стані «так як є». Але супутні витрати – розкосервація, встановлення знятих систем, технічне обслуговування, підготовку екіпажів та транспортування в Україну, мають бути сплачені Міністерством оборони України.

Окрім технічного огляду робоча група провела і фінансову оцінку, визначивши скільки можуть коштувати катери з такими тактико-технічними характеристиками за умови їх виготовлення на суднобудівних заводах України.


Вартість виготовлення одного такого корабля нашими підприємствами 35 млн. дол., а пропозиція Сполучених Штатів – це 10 млн. дол., причому це гранична сума, максимальна можлива…

Українські Військово-Морські Сили мають намір використовувати ці катери за прямим призначенням, тобто у якості патрульних, а також надати їм додаткові спроможності щодо протидиверсійного забезпечення, з перспективою їх застосування як у відритому морі, так і для забезпечення оборони пунктів базування, портів та інших берегових та морських інфраструктурних об’єктів.
Довідково:

Катери класу «Айленд» (Island) були побудовані верф’ю Bollinger Shipyards в Локпорті (штат Луїзіана) з 1985 по 1992 роки в кількості 49 одиниць (бортові номери WPB 1301 – WPB 1349). Мають повну водотоннажність 168 т, довжину 110 футів (34 м), сталевий корпус і алюмінієву надбудову. Катери оснащені РЛС AN/SPS-73, моторним човном.

Двохвальна дизельна енергетична установка потужністю 6200 к.с. забезпечує швидкість до 29,5 уз. Екіпаж складає 16 осіб, автономність п’ять діб. Штатне американське озброєння складається з 25-мм автоматичної артилерійської установки Mk 38 Mod 0 Bushmaster і двох 12,7-мм кулеметів М2НВ.

http://www.ukrmilitary.com/2018/03/Island-patrol-boat.html

Продовжити читання

Зараз обговорюють