Зв'яжіться з нами

Озброєння

“Богдана” з натівським калібром: перше фото нової української гаубиці

Опубліковано

від

Сергій Згурець, керівник компанії Defense Express, що є партнером концерну “Укроборонпром”, опублікував перші фото нової української самохідної артилерійської установки (САУ) “Богдана”.

“Так ось яка ти, “Богдана”, – написав він.

Раніше повідомлялося, що нова важка САУ вперше для української артилерії матиме “натівський калібр” 155-мм, замість “радянського” 152 мм, який зараз використовують ЗСУ.

Утім, більше про “Богдану” не було відомо нічого.

Військові експерти припускали, що нова артустановка може бути на гусеничній основі (наприклад, від танків Т-84У “Оплот”), чи ж на основі колісної техніки.

З опублікованого фото видно, що українські розробники зупинилися на колісному варіанті.

Коментатори відзначають, що гусеничні САУ мають більшу прохідність, однак колісні можуть швидше передислоковуватися з місця на місце, що підвищує ефективність та безпеку розрахунків.

На базі “Кразу”

“Як видно зі знімка, вона виконана на колісному шасі 6х6 КрАЗ”, – пише “Український мілітарний портал”.

На “Українському мілітарному порталі” нагадують, що “раніше вже на шасі цього автомобіля був інший вітчизняний проект для 152-мм гармати”. Зокрема відомо, що на базі “Кразу” свого часу розробляли 152-мм САУ “Мста-К”.

А військовий оглядач Кирило Данильченко написав у Facebook: “Спочатку подумав, що це “Кріль” польський. Але люди кажуть, що “Богдана” – це мікс Чехії, Польщі, України та напрацювань СРСР”.

“Добре, що не гусенична – серію в масі б не потягнули, як поляки мучаться з “Крабом”. Тут є шанс на терапевтичну кількість”, – додав він.

“Криль” (Kryl) – нова польська САУ на шестиколісній основі. Вважається однією з перспективних розробок польського оборонпрому та компанії Huta Stalowa Wolya.

Згаданий “Краб” (Krab) – польська гусенична 155-мм гаубиця.

Восени минулого року вона стала однією з “зірок” на виставці озброєнь в Києві. І вже тоді говорили про те, що поляки ведуть переговори про те, щоб українська армія брала їх на озброєння замість старих 152-мм “самоходок”.

Тепер зрозуміло, що “Богдана” не стане варіантом поєднання її бойового модуля з основою від українських танків.

155-мм словацька САУ Zuzana

Також раніше “Богдану” пов’язували з чехословацькою 152-мм САУ Dana (військові експерти, зокрема Михайло Жирохов, припускали, що саме цим можна пояснити назву нової української гаубиці, що звучить подібно до “Дани”) та пізнішої моделі словацької 155-мм САУ Zuzana на колісній основі (у словаків це восьмиколісна вантажівка Tatra).

“Богдану” мають презентувати під час параду до Дня незалежності 24 серпня у Києві.

Раніше міністр оборони Степан Полторак розповідав, що наразі тривають фінальні випробування “Богдани”, результат яких він мав прийняти 10 серпня.

bbc.com

Реклама
Коментарі
Реклама

Зараз обговорюють