Зв'яжіться з нами

Озброєння України

БМП-У: якою буде перша українська БМП?

Опубліковано

від

Перші ескізи нової бойової машини піхоти (БМП),  яку розробляють в Харкові зявились ще в січні цого року. Про це писав наш ресурс.
А вже у травні Укроборонпром офіційно підтвердив інформацію про розробку перспективної БМП, розмістивши на своєму сайті єскізи цієї машини, та деяку технічну інформацію, яку оприлюднили на конференції «Перспективи розвитку озброєння та військової техніки Сухопутних військ» 1.

Розглянемо детально, що ж собою являє “БМП-У”:

Проект БМП-У являє собою бойову машину піхоти на базі середнього гусеничного шасі. Цей клас шасі зараз є популярним у світі, і більшість нових гусеничних БМП створюють саме у ваговій категорії 25-30 тон.

фото Укроборонпром

 

фото Укроборонпром
фото Укроборонпром

 

Схожими за класом сучасними іноземними  БМП є:

БМП на платформі Курганец-25 (РФ)

фото Виталий Кузьмин
фото Виталий Кузьмин

БМП CV-90 (Швеція)


БМП “Пума” (ФРН)

БМП VN17 (Китай)

фото www.guancha.cn

БМП “Борсук” (Польща)

 

Компоновка:
БМП-У в цілому схожа на аналогічні машини іноземних армій – середнє (або переднє) розташування двигуна, командир та механік-водій знаходяться по правому борту, десант у задній частині.

фото Укроборонпром

 

макет БМП-У, фото зі сторінки Андрий Лемицком
макет БМП-У, фото зі сторінки Андрий Лемицком
макет БМП-У, фото зі сторінки Андрий Лемицком

 

БМП-У отримав ряд нововведень, які демонструвались на дослідних зразках бронетехніки ХКБМ2. Наприклад відеокамери, які показали на дослідному БТР-4МВ1:

Такі ж відеокамери встановлені і на новій БМП-У:

 

Також на ескізі БМП-У показана апарель з заднім десантним люком ,  що схожий на десантний люк  БТР-4МВ1.

Якщо розміри десантного відділення  БМП-У будуть аналогічними з БТР-4МВ1, це значить що воно  буде доволі просторим .

фото Defence.pl

Десантне відділення БТР-4МВ1 значно просторіше ніж у перспективної російської БМП:

А приблизно порівнюючи ескіз української БМП-У та перспективну російську БМП, можна побачити, що принаймні візуально  апарель (і десантне відділення) БМП-У виглядає більшими, ніж у перспективної російської БМП на середній платформі “Курганец-25”:

 

Тактико-технічні характеристики БМП-У:
Вага – 25-27 тон
Екіпаж – 3+7 (екіпаж+десант)
Двигун – дизельний двигун 735 к/с
Можливість подолання водних перешкод – наявна

Озброєння БМП-У:
За оприлюдненою інформацією БМП-У буде озброєний новим бойовим модулем БМ-8.
Бойовий модуль БМ-8 включає в себе:
– 30-мм автоматичну гармату (ЗТМ-2, ЛВГ-30, КБА-113 – що є аналогами радянської гармати 2А42)
– 2 протитанкові керовані ракети “Барьєр” (розробки КБ “Луч)
– 30-мм автоматичний гранатомет АГ-30 (АГС-30 у варіанті для бойових модулів)
– 7,62 спарений кулемет

 

Відмінністю бойового модуля БМ-8 від БМ-7 “Парус” є зміна конфігурації озброєння – в якій автоматичний гранатомет АГ-30 тепер знаходиться не в корпусі модуля, а з правого боку (замість прицільного комплексу).

Це підвищує живучість прицільного комплексу, який у БМ-8 тепер захищений корпусом модуля.

Головною особливістю БМ-8 є введення в його склад двох прицільно-спостережних комплексів – командира та навідника:

Вони дозволяють вести спостереження за полем бою та прицілювання. При цьому прицільно-спостережний комплекс навідника має огляд у передній-лівій напівсфері. А прицільно-спостережний комплекс командира має огляд 360 градусів – тобто круговий огляд. Це полегшує виявлення цілі:


Слід зазначити, що таку схему встановлення прицільно-спостережних комплексів використали і росіяни на своїй перспективній БМП на базі середньої гусеничної платформи “Курганец-25”:

Точні технічні характеристики прицільно-спостережних комплексів поки що не відомі, про те можна припустити, що вони будуть багатоканальні, і будуть мати тепловізійний канал.

Захист:
У приведеній Укроборонпромом цитаті з конференції «Перспективи розвитку озброєння та військової техніки Сухопутних військ»  вказано, що “За розрахунками, рівень захисту БМП-У на 10-12% вищий за БТР-4”. Що конкретно малось на увазі – не відомо. Про те можна припустити, що підвищення рівня захисту буде досягатись використанням вже створених в Україні систем захисту:
–  КАЗ “Заслон-Л” (Шершень)
–  динамічний захист “Ракетка”
– керамічні панелі (для балістичного захисту)
– система протидії радіокерованим мінам
– протимінні сидіння

Рухливість:
Точних даних про підвіску нової БМП немає, але можна припустити, що вона оригінальна – тобто створена конкретно під це шасі.

БМП-У буде мати можливість плавати (долати водні перешкоди на плаву).

Про це свідчить водовідштовхуючий щиток на носі машини. Але не зрозуміло чому на ескізі не має водометів чи гребних гвинтів?
Потужність двигуна вказана 735 к/с – це показник питомої потужності 27-29 к/с на тону ваги. Що є достатньо непоганим показником.
Марка двигуна та трансмісії теж невідомі. Ймовірніше всього це буде двигун іноземного виробництва.

 

Коли можна буде побачити перший зразок БМП-У, та коли машина буде надходити на озброєння ЗСУ?
Представники ХКБМ2 на виставці “Зброя та безпека-2017” розповіли представнику MIL.IN.UA, що демонстрація дослідного зразка БМП-У запланована на кінець осені 2017 року. Як бачимо, запланована демонстрація з невідомих причин не відбулась.

Найвірогідніше  дослідний зразок покажуть в кінці 2018, або на початку 2019 року. А у разі успішних випробувань запуск у серійне виробництво займе ще 2-3 роки.

Надходження нової БМП-У в українську армію буде залежати від фінансування міністерства оборони, та політичної волі керівництва держави. У будь якому разі нова бойова машина буде не дешевою.

Чи буде нова БМП-У сучасною бойовою машиною?
Поки що відомі лише загальні технічні характеристики нової машини, за ними БМП-У має схожі параметри з сучасними іноземним БМП на середньому шасі (25-30 тон), і може вважатись сучасною машиною –  крім основної гармати 30-мм,  калібр якої на даний час є вже застарілим. (В перспективі гармату можна буде замінити на більш потужну).
Але говорити про сучасність БМП-У можна буде лише після оприлюднення більш детальних характеристик:  системи управління вогнем (СУВ), зв’язку, бойової інформаційно-управляючої системи, захисту та КАЗ. Поки що ці параметри не відомі.

 

Чому створення БМП-У таке важливе для нашої армії?
По перше БМП-1 та БМП-2, що зараз стоять на озброєнні ЗСУ вже вичерпали свій ресурс модернізації. Компоновка їх корпусу є застарілою, а шасі, що розраховане на вагу 12-14 тон, обмежують можливості глибокої модернізації (обмежують можливість встановлення КАЗ, керамічних панелей, систем РЕБ і т.п).
Закупівля БМП-1/-2 викликана лише тим, що армії потрібна хоч якась бронетехніка, і в достатньо великій кількості.

Виходячи з цього, закупівля нової сучасної БМП в середньостроковій, та довгостроковій перспективі – є безальтернативною.

По друге, в української армії існує потреба в середньому гусеничному шасі, і з кожним роком вона буде тільки зростати. Також таке шасі необхідне для просування нашої військової продукції на світові ринки.

Тому  важливим є створення навіть не самої БМП, а середнього гусеничного шасі.

Середнє гусеничне шасі вагою 25-27 тон може бути використане для заміни наступних видів техніки в ЗСУ:
ГМЗ

гусеничний мінний загороджувач ГМЗ-3

шасі ЗРК БУК (у разі перебування даного комплексу на озброєнні в наступні 15-20 років)

самохідна пускова установка ЗРК “Бук”

шасі контрбатарейної РЛС “Зоопарк-2” (дана РЛС виготовляється в Запоріжжі, але гусеничне шасі для неї  в Україні не виготовляється )

контрбатарейна РЛС “Зоопарк-2” (виробництва НВО “Іскра”, Запоріжжя)

 

А також для створення нових зразків техніки:
ЗРК типу “Тор” (мається на увазі створення ЗРК з аналогічною компоновкою – на середньому гусеничному шасі)

ЗРК типу “Тунгуска”

самохідний міномет

фото Виталий Кузьмин

самохідний ПТРК

фото Виталий Кузьмин

– самохідний міномет
– КШМ

– санітарна машина
– розвідувальна машина
– легкий танк

Як приклад створення сімейства бойових машин різного призначення на середньому гусеничному шасі, можна привести  польський проект:

 

Висновки: 

1. Україна не за часів радянського союзу, не за часів незалежності не мала досвіду розробки та виготовлення гусеничної БМП. Створення першої вітчизняної бойової машини піхоти буде значним досягненням ХКБМ2.
2. Важливим є створення не БМП як такої, а середнього гусеничного шассі (в якому є значна потреба в армії).
3. Створення власного середнього гусеничного шассі дозволись українському ОПК мати базу для значної лінійки бойових машин різного призначення. Що зміцнить наші позиції на світовому ринку ОПК.

автор MARINER

 

 

 

1. “Перспективи розвитку озброєння та військової техніки Сухопутних військ” ( http://www.asv.gov.ua/content/nauka/2018/17-18-05-2018_zb_tez_dop.pdf )

2. ХКБМ – Харківське конструкторське бюро ім. Морозова

3. в статті використані фото Андрий Лемкицком

4. в статті використані фото Виталий Кузьмин

5. в статті використані ескізи Укроборонпром

 

mil.in.ua

Реклама
Коментарі

Новини України

“Наші гроші”: Фірма дружини Розенблата постачатиме безпілотники Міністерству оборони. Відео

Опубліковано

від

Від

Міністерство оборони України планує закуповувати безпілотники у фірми дружини позафракційного нардепа Борислава Розенблата. Про це йдеться в розслідуванні програми “Наші гроші з Денисом Бігусом” від 18 червня. Дрони HAWK має виробляти житомирське ТОВ “Українські авіаційні системи”. Співвласник підприємства – Жанна Розенблат. Водночас літальних апаратів досі не бачив жоден з опитаних українських виробників та експертів. Журналісти припустили, що конструкція безпілотників може бути застарілою.

Із червня 2017 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура підозрює Розенблата у хабарництві. Нардеп обвинувачення відкидає.

 

gordonua

Продовжити читання

НАТО

Шведские танкисты отметили опыт ВСУ в боях с бронетехникой РФ

Опубліковано

від

Від

Военнослужащие Швеции, которые на недавнем турнире Tank Challenge уступили только немцам, довольны тем, что на соревнования приехала “сборная Украины”

Шведские танкисты, серебряные призеры недавно завершившегося международного турнира в Германии, отметили у себя в Facebook, насколько ценно выступать на одном полигоне с бойцами украинской армии, которая воюет в Донбассе против оккупантов из РФ.

“Украина с ее Т-84 была очень интересной особенностью турнира. Особенно полезным было знакомство с недавним опытом борьбы украинцев против современных вражеских танков (на востоке Украины)”, – говорится в сообщении пресс-службы танковых войск Швеции.

Шведы также отметили, что важнейшей частью турнира является общение и обмен опытом между военными стран-союзников.

3-8 июня 2018 года в немецком городе Графенвер проходили соревнования по танковому бою Strong Europe Tank Challenge 2018. В этом году лучшими стали немецкие танкисты. На учения приехали экипажи из восьми стран – Украины, США, ФРГ, Австрии, Франции, Британии, Польши и Швеции. ВСУ выступали на Т-84.

news.liga.net

Продовжити читання

Озброєння

Україна відновлює мобільні пункти управління Повітряними Силами

Опубліковано

від

Від

Командування Повітряних сил Збройних Сил України оголосило тендер на поточний ремонт типових елементів заміни автоматизована система управління командного пункту 5С99М “Сенеж-М”, що призначена для автоматизованого управління бойовими діями угрупування зенітно-ракетних військ, радіо-технічних військ та авіації.

5С99М “Сенеж”

Автоматизована система управління командного пункту 5С99М “Сенеж-М” була прийнята на озброєння військ протиповітряної оборони та використовується в наш час для централізованого автоматичного та автоматизованого управління бойовими діями угрупування зенітно-ракетних військ змішаного складу, що включають системи та комплекси різних версій С-300, С-200, С-75 та С-125.

Вигляд командного пункту

Даною системою вирішуються задачі приведення угрупування протиповітряної оборони в бойову готовність, цілерозподілу та цілевказання комплексам та системам ЗРК по аеродинамічним цілям, встановлювачам перешкод, координації бойових дій вогневими засобами; автоматизованим наведенням винищувачів по повітряним цілям, контролю за безпекою польотів наведеним винищувачам та їх супровід на аеродроми базування; комплексного тренування бойових розрахунків.

Місце операторів командного пункту

Основні тактико-технічні характеристики:

Радіус дії, км – до 1600

Кількість одночасно оброблюваних повітряних об’єктів – до 120

Кількість керованих вогневих засобів:

  • ЗРК та ЗРС – до 17 (до 77 пострільних каналів)
  • винищувачів – до 6

Можливість отримання радіолокаційної інформації від всіх видів радіолокаційних засобів та АСУ ППО (автоматизованих систем ППО)

Час розгортання, хв:

  • повного складу – до 120
  • скороченого складу – до 15

mil.in.ua

Продовжити читання

Зараз обговорюють